Report this app

Description

İnternet erişimi olan elektronik cihazlar, kötü amaçlı dosyalar için kolay hedeflerdir. Farklı virüs ve kötü amaçlı yazılım türleri, cihazlara erişmeye ve güvenli verilere erişmeye çalışır. Bu nedenle, bir antivirüs indirmek bir zorunluluktur.

Bu kategori, elektronik ekipmanınızı korumaya yardımcı olan programları içerir. Piyasadaki en iyi bilinenlerden en yeni oyunlara kadar seçenekler tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Güvenli indirme, kullanım bilgileri ve topluluk derecelendirmesi ile antivirüs indirme bu kategoride en kolay olanıdır.

Antivirüs Pc İndir

Bu ünlü antivirüs ile bilgisayarınızı her zaman kötü amaçlı yazılımlardan koruyun

AVG Anti-Virus Free, dünyanın en popüler ve saygın antivirüs programlarından biri olduğu için tanıtım gerektirmez.

Bu program, bilgisayarınızı virüsler, casus yazılımlar, solucanlar ve Truva atları dahil olmak üzere çok çeşitli sanal zararlıların eylemlerine karşı korumanız için bir araç olarak hizmet eder.

Şu anda, bilgisayar önündeki rutinimiz neredeyse her zaman çevrimiçi durumda ve bu da bizi kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı çok duyarlı hale getiriyor. Bu nedenle, bu uygulamanın ana fikri, makinenizin kirlenmesini önlemek, bu önlemeyi gerçek zamanlı korumalar aracılığıyla gerçekleştirmektir.

Bununla birlikte, AVG Anti-Virus Free, sabit sürücüye önceden yüklenmiş olan enfeksiyonlarla da ilgilenerek kötü amaçlı içeriği ortadan kaldırır. Program Portekizce’dir ve tamamen ücretsizdir, yani denememek için hiçbir mazeretiniz yoktur.

kurulum sırasında

Program kurulum işleminin başında “Hızlı kurulum” mu yoksa “Özel kurulum” mu yapmak istediğiniz sorulacaktır. Bu ikinci seçeneği seçerek, kurulacak temel koruma bileşenlerini seçebilirsiniz. Bunlar: “Bilgisayar Koruması” ve “İnternet ve E-posta Koruması”.

İlk öğe, makinenin gerçek zamanlı güvenliğinde hareket ederek bilinen tehditleri anında engeller. Diğeri, olası kötü amaçlı yazılımların kötü amaçlı bağlantılar, indirmeler ve e-posta ekleri yoluyla paylaşılmasını engeller.

AVG Anti-Virus Free yüklendikten sonra, virüs arama aracına ek olarak diğer şirket ürünlerini bir araya getiren bir ekran görüntüler. Bunlar arasında PC TuneUp (bilgisayar performansını artıran bir özellik), Secure VPN (anonim gezinmeye izin veren bir özellik) ve Web TuneUp (İnternet’te daha güvenli gezinmek için) bulunur.

makineye genel bakış

AVG Anti-Virus Free’yi başlatır başlatmaz, otomatik olarak bir veritabanı güncellemesi başlatır. Prosedür birkaç dakika sürse de, bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için tamamlanması önemlidir.

Uygulamaya girildiğinde, antivirüs ve şirketin entegre güvenlik aracında bulunan modülleri gösteren ana ekran açılır. Böylece, hacker saldırı koruma mekanizması gibi bazılarının devre dışı bırakıldığını fark ettiniz.

Mevcut ve işlevsel özellikler arasında, e-posta korumasını (gelen ve giden mesajları tarama), kimlik hırsızlığını ve gizlilik ihlalini önleyen mekanizmayı ve savunmasız web sitelerini tarayan işlevi yapılandırmanıza izin veren menüler bulacaksınız.

Kötü Amaçlı Yazılım Avı

Virüs taraması, “Bilgisayarınızı tarayın” düğmesine tıklanarak ana ekrandan gerçekleştirilebilir. Bu yapıldıktan sonra, tam izleme hemen başlar ve işlemin ilerlemesini gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Ancak, yapılacak taramanın türünü seçmek istiyorsanız, bahsedilen alternatifin yanında dişli ikonlu butona tıklayın.

AVG Anti-Virus Free, üç tür sistem taraması sunar. Daha önce bahsedilen moda ek olarak, derin makine analizi için bir seçenek seçebilirsiniz. Bu prosedür genellikle biraz daha fazla zaman alır, ancak sabit sürücünüzün güvende olduğundan emin olmak için bunu zaman zaman yapmaya değer.

Diğer bir alternatif ise bilgisayara bağlı taşınabilir cihazların analizidir. Yalnızca belirli dizinleri taramak ve işletim sistemi önyüklemesinden önce her zaman bir taramanın yapılması gerektiğini belirlemek de mümkündür.

Bu prosedürlerden herhangi birinin sonunda program, sonuçları içeren bir rapor görüntüler. Herhangi bir olay varsa, bunları seçip programdan, tehdidi karantinada tutmak gibi sorunu çözmek için gerekli önlemleri almasını isteyebilirsiniz.

kalıcı silme

AVG Anti-Virus Free, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma işlevine ek olarak “Dosya Parçalayıcı” adlı bir özellik sunar. Bu araç, dosyaları veya tüm klasörleri depolama diskinden kalıcı olarak silmek için kullanılır.

