Report this app

Description

Birçok ekstra özelliğe sahip bir PDF okuyucu

Foxit Reader öncelikle  bir  PDF  okuyucudur ve ayrıca PDF’ler oluşturmanıza, imzalamanıza, düzenlemenize ve ek açıklamalar eklemenize olanak tanır. Microsoft Office paketindeki çeşitli programlar için eklentiler içeren, işletim sistemlerinde çalışır ve bu, onu bu dosya biçimiyle sık sık uğraşan herkes için son derece esnek ve kullanışlı hale getirir.

Foxit Reader Indir

Çok yönlü, ücretsiz bir araç

California merkezli bir Foxit Software şirketi tarafından geliştirilen Foxit Reader, güçlü performansları ve hafif dosyalarıyla kendilerini zaten ayırt eden ilk sürümlerden sürekli olarak büyümüştür  .

Bu program,  kullanıcılarına PDF dosyalarını oluşturma, görüntüleme, imzalama, düzenleme ve yazdırma yetkisi veren çok dilli bir  araç paketidir . Bu,  ücretsiz bir yazılım parçasıdır , yani bir kuruş ödemeden kullanabilirsiniz, ancak premium sürüm size bazı ekstra avantajlar sağlar. Benzersiz özelliklere ihtiyaç duymadığınız sürece, Foxit Reader’ın ücretsiz olarak kapsanan temel bilgilere sahip olduğunu unutmayın.

Bu programın bir diğer ayırt edici özelliği de güvenliğidir.  İnternetten PDF’ler kullanıyorsanız, sizi veri aktaran yetkisiz komut dosyalarından korumak için JavaScript tarafından desteklenen kullanışlı bir güvenlik seçeneği ile birlikte gelir  .

Ayrıca taranan belgelerden PDF oluşturabilme gibi kullanışlı bir özellik ile birlikte gelir  . Reader’ın yeteneklerini daha da genişletmek için mükemmel olan tarayıcı tarzı eklentiler de vardır.

Sonuç olarak, bu program çok güçlü, hızlı ve özelliklerle dolu olması nedeniyle mevcut en iyi ücretsiz PDF okuyucuları arasındadır  .

Dağınık bir kullanıcı arayüzü

PDF oluşturma konusunda uzman olmayanlar için Foxit Reader’ın arayüzü biraz bunaltıcı olabilir. Bir yandan, bu biraz benzer görünüyor  Microsoft Office ile,  bir şerit araç çubuğu , ama diğer taraftan, araçlar karmaşık ve yıldırıcı görünen bir şekilde paketlenir.

Neyse ki, önünüzdeki çok sayıda araçtan anlam çıkarmak nispeten kolaydır. Ekrandaki dağınıklığı azaltmanıza ve görüntülemekte olduğunuz PDF için yer açmanıza yardımcı olan şeridi küçültebilirsiniz. Ayrıca  sizi dikkat dağıtıcı şeylerden kurtaran ve daha da basitleştirmeye katkıda bulunan bir  tam ekran modu vardır.

Ayrıca, programın tüm penceresini , Windows görev çubuğunda bir satırdan daha az yer kaplayan bir  sistem tepsisi simgesine küçültebilirsiniz .

Ayrıca  , özellikle güvenilir olmayan belgelerle çalışırken kendiniz ve bilgisayarınız için güvenlik konularını halletmenize yardımcı olan bir güvenlik araç kutusu da vardır  .

PDF’leri görüntülemek için Foxit Reader kullanmayı planlıyorsanız, çeşitli işlevleri ve bunların ana hatlarını bulmak karmaşık değildir. Aynı anda birkaç dosyayla çalışmanıza izin veren bir dizi sekmenin  yanı sıra, yer imlerinde ve içindekiler tablosunda gezinebileceğiniz bir araç çubuğu vardır.

Başka bir seçenek, zaman ayırmanız ve çözmeniz gereken PDF oluşturmayı içerir, ancak bir kez   yaptığınızda, ihtiyacınız olabilecek herhangi bir işlev için entegre Microsoft Office seçenekleriyle tam işlevli PDF dosyaları oluşturabilirsiniz .

