Report this app

Description

Ücretsiz hafif Windows ekran yakalama aracı

LightShot,  bir PC’de ekran görüntüsü almanıza olanak tanıyan sorunsuz, basit ve ücretsiz bir  ekran yakalama programıdır . Araç, Skillbrains tarafından geliştirildi ve Print Screen (Prt Sc) düğmesi için iyi bir alternatif haline geldi. LightShot ile  yakalanan dosyaları  çeşitli sosyal medya web sitelerine ve depolama hizmetlerine hızla yükleyebilirsiniz .

Lightshot Indir

LightShot indirmesiyle, ekran görüntüleri üzerinde çalışmak için üçüncü taraf bir görüntü düzenleme aracı açmanız gerekmez. Sorunsuz ekran kaydedici  ile birlikte gelen bir  dahili görüntü editörü , hızlı paylaşım fonksiyonu ve diğer faydalı özellikleri. Dosyaları internet üzerinden paylaşmak için prntscr.com’da bir hesaba ihtiyacınız olduğunu belirtmekte fayda var. Yine de  AMCap ,  Lightscreen ve  Snagit ile karşılaştırıldığında bu araç çok daha iyi bir seçimdir.

Arayüz nasıl?

LightShot,  tek ekran düzenine odaklanan basit ve temiz bir arayüze sahiptir. Seçim alanında, mevcut tüm işlevleri ve araçları fark edeceksiniz. Görüntüleri düzenlemek için şekillere, metne, işaretçilere, renklere, oklara ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

Program, yazdırma, sosyal medya paylaşımı ,  Bulut yükleme vb. gibi paylaşım ve kaydetme seçeneklerine sahiptir  . Bu araçtaki her şey ana pencereden yönetilebilir. Yazılımı indirdikten sonra, yürütülebilir bir dosya masaüstünde görünmez, bunun yerine aracı görev çubuğunda gizli bir uygulama olarak bulacaksınız. Bu nedenle, ekrandaki görüntüleri yakalamak için ekran görüntüsü klasörüne erişmeye gerek yoktur.

LightShot, kolay yükleme, kaydetme ve ekran işlevlerini yakalama konusunda kullanıcılar arasında oldukça popüler olmuştur. Aslında,   düğmeye tekrar tekrar tıklamadan arka arkaya birden fazla ekran görüntüsü alabilirsiniz . Çoğu ekran yakalama aracı bu ön ayar işlevine sahip değildir.

Buna ek olarak  , geliştiricinin resmi web sitesinde bir hesap oluşturduktan sonra tüm ekran görüntüsü geçmişini rahatlıkla kontrol edebilirsiniz  . Bu, ekran görüntülerinizi takip etmek için tam teşekküllü bir galeri görevi görür.

Genel olarak, programın arayüzü hem yeni başlayanlar hem de teknisyenler için mükemmeldir. Kullanım söz konusu olduğunda, LightShot indirmenin çok zor bir tarafı yoktur. Windows PC’lerde ekran görüntüsü almak için güvenilir, verimli ve hızlı bir araçtır.

LightShot nasıl kullanılır?

Bir PC ekranı kaydetmek istiyorsanız  , bu aracı kullanmak sorunsuz bir işlem olacaktır.  Yazılımı etkinleştirmek için Prt Sc düğmesine tıklamanız yeterlidir  . İmlecin hemen yanında ‘Alan Seç’ yazan bir talimat belirdiğinde ekran kararacaktır. İmleci  seçili ekran görüntüsü alanında tıklayıp sürüklemeniz gerekecek  .

Ardından, ekran kaydedici görüntüyü yerleşik bir düzenleyicide açacaktır  . Seçim alanından veya düzenleyiciden çıkmak için  Ctrl + X ,  Esc Tuşuna veya ekran seçiminin sağ alt köşesindeki ‘ Kapat ‘ düğmesine tıklayabilirsiniz.

özellikleri nelerdir?