Bu işlev, fotoğraflar, videolar ve belgeler dahil olmak üzere gizli bilgilerin yanlış ellere geçmesini önlemeniz için yararlıdır. Bu içerikler silindikten sonra bir daha kurtarılamayacağını belirtmekte fayda var. Bu yüzden PC’den neyi silmek istediğinizi seçerken dikkatli olun.

Son Haberler

AVG Anti-Virus Free, en son güncellemesinde her zaman olduğu gibi bir dizi iyileştirme getirdi. Yenilikler arasında, mevcut tüm koruma katmanlarının kolayca izlenmesini sağlayan arayüzünün yeniden tasarımını vurgularız.

Kötü amaçlı yazılım tarama işlevi daha da hızlıdır ve istenmeyen araç çubuklarını, savunmasız tarayıcı uzantılarını ve bilgisayar performans sorunlarını da araştırabilir. Hepsi tek bir tıklamayla.

Ek olarak, antivirüs artık potansiyel olarak kötü amaçlı indirmelerin bilgisayara aktarım başlamadan önce engellenmesine izin veriyor – bu özellik, veritabanlarına gerçek zamanlı olarak güncellemeler göndermenin yanı sıra yalnızca yazılımın ücretli sürümlerinde bulunan bir özellik.

Haberler

  • Merhaba menü yeni arkadaşım – Sağ üst menümüze eklediğimiz tüm kullanışlı kısayollara göz atın;

  • Hoşçakalın, çift tıklayın – artık açılır pencerelerimizi açmak veya kapatmak için çift tıklamanıza gerek yok;

  • Daha Akıllı Akıllı Tarama – Virüs taraması artık tehditleri otomatik olarak ele alır, böylece taramalar hakkında endişelenmenize gerek kalmaz;

  • “Yeniden başlatma” başlatıldı – Bir sıfırlama sıfırlama mesajı düzeltildi;

  • Güvenlik Duvarı Düzeltmesi – Güvenlik Duvarı Ayarlarınızı Şimdi Değiştirin! Aslında, güvenlik duvarı ayarlarını değiştirmek artık mümkün.

AVG ANTİVİRÜS ÜCRETSİZ HAKKINDAKİ FİKİRİMİZ

Sorunsuz çalışma, düşük donanım gereksinimleri ve belirli pazarlara gösterilen özen, AVG Anti-Virus Free’yi gezegendeki en yaygın bilgisayar koruma yazılımlarından biri haline getirdi. Ve en son versiyonu, öncekilerin kalite standartlarını koruyor.

UZMANLAR VE BAŞLANGIÇLAR İÇİN

AVG Anti-Virus Free’nin bu sürümünün görünümü, yapısındaki küçük değişiklikler dışında, kendisinden önceki programa çok benzer. Böylece, antivirüsün görünümü, kaynaklarını kendi işlevlerine göre bölümlere ayırarak çok iyi organize edilmiş bir arayüze sahip olmasının yanı sıra modern ve havalı bir görünümle devam ediyor.

Bununla birlikte, yazılımın Portekizce’ye tam çevirisi, karmaşık olmayan bir etkileşimi garanti eder. Çok geçmeden, yapılandırma seçenekleri de dahil olmak üzere uygulama tarafından sunulan tüm olası eylemlere tamamen aşina olmalısınız.

İŞLEMEDE HIZLI VE KOLAY

AVG Anti-Virus Free’nin bir başka olumlu noktası da tarama performansıyla ilgilidir. Ana güvenlik modülü sayılabilecek gerçek zamanlı koruma, bilgisayarı aşırı derecede yavaşlatmaz veya dondurmaz. Bu şekilde, daha ağır bir program kullanmak için kapatmaktan kaçınırsınız.

Bunun da ötesinde, bu özellik, bir tarama devam ederken bilgisayarınızı normal şekilde kullanmanıza olanak tanır. İnceleme süreçleri nispeten hızlıdır, yalnızca gerektiği kadar sürer ve tamamlanması beklenenden daha uzun sürmez.

Bilgisayarınızı virüslere karşı taramanın yalnızca birkaç seçeneği vardır. Bununla birlikte, hem kritik veya özel alanlara yönelik bir süreç oluşturmak hem de tam tarama süreci için uygundurlar ve çeşitli alternatifleri olan antivirüs ürünleri ile ilgili olarak hiçbir şey istenmez.

AZALTILMIŞ KAYNAKLAR

Bazı uzun süredir AVG Anti-Virus Free hayranlarını hayal kırıklığına uğratabilecek tek şey, programın bazı yararlı özellikleri “kaçırmış” olmasıdır. Temel olarak, uygulamada artık diğerlerinin yanı sıra işe yaramaz içeriği silmek, etkin olmayan işlemler tarafından işgal edilen RAM belleğini boşaltmak gibi sistem optimizasyonunu amaçlayan araçlar yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.