Report this app

Description

Directx Indir - Güncellendi 2022

Ücretsiz bir API koleksiyonu

DirectX , Microsoft’un oyun ve video programlama başta olmak üzere karmaşık multimedya ile ilgili görevleri kolaylaştırmak için geliştirilmiş uygulama programlama arabirimidir.

Microsoft  , PC oyun dünyasını  Windows işletim sistemine dahil ederek tekelleştirdiğini iddia edebilir  . By  DirectX indirirken , bir uygulama programlama arabirimi, kullanıcı kolaylaştıran sistem donanıma doğrudan erişim alır  gibi multimedya görevlerini  oyun  ve video programlama .

DirectX’in kökenleri

Windows 95  piyasaya çıkmadan önce  , bilgisayarda bilgisayar oyunları oynamak zorlu bir işti. İlk olarak,  config.sys veya autoexec.bat gibi belirli yapılandırma dosyalarını kullanarak sistem donanımına erişmek için DOS’un önyüklenmesi gerekiyordu . Ve tüm bunlar birkaç önyükleme diskine ek olarak.

Ancak her zaman kullanıcının ihtiyaçlarını tespit etmek için hızlı olan Microsoft, oyun geliştiricilerine Windows’ta donanım kaynaklarına doğrudan erişim için bir araç sunmanın bir yolunu buldu  .

Böylece, Haziran 1996’da  Windows 95 ve NT 4.0  için kullanılabilen DirectX’in ilk sürümü doğdu  . Yavaş bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, DirectX’i indirmenin popülaritesi artmaya başladı. Ancak, OpenGL gibi iyi bir ün kazanan rakipler vardı  . Kendi arayüzü avantajları bir vardı  donanım daha verimli kullanmak , bir  standart çoklu platform telif ücretsiz API  ve  tek için hiçbir kısıtlama  olarak DirectX ve Windows ile böyleydi, işletim sistemi.

Artıları ve eksileri ile DirectX’i indirmek o zamandan beri en yaygın seçenek haline geldi. Bunun nedeni,  Windows  bilgisayar masaüstlerinde en popüler işletim sistemi olmaya devam etmesidir. Bu, Xbox One gibi diğer kullanımlara ek olarak  .

DirectX’i indirdiğinizde ne alırsınız

DirectX’i indirdiğinizde  , Microsoft Windows’da bilgisayar ve video oyunu programlamasıyla ilgili multimedya görevlerini kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir API koleksiyonu alırsınız  .

API, bir uygulama programlama arabirimidir. Bu, oyun geliştiricileri ve diğer içerikler için bir dizi  altyordam, yöntem ve işlevdir . Diğer yazılımlar tarafından soyutlama katmanı olarak kullanılan bir programlama kütüphanesi olarak çalışır.

Windows işletim sistemlerine ve Xbox Ekosistemine dahil edilmesi, PC oyunlarında tekel kazanmasına izin verdi. Şu anda, en son mevcut sürümü  OpenGL , Vulkan, doğrudan rakiptir. Bununla birlikte, Windows Linux veya OS X’ten daha büyük bir mevcudiyete sahip olduğundan DirectX kişisel bilgisayarlarda hala bir ölçüttür.

DirectX’i indirdiğinizde aldığınız API’lar

 • Doğrudan 3D . Üç boyutlu grafik programlama ve işleme için kullanılan en popüler API.

 • Doğrudan Giriş . Bilgisayar oyunları için fare, klavye, oyun çubuğu ve diğer kontrollerden gelen verileri işler.

 • Doğrudan Oynatma . Ağ iletişiminde kullanılır.

 • Doğrudan Grafik . Bu, görüntülerin iki düz boyutta çizilmesine ve bunların üç boyutta gösterilmesine izin verir.

 • Doğrudan Müzik . Direct Music Producer ile bestelenen müzik parçalarını çalar.

 • Doğrudan Ses . Ses dalgalarını çalar ve kaydeder.

 • Doğrudan Gösteri . Ağ saydamlığıyla video ve ses çalar.

 • Doğrudan Hesaplama . Devasa çekirdek işlemcilerindeki farklı işleme ipliklerinin işlenmesine izin veren özel jargon ve talimatlar sunar.

 • Doğrudan Kurulum . Diğer DirectX bileşenlerini yüklemenizi sağlar.

 • Doğrudan ML . Yapay zeka veya AI işleme ve diğer özellikleri gerçekleştirir. Bunlar, Windows 10 için 2019 güncelleştirmesine eklenmiştir.

