Report this app

Description

Microsoft Kenarı

Bugün Microsoft, Chromium açık kaynak projesine dayanan bir sonraki Microsoft Edge sürümünün ilk Dev ve Canary kanal yapılarını gönderiyor. “Geliştirme sürecimizin bu kadar erken bir aşamasında bu çalışmayı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Microsoft Edge Indir

Sizi bugün cihazlarınızda önizlemeyi denemeye davet ediyoruz ve Microsoft Edge Insider topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. herkes için mümkün olan en iyi deneyim.”

Web’i herkes için daha iyi bir yer haline getirmek

Aralık ayında, müşterilerimiz için daha iyi web uyumluluğu ve tüm web geliştiricileri için web’in daha az parçalanması için masaüstünde Microsoft Edge’in geliştirilmesinde Chromium açık kaynak projesini benimseme niyetimizi duyurmuştuk. Şimdi size ne üzerinde çalıştığımızı göstermeye ve sizi yolculuğumuza katılmaya davet etmeye hazırız.

Açık kaynağa yatırım

Erişilebilirlik, dokunma, ARM64 ve diğerleri gibi alanlarda da Chromium’a katkı sağlamaya başladık. Planımız paralel bir proje oluşturmak yerine Chromium’da çalışmaya devam etmektir. Doğrudan Google’daki ekiplerle çalışıyoruz ve açık kaynak topluluğuyla daha da fazla çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Katkılarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek  için GitHub’daki Microsoft Edge “Açıklayıcılarımıza” bakın  ve kaynak kodu yayınımıza göz atın

Dinliyoruz!

Microsoft Edge ekibi sizden haber almak istiyor. Aralık ayında bu siteyi ziyaret edenlere “Web ile ilgili bir şeyi değiştirebilseydiniz, bu ne olurdu?” diye sorduk. Cevaplarınızı okuduk ve paylaşacak bazı düşüncelerimiz var.  Topluluğun bu ve diğer konular hakkında neler söylediğini görmek için  Microsoft Edge Insider Forum’a gidin .

Ne var ne yok:

 • Çeşitli hatalar ve performans sorunları düzeltildi.

Özellik güncellemeleri

 • Kullanıcılar, Microsoft Edge’de kolayca Internet Explorer moduna geçebilir. Microsoft Edge sürüm 92’den itibaren kullanıcılar, Enterprise Mode Site List’te bir sitenin yapılandırılmasını beklerken bağımsız IE 11 uygulamasına güvenmek yerine Microsoft Edge’de Internet Explorer modunda bir siteyi yeniden yükleyebilir. Microsoft Edge’de aynı sayfaya gitmek, sonraki 30 gün boyunca otomatik olarak IE modunda oluşturulacak şekilde, kullanıcılardan siteyi yerel site listelerine eklemeleri istenecektir. Bu deneyimi yapılandırmak ve yerel site listesine site ekleme yeteneğinin yanı sıra IE modu giriş noktalarına erişime izin vermek için InternetExplorerIntegrationReloadInIEModeAllowed ilkesini kullanabilirsiniz. Sitelerin yerel site listesinde tutulacağı gün sayısını ayarlamak için InternetExplorerIntegrationLocalSiteListExpirationDays ilkesini kullanabilirsiniz. Windows 10, sürüm 1909 için KB5003698 veya sonraki bir sürümünün gerekli olduğunu unutmayın; veya KB5003690 ya da üstü, uçtan uca deneyim için Windows 10, sürüm 2004, Windows 10, sürüm 20H2 veya Windows 10, sürüm 21H1 için gereklidir.

 • MHTML dosyaları varsayılan olarak Internet Explorer modunda açılacaktır. Microsoft Edge 92 Stable sürümünden başlayarak, MHTML dosya türleri, Internet Explorer (IE11) uygulaması yerine Microsoft Edge’de Internet Explorer modunda otomatik olarak açılacaktır. Bu, en çok Outlook e-postalarını bir tarayıcıda görüntülemeye çalışırken görülür. Bu değişiklik yalnızca, bu dosya türü için varsayılan işleyici IE11 ise gerçekleşir. Bunu değiştirmeyi tercih ederseniz, bu kılavuzu kullanarak Kararlı sürüm 92 güncellemesini yüklemeden önce yapabilirsiniz.

 • “Geliştirici modu uzantılarını devre dışı bırak” uyarısı kalıcı olarak kapatılabilir. Microsoft Edge sürüm 92’den başlayarak, “Bunu bir daha gösterme” seçeneğine tıklayarak “Geliştirici modu uzantılarını devre dışı bırak” uyarısını kapatabilirsiniz.

 • Uzantılarınızı doğrudan araç çubuğundan yönetin. Araç çubuğundaki tamamen yeni uzantılar menüsü, uzantıları kolayca gizlemenize/sabitlemenize olanak tanır. Uzantıları yönetmek ve yeni uzantılar bulmak için hızlı bağlantılar, yeni uzantılar bulmanızı ve mevcut uzantılarınızı yönetmenizi kolaylaştıracaktır.

 • Otomatik oynatma için varsayılan Sınırlı olarak ayarlanacaktır. Çevrimiçi odağınızı korumanıza yardımcı olmak için, Microsoft Edge sürüm 92’den başlayarak, otomatik oynatılan medya için varsayılanı İzin Ver’den Sınırla olarak değiştirdik.

