Report this app

Description

En güçlü video düzenleme ve üretim aracı

Adobe Premiere Pro  , en güçlü, etkileyici, özelliklerle dolu ve güvenilir  video düzenleme yazılımıdır . Yıllar içinde Adobe, birden fazla alanda endüstri standardı haline gelen birkaç ürün piyasaya sürdü. Premiere Pro, Creative Cloud uygulamalarının bir parçasıdır  ve programı aylık abonelikle kullanmaya başlayabilirsiniz  . Ayrıca   arayüzü, özellikleri ve işlevleri test etmek için ücretsiz bir deneme süresi vardır .

Adobe Premiere Pro Indir

Profesyoneller için mükemmel seçim

Adobe Premiere indirmesi, geçişler, efektler, katmanlar, renk ayarlamaları, filtreler vb. tüm araçlarla birlikte gelir. Video yapımcıları ve içerik oluşturucuların işlerini yapmaları için mükemmel bir seçimdir.

Programın en son sürümü, tanıdık arayüzü korur ve çok projeli iş akışlarını, medya yönetimini,  arama seçeneklerini ve renk derecelendirmesini iyileştirmek  için yeniden tasarlanmış bir zaman çizelgesine  odaklanır  . Yazılım, dik bir öğrenme eğrisine ihtiyaç duysa da,  başlamanıza yardımcı olacak çeşitli ayrıntılı öğreticiler içerir . Ayrıca ipuçlarını, püf noktalarını, özellikleri vb. tartışmak için birden fazla forum içeren sağlam bir topluluk tarafından da desteklenmektedir.

Arayüz nasıl?

Premiere Pro, esnek, sezgisel ve özelliklerle dolu bir arayüze sahiptir. Video prodüksiyon yazılımını başlattığınızda,  başlangıç ​​görünümü devam eden projelere hızla erişmenize, yeni projeler oluşturmanıza ve Adobe Stock’ta arama yapmanıza olanak tanır.

Koyu renkli bir program penceresi ile tüm klipler açıkça görülebilir. Tek bir tıklama ile Düzenleme, Başlıklar, Renk, Montaj, Efektler  ve  Ses gibi özellikler arasında geçiş yapabilirsiniz  . Önceden ayarlanmış çalışma alanlarını düzenleyebilir veya yeni özelleştirilmiş paneller oluşturabilirsiniz.

Varsayılan olarak, program  4 panelli bir düzen ile gelir . Ekranın sol üst köşesinde, kaynak ön izlemeyi fark edeceksiniz, proje ön izlemesi ise sağ üst tarafta yer alıyor. Proje varlıkları ekranın sol alt tarafında görülebilir ve zaman çizelgesi izlerine sağ alt taraftan erişilebilir.  Tercihlerinize göre kontrol düğmelerini kolayca  kaldırabilir veya ekleyebilirsiniz .

İle karşılaştırıldığında  GoPro Studio ,  Vegas Pro ve  Pro MAGIX Video , Adobe Premiere Pro  daha dokunmatik dostu birden fazla cihazda size işin özgürlüğü veren. Dokunma düğmeleriyle veya yalnızca bir parmağınızla zaman çizelgesi öğelerini ve klipleri kolayca hareket ettirebilirsiniz. Program  , zaman çizelgesi ve video önizlemeleri için kıstırma-yakınlaştırma gibi hareketleri destekler  . Küçük resimlerden birine basit bir dokunuşla  giriş ve çıkış noktaları ayarlamak da mümkündür  .

Adobe Premiere Pro  , dizilere  klip eklemeniz için size birçok yol sunar  . Küçük resmi tarayıcıdan zaman çizelgesine veya önizleme monitörüne sürükleyebilir veya kaynak önizleme monitöründe ‘Üzerine Yaz’ veya ‘Ekle’ düğmelerini tıklayabilirsiniz. Genel olarak, bu video düzenleme aracı gezinmeyi çok daha kolaylaştırır ve uygun gördüğünüz şekillerde çalışmanıza olanak tanır.

Peki ya kırpma özellikleri?

Premiere Pro, kırpma işleri için birden çok düzenleme türü sunar  . Bunlar, Kayma, Kayma, Dalgalanma, Yuvarlanma ve Normal’dir. Zaman çizelgesinin sol tarafından bunlara kolayca erişilebilir ve farklı türde projeler üzerinde çalışmanıza izin verir.

İmleç rengi ve şekliyle, üzerinde  çalıştığınız düzenleme türü hakkında sürekli görsel ipuçları elde  ederek birden çok klip arasında geçiş yaparken herhangi bir karışıklık olmamasını sağlarsınız. En son sürüm , oynatma devam ederken düzenleme yapmanızı sağlayan ilginç bir yeni özellik ile birlikte gelir  .

Geçişler ve efektler nasıl kullanılır?