 • DirectX Işın Takibi . DXR olarak da adlandırılan bu, gerçek zamanlı donanım ışını izlemeye izin veren bir özelliktir. 2018’de Nvidia GeForce 20 serisi gibi GPU’larda tüketici düzeyinde bilgisayar grafiklerinde bir atılım sunuyor. Bu özellik, DirectX’i en son sürümünde indirirken mevcut olmayacak, ancak DirectX 12 ile uyumlu bir uzantı.

2018 Windows 10 güncellemesi, DirectX Raytracing’in genel sürümünü içeriyordu. Yalnızca Windows için geliştirilmiş olmasına rağmen, Linux Unix sistemleri ve X Pencere Sistemi Wine HP için açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiştir  .

DirectX 12: DirectX’i indirerek mevcut en son sürüm

DirectX indirirken, tüm Windows sürümlerinin aynı uyumluluğu sağlamadığını lütfen unutmayın  . Bu nedenle, her sürümü kontrol etmek gerekir. Ana farklılıklar, önceki sürümlere kıyasla Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 arasındadır  .

DirectX 12’yi indirirken performansı artıran özel bir optimizasyon dahildir.  Özellikle CPU’larda mevcut sistem kaynaklarından , işlem için dörtten fazla çekirdek ve çeşitli çoklu GPU yapılandırmaları kullanılarak yararlanır.

Bununla birlikte, ilk alım beklendiği gibi değildi ve avantajların farkedilebilmesi için sonraki güncellemeleri beklemek gerekiyordu. DirectX 12’yi indirmeyle ilgili sorun  , özellikle  bellek yönetimi ve çoklu GPU’nun yanı sıra asenkronize bilgi işlem sağlayan teknolojinin tüm potansiyelini çıkarmanın karmaşıklığıydı .

Hangi DirectX sürümünü kullandığınızı nasıl anlayabilirsiniz?

Sistemin arama motorunu veya ‘execute’ aracını (Windows + R) ve ‘dxdiag’ komutunu kullanarak tanılamaya erişilebilir. Sistem sekmesi yüklü son sürümü olan gösterir aktive yanı sıra son sürücü veya DX parametreleri.

Her durumda, her oyun farklı bir sürüm kullandığından farklı sürümlerin yüklü olması mükemmel bir şekilde mümkündür. Örneğin, bir geliştirici  bir oyun için DirectX 11 güncellemesi kullandıysa  , daha yüksek sürümlerle çalışmaz. Yeni oyunlar yüklerken, API’lerin sürümleri güncellenir.

DirectX’i en son sürümü indirmek için, hangi Windows sürümü ile çalıştığınızı önceden bilmeniz gerekir. Windows 8’den itibaren  Microsoft, işletim sistemine API’leri ekler. Windows sürüm 8.1, DirectX 11.2’ye kadar destek sunar  ve Windows 10’da olduğu gibi  , düzenli olarak manuel indirme yoktur. İkincisi yalnızca DirectX 12 ile çalışır  ve Windows Update’ten, Güncelleme Ayarları> Güvenlik> Windows Update> Güncellemeleri Kontrol Et sekmesinden erişilebilir.

For  Windows 7 , desteklenen son sürümü 11.1 olduğunu. Manuel olarak veya Windows Update ile  güncellenebilir  ve hizmet paketinde veya KB2670838 güncelleştirmesinde bulunabilir. Daha eski sürümlerde, Microsoft karşıdan yüklemeler için belirli bir sayfa tutar.

DirectX Derecelendirmesi

DirectX’i en son sürümünde indirirken, geliştiriciler farklı yüksek görsel efekt grafik efektleri ekleme seçeneğine sahiptir  . GeForce grafik kartları, gerçekçi efektler ve çok daha yüksek kare hızları için gölgeleme ve ışın izleme gibi özel özellikleri de etkinleştirir  .

Kısacası, geliştiriciler tarafından kabulü iyi olmuştur, bu  da maliyetleri ve tüketimi azaltır ve .NET gibi yaygın olarak kullanılan çerçeveleri entegre ederken bile mevcut kaynakların ve performansın kullanımını geliştirir .