 • Ödeme araçları artık cihazlar arasında senkronize ediliyor. Microsoft Edge sürüm 92’den itibaren, ödeme bilgilerinizi oturum açtığınız cihazlar arasında senkronize etme seçeneğiniz vardır. Lütfen dikkat: Bu bir Kontrollü Özellik Sunumudur. Bu özelliği görmüyorsanız, kullanıma sunmamıza devam ederken lütfen kısa süre sonra tekrar kontrol edin. Şu anda bu özellik yalnızca ABD’de ve yalnızca MSA kullanıcıları için mevcuttur (AAD değil)

 • Yazı tipi oluşturmada iyileştirmeler. Netliği artırmak ve bulanıklığı azaltmak için metnin işlenmesinde iyileştirmeler yapılmıştır. Lütfen dikkat: Bu bir Kontrollü Özellik Sunumudur. Bu özelliği görmüyorsanız, kullanıma sunmamıza devam ederken lütfen kısa süre sonra tekrar kontrol edin.

 • Sık Kullanılanlar ve Koleksiyonlar gibi Araç Çubuğu düğmesi özellikleri, kullanıcının bunları pencerenin kenarına sabitleme seçimini hatırlayacaktır. Artık varsayılan olarak etkindir, kullanıcı bir araç çubuğu düğmesini sabitlemeyi seçerse, sabitlemeyi kaldırmaya karar verene kadar her zaman sabitlenmiş durumda açılır.

 • Kullanıcılar artık grup ilkesi aracılığıyla ‘Bu profili kullanan iş veya okul siteleri için tek oturum açmaya izin ver’ seçeneğini yönetebilir. ‘Bu profili kullanan iş veya okul siteleri için tek oturum açmaya izin ver’, AAD olmayan profillerin makinede bulunan iş veya okul kimlik bilgilerini kullanarak iş veya okul siteleri için tek oturum açmayı kullanabilmesine olanak tanır. Bu seçenek, yalnızca AAD olmayan profiller için Ayarlar -> Profiller -> Profil Tercihleri’nde son kullanıcılar için bir geçiş olarak gösterilir. Davranışı yapılandırmak için AADWebSiteSSOUsingThisProfileEnabled ilkesini kullanabilirsiniz.

 • Parola sağlığı Çevrimiçi ortamda güvende kalmak için farklı hesaplarda güçlü, benzersiz parolalar kullanmak önemlidir. Ancak, bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır ve çoğu kullanıcı, tahmin edilmesi kolay zayıf parolalar kullanmak veya aynı güçlü parolaları hesaplarda yeniden kullanmak gibi zayıf parola alışkanlıkları sergiler.

 • Microsoft Edge’in bu en son sürümüyle, güçlü ve benzersiz parolalar kullanma göreviniz biraz daha kolaylaşıyor! Microsoft Edge şimdi size kayıtlı parolaların yeterince güçlü olup olmadığını söyleyecek ve aynı zamanda birden fazla sitede kullanılıp kullanılmadığını belirleyerek çevrimiçi ortamda daha güvenli kalmanıza yardımcı olacak. Parola sağlık bilgilerinizi, edge://settings/passwords sayfasındaki kayıtlı parolalar listenizde bulabilirsiniz.

 • Kaydedilmiş parolalarınız için ek gizlilik Başkalarıyla paylaştığınız bir cihazı kullanıyorsanız veya herhangi bir nedenle bilgisayarınızın kilidini açık bıraktıysanız, başkalarının web sitenizin parolalarına erişmesini önlemek için artık cihazınızın parolasını kullanarak ikinci bir doğrulamayı seçebilirsiniz. Basit!

 • Outlook uzantısı. Yeni bir tarayıcı penceresi açmak zorunda kalmadan Microsoft Outlook gelen kutunuzun, takviminizin, görevlerin ve daha fazlasının kontrolünü elinizde tutun. Yeni Outlook uzantısını buradan edinebilirsiniz: Microsoft Outlook – Microsoft Edge Eklentileri

Yeni Politikalar

 • AADWebSiteSSOUsingThisProfileEnabled Bu profili kullanan iş veya okul siteleri için çoklu oturum açma etkin

 • AutomaticHttpsDefault Otomatik HTTPS’yi Yapılandır

 • HeadlessModeEnabled Headless Modunun kontrol kullanımı

 • InsecurePrivateNetworkRequestsAllowed Güvenli olmayan web sitelerinin daha özel ağ uç noktalarına istekte bulunmasına izin verilip verilmeyeceğini belirtir

 • InsecurePrivateNetworkRequestsAllowedForUrls Listelenen sitelerin güvenli olmayan bağlamlardan daha özel ağ uç noktalarına istekte bulunmasına izin ver

 • InternetExplorerIntegrationLocalSiteListExpirationDays Bir sitenin yerel IE modu site listesinde kalacağı gün sayısını belirtin

 • InternetExplorerIntegrationReloadInIEModeAllowed Yapılandırılmamış sitelerin Internet Explorer modunda yeniden yüklenmesine izin ver

 • SharedArrayBufferUnrestrictedAccessAllowed SharedArrayBuffers’ın kökenler arası yalıtılmış olmayan bir bağlamda kullanılıp kullanılamayacağını belirtir

Leave a Reply

Your email address will not be published.