Report this app

Description

Ücretsiz açık kaynaklı metin ve kod düzenleyici

Notepad++  ücretsiz, açık kaynaklı bir metin ve kaynak kodu düzenleyicisidir. C++  programlama dilinde  yazılan  Notepad++, hafif ve verimli bir metin not defteri programı oluşturmak için gereksiz özellikleri azaltmak ve süreçleri kolaylaştırmaktan gurur duyar. Pratik anlamda bu, yüksek hız ve erişilebilir, kullanıcı dostu bir arayüz anlamına gelir.

Notepad++ Indir

Notepad++ yaklaşık  yirmi yıldır piyasada ve popülaritesini kaybetme belirtisi göstermiyor. Notepad, kendi evinizin rahatlığında kodlamak için pahalı yazılımlara yatırım yapmanız gerekmediğini kesinlikle kanıtlıyor. Kendiniz deneyin ve Notepad’in neden bu kadar uzun süre dayandığını anlayacaksınız.

Sanal not defterleri için klasik standart

İster ciddi bir kodlayıcı olun, ister şık, hafif bir metin düzenleyici arıyorsanız, Notepad++ ihtiyacınızı karşılar. Notepad++ uzun süredir piyasada ve sadık hayranlardan oluşan bir topluluk oluşturdu ve milyonlarca kullanıcı tarafından indirildi  .  Açık kaynaklı bir program olduğundan, kodlama becerisine sahip herkes koda erişmekte ve programı özelleştirmek ve programda kendi iyileştirmelerini yapmak için ince ayar yapmakta özgürdür.

Aynı zamanda, bir dizi bilgi kaynağının ve aracın web’de kolayca bulunabileceği anlamına gelir. Sublime gibi daha yeni kod editörlerinin  popülaritesi artıyor olsa da  ,  ister kodlamada yeni olun, ister eski bir emektar olun , Notepad++ sağlam bir seçim olmaya devam ediyor  .

Notepad++’ı nasıl indirebilirim?

Notepad++’ın temel sürümü  , Softonic.com’daki Ücretsiz İndir düğmesine tıklayarak ücretsiz olarak indirilebilir  . Notepad++ yalnızca Windows için kullanılabilir, bu nedenle diğer platformlardaki kullanıcıların kodlama  araçları için başka yerlere bakmaları gerekir  . İndirmenizin ardından, bir kurulum sihirbazı, kurulumunuzu tamamlamanız ve kısa sürede kodlama yapmanız için birkaç kolay adımda size rehberlik edecektir  .

Notepad++’ı nasıl kullanırım?

Düz metin düzenleyici olarak Notepad++ kullanıyorsanız, programı açmak ve yazmaya başlamak kadar basittir. Notepad++  , yazma ve düzenleme sürecini çok daha kolay hale getirecek bir dizi varsayılan özellik içerir  . Buna otomatik kaydetme özelliği, satır  yer imleri ve sekmeli belge arabirimi oluşturma seçeneği dahildir.

Bu araçlar,  belgenizin alanlarını işaretlemeyi ve bulmayı çok kolay hale getirdiklerinden , mevcut metninizi düzenliyorsanız özellikle yararlıdır  . Kesinlikle daha fazla özellikli ağır bir kelime işlemcinin yerini almamakla birlikte, Notepad bu kadar basit bir program için yazmak için büyük bir yardımcı programa sahiptir.

Kendi başına mükemmel bir metin düzenleyici olmasına rağmen, kodlama Notepad++’ın gerçekten parladığı yerdir. Not Defteri yerleşik bir benzeri kod dillerin bir bütün ana anlama okuma yeteneği  C ++, STL,  Python ,  ve daha bir çok.

Ayrıca  , bir kodlama dilinde yazılmış dosyaları diğerine dönüştürmek için Notepad++ kullanabilirsiniz  . Kodu bir dosyadan Not Defteri’ne aktarmanız yeterlidir ve Notepad’in sezgisel dönüştürme özelliklerini kullanarak kodu istediğiniz yeni bir dile kolayca yeniden yazabilirsiniz. Not Defteri,  bazı durumlarda kod katlama, sözdizimi vurgulama ve otomatik tamamlamaya izin verir  .