Bir olarak  alternatif DirectX  bulabildiğimiz  OpenGL . DirectX’e çok benzeyen ancak farklı özelliklere sahip bir yazılımdır.Kategori: Gerekli Bileşenler Sürüm: Son Kullanıcı Çalışma Zamanı Web Yükleyicisi 9.29.1974Works altında: Windows /… daha fazla Program şu dilde mevcut: İngilizceProgram lisansı: FreeProgram: MicrosoftVote: 6.6 (3372) DirectX Son Kullanıcı Çalışma Zamanı Web Yükleyicisi 9.29.1974Direct… End- Kullanıcı Çalışma Zamanı Web Yükleyicisi 9.0c DirectX, birden fazla platformda çalışan ücretsiz bir API yazılımı koleksiyonudur ve yazılımın en son sürümü DirectX 11’dir.

Araç 90’ların sonunda yaygınlaştı ve bir dizi popüler oyun tarafından kullanıldı . Motor daha modern oyunlarda bile kullanılıyor ve grafik arayüzleri ve oyunları programlamak için geçerli bir yazılım parçası olmaya devam ediyor. Şu anda kullanılan yazılımların çoğu sürümü DirectX 7 ve DirectX 11 arasındadır ve her birinde farklı uyumlu cihazlar, oyunlar ve çevre birimleri bulunur. Bu güçte bir grafik motoru gerektiren çoğu oyun DirectX ile diğer grafik platformlarından daha iyi çalışır.

DirectX gerçekten grafikler için bir dizi API’den başka bir şey olmadığından, birçok oyun oyuncusu, tamamen arka planda çalıştığı için yazılımın aktif olduğunu fark etmeyecektir. Bir oyuncunun yazılımı aktif olarak anlayabileceği tek zaman, bir hatanın meydana gelmesi ve yazılımın kullanıcıya bir hata bildirimi göndermesidir. Neyse ki, DirectX’in kendisi genellikle herhangi bir tür hataya neden olmaz veya hata üretmez, ancak DirectX’i aynı anda düşürebilecek hataları çökertmek veya üretmek için bağlantılı olduğu programlama modülleri için mümkündür. Yazılım paketinin dezavantajlarından biri, bu gelişmiş kategorideki çoğu gibi, öğrenme eğrisinin sistem için biraz dik olmasıdır.

Grafik API’lerle uğraşırken adil bir deneyiminiz olmadıkça, yazılımda yetkin olmanız biraz zaman alacaktır. Ancak, tüm grafik motorları bu sorunu yaşamaya eğilimlidir çünkü doğal görevleri oldukça karmaşıktır. Bir şey varsa, DirectX’in öğrenilmesi daha kolaydır, çünkü çok popülerdir ve çevrimiçi için çok fazla dokümantasyon vardır. Bu yazılımın çoğu kullanıcısı yazılımı kullandıklarının farkında değildir. Yazılım kendisini oyun yazılımının bir parçası olarak indirip kuracak ve her zaman kendisini tam oyun yazılımının arka planında çalıştıracaktır.

Kullanmak istediğiniz grafik motorunu seçme seçeneği sunan bazı oyunlarınız olabilir, böylece OpenGL gibi başka bir motor seçebilirsiniz. Ancak, yazılımı nadir veya eski cihazlarda kullanmayı umuyorsanız, DirectX, yüksek uyumluluğu nedeniyle cevaptır. OpenGL mükemmel bir grafik motorudur, ancak en gelişmiş donanıma sahip sistemlerde daha iyi çalışır. Yavaş veya eski bir sistemde OpenGL’nin keyfini çıkarmak zor olabilir. Seçenek verilirse, DirectX muhtemelen en güvenli ve en güvenilir seçimdir. Araç ve beraberinde gelen tüm yazılım parçaları Microsoft tarafından geliştirildi ve web sitesinde bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ayrıntılı kılavuzlar, ipuçları ve ipuçları bulacaksınız. Artıları Sessizce Arka Planda Çalışır Eksileri Çeşitli Oyunlar Sorunları ile Çakışan Sürümlerde Yavaş Çalışır Kayna

Photoscape Indir

Combofix Indir

Video Indir

GOM Player Indir

Excel Indir

Utorrent Indir

Youtube Video Indir

Internet Download Manager Indir

IDM Indir 

Word Indir 

Microsoft Office Indir

Tencent Gaming Buddy Indir

Teamviewer Indir

IFS Indir

PUBG Mobile on PC With Bluestacks Indir

Movie Maker Indir

Photoshop Indir

iTunes Indir

Nero Indir

Leave a Reply

Your email address will not be published.