LightShot,   bazı kullanışlı işlevlere sahip temel bir görüntü düzenleyiciye sahiptir. Seçilen veya vurgulanan alanın sağ tarafında bulunabilir.  Ekran görüntüsüne eklenecek üç şekle erişiminiz var  . Bunlara bir  dikdörtgen , bir  çizgi ve bir  ok dahildir . Bir işaretleyici veya kalem kullanarak, resmin üzerine serbest biçimli şekiller çizmeyi seçebilirsiniz.

‘Bilgisayar ekranını yakaladığınızda’, tek tip metin eklemek için bir metin kutusu ekleyebilirsiniz  . Ne yazık ki, programın herhangi bir biçimlendirme seçeneği yoktur. ‘Renk Seçici’ ile renk tekerleğini ve varsayılan ayarları görüntüleyebilirsiniz. Son olarak, herhangi bir hatayı veya hatayı düzeltmek için bir ‘Geri Al’ düğmesi vardır.

LightShot, görüntü düzenleyicinin yanı sıra diğer bazı özelliklere de erişim sağlar. Bunlar, seçilen veya vurgulanan alanın altında bulunur. Bu özelliklerle  ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşabilir, prntscr.com’a yükleyebilir, resmi yazdırabilir, Google’da benzer resimleri arayabilir, resmi çevrimdışına kaydedebilir, kopya resim oluşturabilir ve diğer bazı işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Yükleme özelliği  paylaşılabilir bir bağlantı oluşturduğundan kullanımı kolay ve hızlıdır. Yardımı ile görüntüleri anında galeriye kaydedebilirsiniz. O LightShot o notta önemlidir  ekran görüntüleri yükleme yapmanıza izin vermeyen  olan  yasadışı  veya  NSFW .

LightShot’ı ‘ PC Ekranını Kaydet ‘ gibi özellikler için kullanırken , ekran görüntülerini paylaşmak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur. Araç, görüntüleri arkadaşlarınızla, meslektaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için bir dizi sosyal medya ve depolama web sitesini destekler. Ek olarak, ekran kaydedicinin hızlı yükleme işlemi, düşük bant genişliğine sahip bağlantılar için kullanışlıdır.

‘ Bilgisayar Ekranını Yakala ‘ özelliğinin yanı sıra program, ‘Benzer Görsel Arama’ işleviyle birlikte gelir. Bu sağlayan  benzer görüntüleri bulmak  ekran görüntüleri  üzerinde  Google . Bu, diğer ücretsiz ekran yakalama araçlarında yaygın olarak bulamayacağınız benzersiz bir eklentidir.

Programın kullanılabilirliği yazılımla sınırlı değildir. Geliştirme ekibi,  Google Chrome, Opera, Internet Explorer ve Mozilla Firefox için çeşitli tarayıcı uzantıları tanıttı  . Bu, özelliklere birden fazla cihazda erişmeyi ve bunları kullanmayı kolaylaştırır.

Dezavantajları var mı?

LightShot ile  video kaydedemezsiniz . Programın en büyük dezavantajlarından biridir. Ayrıca, tam ekranda ekran görüntüsü almak istiyorsanız, bir açılır pencere seçeneğinden geçmeniz gerekir. Ancak, bir kısayol tuşu kombinasyonu daha iyi olurdu. Düzenleme araçları da temeldir ve resmi web sitesindeki resimleri silmek için müşteri destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Ekranınızı yakalamak için sorunsuz bir program

LightShot uygulaması,  PC ekranını  fazla çaba harcamadan yakalamanıza izin veren hafif bir programdır . Bu ekran yakalama programı, tek bir tıklamayla ekran görüntüleri çekmenize, bunları bilgisayarda saklamanıza veya çevrimiçi dosya paylaşmanıza olanak tanır.

Tek dezavantajı, özelleştirme seçeneklerinin olmamasıdır. Skillbrains’in düzenli güncellemeler göndererek, arayüzde hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler sağladığını belirtmekte fayda var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.