Kodunuzda kolaylıkla hareket etmek için bölünmüş ekran ve senkronize kaydırma gibi gezinme özelliklerini kullanabilirsiniz. Ardından kodunuzu arayabilir, anında düzenlemeler yapabilir ve hepsini şık, hafif bir arayüzde yapabilirsiniz. Ayrıca  Textpad  gibi diğer rakiplerinden çok daha fazla komut özelliğine sahiptir  .

Notepad++ ayrıca ,  birçoğu programın açık kaynak kodundan yararlanan kullanıcılar tarafından oluşturulan eklentileri ve diğer eklentileri de destekler  . Özellikle Notepad, eklenti eklemeyi son derece kolaylaştırır. Aslında, Notepad’in yeni sürümlerinde çeşitli eklentiler bulunmaktadır ve artık programa varsayılan olarak 10 kullanıcı tarafından oluşturulan eklenti eklenmiştir.

Neredeyse 150 tane daha indirilebilir, böylece deneyiminizi uygun gördüğünüz şekilde değiştirebilirsiniz. Sublime gibi daha yeni kodlama programları dikkat çekiyor olsa  da, Notepad’i rakipleri arasında uygun tutan bu düzeyde  uyarlanabilirliktir .

Not Defteri kullanmak sadece kodlama için iyi bir seçim değil, aynı zamanda gezegen için de iyi bir seçimdir. Notepad uzun zamandır daha yeşil bir çevreye olan bağlılığını vurgulamıştır. Arayüzlerini düzene sokarak, Not Defteri’ni kullanmak, diğer programlara kıyasla CPU’nuza daha az yük bindirir. CPU’nuza daha az yük binmesi, daha az güç tüketmeniz anlamına gelir, bu da daha yeşil bir ortam  ve daha düşük enerji maliyetleri anlamına gelir  .

Notepad++ güvenli mi?

Notepad++ uzun yıllardır piyasada  ve web’deki en güvenilir programlardan biri olarak büyük bir itibar kazandı  . Bu nedenle, indirebileceğiniz en güvenli ücretsiz programlardan biridir. Ancak, çok uzun süredir var olduğu için, resmi programı taklit eden web’de dolaşan çok sayıda taklitçi ve dolandırıcı sürüm var.

Güvende olduğunuzdan emin olmak için, indirdiğiniz Notepad++ sürümünün Softonic.com gibi güvenilir bir kaynaktan geldiğinden emin olun. Geliştiricinin web sitesinde, gelecek sürümlerle ilgili en son haberleri kontrol edebilir veya siteyi bir RSS beslemesine ekleyebilirsiniz.

Bulanık metin örnekleri veya programın başlatılmasıyla ilgili ara sıra yaşanan sorunlar gibi bazı küçük teknik aksaklıkların yanı sıra, Notepad++ mükemmel bir yazılımdır. Notepad++’ın tek önemli dezavantajı,  yalnızca Windows için kullanılabilir hale getirilmiş olmasıdır.  Başka bir platformdaysanız, şansınız kalmadı ve başka bir kodlama programı bulmanız gerekecek. Ayrıca yeni başlayanlar için özellikle bağışlayıcı değildir; Kodlama konusunda yeniyseniz, yerleşik öğreticiler veya yardım konusunda pek bir şey yok.

Kodlama temellerine henüz aşina değilseniz, hemen hemen batar veya yüzer. Bununla birlikte, Notepad++ çok uzun süredir devam eden bir üne sahip olduğundan, bu,  hemen hemen tüm sorularınızı yanıtlayabilecek çok sayıda çevrimiçi kaynak, öğretici ve kullanıcı forumuyla telafi edilmiştir  .

Yazma ve kodlama için olmazsa olmaz bir araç

Web’de dolaşan Sublime gibi birçok parlak yeni metin düzenleyicisi olmasına rağmen, Notepad++ iyi bir nedenle dayandı. Hem kodlama hem de kelime işlem ihtiyaçları için basit, güvenilir ve etkilidir. Bu  kalıcı klasik  muhtemelen uzun yıllar boyunca etrafta olacak.

Notepad++ uzun zamandır piyasada olmasına rağmen, resmi web sitesinden indirilebilen düzenli güncellemeler ve hata düzeltmeleri almaya devam ediyor. En son sürüm,  kullanım kolaylığını iyileştirmek için tasarlanmış küçük değişikliklerin yanı sıra gelişmiş güvenlik özellikleri sunar  .

Leave a Reply

Your email address will not be published.