Hafif ve aletlerle dolu

Foxit Reader programı hafiftir. Yükleme dosyası  yalnızca 12 MB büyüklüğündedir , bu da onunla belgeleri yüklemeyi ve açmayı hızlı hale getirir. Tasarım, sonsuz açılış ekranları, eklentiler ve kredi listeleriyle gelmediği için bu hafifliği de yansıtıyor.

Bunun yerine, içindeki tüm araç çubukları ve araçlar net bir amaca hizmet eder. Bu çubuklarda, yakınlaştırma, anlık görüntü alma, arama, belgeyi tam ekran görüntüleme, bir metin parçası seçme ve daha fazlası için yardımcı programlar bulacaksınız.

Bu Okuyucu ayrıca PDF’lerinize  vurgu, üstü çizili, altı çizili ve yorum ekleme seçenekleriyle açıklama eklemenize olanak tanır  .

Bazen, PDF dosyalarınızı  başka uygulamalarda yeniden kullanmak isteyeceksiniz  . Bu programla, PDF’lerinizi metin veya resim dosyaları, Microsoft Word  ve  Microsoft Excel , HTML ve daha fazlası gibi farklı dosya biçimlerine dönüştürebilirsiniz  .

Ayrıca,  onay kutuları veya metin alanları aracılığıyla veri toplamak için formları kullanabilirsiniz  . Topladığınız bilgiler, herkesin bir PDF düzenleyici kullanarak doldurması için e-posta, bir web sitesi veya başka bir şekilde çevrimiçi olarak kolayca paylaşılabilir. Ardından, verileri diğer uygulamalarla kullanabileceğiniz bir biçime aktarın.

Çok yönlü kullanım

Bu program  Windows ve Mac  bilgisayarlarda çalışır . Windows için Foxit Reader, Windows 7 ila Windows 10 işletim sistemi isterken, Mac için Foxit Reader, Mac OS X veya daha yüksek sürümlere ihtiyaç duyar.

Foxit Reader da  taşınabilir . Yerel bir klasörden, Buluttaki bir klasörden veya harici bir sürücüden çalıştırabilirsiniz; bu, masaüstünüze yüklemeniz bile gerekmediği, bunun yerine bir flash sürücüde taşımanız gerektiği anlamına gelir – hafif özelliği burada kullanışlıdır. , fazla.

Hatalar ve alternatifler

Foxit Reader’ın ana dezavantajı, PDF’lerinizdeki flash animasyonları ve 3D çizimleri görüntülemek için kullanamamanızdır. Ayrıca,  OCR  (optik kanal tanıma) özelliğinden yoksundur  , bu da görüntülerdeki metni tanıma yeteneğine sahip olmadığı anlamına gelir.

Ek olarak, yazılımı veya herhangi bir güncellemeyi yüklerken, ayrıntılı yazıları dikkatlice okuyun. Aksi takdirde, program   PC’nize istenmeyen ücretsiz yazılımlar yükleyebilir veya bazı temel tarayıcı ve masaüstü işlevlerinizi değiştirebilir.

Bu programın belki de en belirgin alternatifi  Adobe Reader DC’dir . Tasarımı, başka yollarla ve PDF dosyalarını görüntülemeye, düzenlemeye ve yönetmeye yöneliktir ve işletim sistemlerinde çalışır.

Emrindeki diğer seçenekler arasında  küçük, taşınabilir ve yine de güçlü bir PDF okuyucu olan Sumatra PDF ve  oldukça zengin özelliklere sahip ve tamamen ücretsiz PDF-XChange Viewer bulunmaktadır .

Ayrıca  , projelerde ve çok daha fazlasında işbirliğine olanak sağlayan Nitro PDF Reader’a veya çeşitli formatlardaki belgeleri tek bir dosya yöneticisi aracılığıyla görüntülemenize olanak sağlamak için tasarlanmış STDU Viewer’a da  göz atabilirsiniz .

PDF’lerle çalışmayı çok daha kolay hale getirir

Sonuç olarak, Foxit Reader, Microsoft’un Reader uygulamasının basit bir ikamesinden daha fazlasıdır. Araçlar ve özellikler açısından oldukça güçlüdür, bu da onu PDF’ler oluşturmak ve onlarla çalışmak için ideal hale getirir. Türünün tek aracı değil, ama mükemmel ve güçlü bir öneri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.