Sürpriz gelebilir ancak Adobe Premiere Pro’nun  yalnızca 38 geçiş seçeneği var . Söylemeye gerek yok, program size oynamak için daha fazla özellik sağlayan çok çeşitli eklentileri destekler. Yazılımı destekleyen profesyonel topluluğa göre, diğer programlarda bulunan çok sayıda geçiş çoğunlukla ‘yapışkan’dır. Bazı süslü geçişlerle çalışmak istiyorsanız  , After Effects’te özelleştirilmiş geçişler  oluşturmanız veya üçüncü taraf eklentileri kullanarak yenilerini satın almanız gerekir.

Bununla birlikte, önde gelen bir video düzenleme yazılımında beklediğiniz tüm video efektleri ve geçişler mevcuttur. Bunlar  renklendirme, aydınlatma, dönüştürme  ve  anahtarlamayı içerir . Çift tıklama ile kliplere istediğiniz efekti uygulayabilirsiniz. Ayrıca, geçişleri ve efektleri bulmanıza yardımcı olacak özel bir arama kutusu da vardır ve zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlar. Ek olarak, engebeli videoları düzeltmek için ‘ Çözgü Sabitleme ‘ özelliğini kullanabilirsiniz.

Peki ya işbirliği özellikleri?

Adobe Premiere indirmesi  , dünya çapındaki profesyoneller için çeşitli işbirliği özellikleriyle birlikte gelir  . Örneğin,  Creative Cloud Libraries  , varlıkları çevrimiçi olarak düzenlemek ve depolamak için kullanılabilir ve Ekip Projeleri  özelliği, hareketli grafik sanatçılarının ve editörlerin gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmasına  yardımcı olur.

Ekip Projeleri özelliğinin yalnızca işletme hesapları için mevcut olduğunu belirtmekte fayda var, bu da abonelik için biraz daha fazla harcamanız gerekeceği anlamına geliyor. Neyse ki, herhangi bir Premiere kullanıcısı, ayarları Creative Cloud ile senkronize ederek farklı bilgisayarlardan ve konumlardan düzenlemeyi mümkün kılabilir  .

Renk ayarlamaları ve efektleri nasıl kullanılır?

Video prodüksiyon programı , inanılmaz miktarda renk manipülasyonu ve çok çeşitli HDR ve film görünümleri sağlayan ‘ Lumetri Renk Araçları ‘ ile birlikte gelir . Sen olabilir  kolayca  ayarlayabilir  beyaz dengesi, kontrast, pozlama, gölgeleri, vurguları ve siyah nokta. Bunların her biri, ana karelerle rahatlıkla etkinleştirilebilir.

Program ayrıca Soluk Film, Titreşim, Keskinleştirme ve Doygunluk ayarlarına sahiptir. Renk tekerleği ve eğri seçenekleri de etkileyici. Adobe Premiere Pro , geçerli karenin Kırmızı, Mavi ve Yeşil (RBG) spektrum kullanımını gösteren  gelişmiş bir “Lumetri Kapsamı” görünümüyle  birlikte gelir .

Ses düzenleme ve altyazılar ne olacak?

Her türlü zaman çizelgesi parçası için, programın  ses mikseri  denge, pan, sessiz/solo,  kırpma göstergeleri ve  VU sayaçlarını gösterir . Projenin oynatma yönlerinde belirli ayarlamalar yapmak için bu özellikleri kullanabilirsiniz. Zaman çizelgesine bir klip bıraktığınızda, araç otomatik olarak  yeni parçalar oluşturur.  Ayrıca standart, stereo, uyarlanabilir, 5.1 ve mono gibi türleri belirlemenize olanak tanır.

Adobe Premiere Pro,  başlıklar ve başlıklar için çeşitli metin seçenekleri sunar  . Hatta  SRT veya XML dosyalarını içe aktarabilirsiniz . Başlıklar için program, standart Adobe Typekit yazı tipleri de dahil olmak üzere çok çeşitli yazı tiplerini destekler. Ayrıca karakter aralığı, satır aralığı, tarama, yuvarlama, doku, opaklık, döndürme ve diğer seçenekleri de seçebilirsiniz. Tıpkı Photoshop gibi  , yazı tiplerine gölgeler ve konturlar uygulayabilirsiniz.

Güçlü bir video prodüksiyon yazılımı

Her şey düşünüldüğünde Adobe Premiere Pro’nun son  teknoloji bir video düzenleme  ve  prodüksiyon platformu olduğunu söylemek yanlış olmaz . Çarpıcı görseller oluşturmak için gereken tüm araçları ve özellikleri size sunar. Yazılımın en son sürümü, canlı metin şablonları, daha hızlı düzenleme iş akışları, gelişmiş grafikler, ana klip efektleri ve daha fazlasıyla birlikte gelir. Sadece indirin, kurun ve üst düzey video düzenleme projeleri üzerinde çalışmaya başlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.