Rome Total War İndir – Güncellendi 2022

Indir
5.0/5 Votes: 1

Report this app

Description

Rome Total War İndir - Güncellendi 2022

Activision, şovda Roma’nın çok oyunculu yönlerini gururla sergiliyordu, ancak şu anda sadece bir tür mod var – tıpkı tek oyunculu gibi her şeyi ve yanınızda olmayan herkesi öldürün. Ancak, tek bir harita üzerinde birbiriyle savaşan sekiz adede kadar general ve dört ekibiniz olabilir.

İkiden ikiye bir oyun testi denedik, ilk önce hiziplerimizi 12 seçim arasından seçtik, birliklarımızı seçtik – dengeli bir gücümüz olduğundan emin olmak için takım arkadaşlarımızla karar verdik – ve sonra ordularımızı savaş.

Düşmanlıklar başladığında, yoldaşlarımızla bir sesli iletişim sistemi üzerinden irtibat kurduk, yani planlarımıza kulak misafiri olan kıvrımlı pislik düşmanı olmadan konuşabiliriz. Düşmanı emmek için bir ndge üzerinde okçular tarafından desteklenen sağlam bir mızrak duvarı tutacağına karar verdik, oysa rakiplerimizin süvari ile arkasını dönüp masum güçlerini yok edeceğiz.

Bir rüya gibi çalıştı. Süvari ücretleri staggenng idi, atlar harika etkileriyle düşman puanlarını düzeltir ve oyun bir Scotsman’ın doğum günü partisinde malt viskiye göre daha düzgün akar. Dahası, bir makineden diğerine gönderilen tek bilgi ara sıra sipariş olduğundan, çevrimiçi oyunlar her LAN’ı sorunsuz LAN oyunları kadar sorunsuz çalışacak şekilde ayarlanmıştır.

Oyun İncelemeleri

Henüz satın almayan biri var mı? Gerçekten mi? Zamanınla ne yapıyordun? Bunu şimdi düzeltebilirsiniz. Bu, sizin gibi işe yaramaz oyuncular için, yepyeni Ortaçağ II: Total War raflara çarpmadan önce son Yaratıcı Meclis başyapıtını ucuza alma fırsatı.

Roma: Total War strateji mükemmelliği; Caesar’ın, profilini madeni paralara koymak ve Brutus tarafından arkada bıçaklanmak yerine kişisel bilgisayarı icat etmeye yoğunlaşsaydı oynadığı türden bir oyun.

Binlerce bireysel animasyonlu üniteden oluşan bir 3D savaş alanında tek tek çarpışmalara başlamadan önce hiziplerin Roma birliklerini 2D Risk tarzı haritada sıralayın – BBC2 bunu TV programında Zaman Komutanları’nda kullanacak kadar iyi. Roma: Total War tamamen zorlayıcı, pantolon bacağında ısrarla çekiyor ve sadece bir tane daha gitmek için büyük, mavi, sulu gözlerle yalvarıyor. Zeus aşkı için, şimdi bir kopyasını al.

Büyüleyici. Serebral. Sezgisel. Epik. Nefes kesen. Bir başyapıt. Roma: Total War bunların hepsi. Aslında, neredeyse bunu bırakmaya ayarlıyorum ve sadece birkaç gün içinde gözlerinizin monitör parlamasından kan ağlayacağı, mesane kanaması olacağı bilgisiyle güvenli bir kopya almak için dükkanlara atlamanızı gönderiyorum. sadece yarım saat daha fazla oynama dürtüsüne yenik düştünüz. Tabii ki, bunu yapmayacağım. Sonuçta, şimdi yaşadıklarımızdan sonra bunu sana yapamadım değil mi? Elbette değil.

Ama ben birkaç faal, fay ve Al aksaklığına rağmen Roma neredeyse sitemizin ötesinde olduğu için benzer hatlarda devam edeceğim. Aslında nadiren, eğer varsa, türünü yeniden tanımlayan, muhalefeti bir kenara kapsamlı bir şekilde süpüren bir RTS olduğunu, bu yüzden kalite, yoğunluk ve eğlencenin ölçütünü Roma olarak tamamen değiştirdiğini söylemek abartı olmaz. Sadece ortaçağ ortaçağına göre bir gelişme değil, bir kuantum sıçraması, başka bir devin, 2000 yılında çığır açan Shogun: Total War’ı piyasaya sürdüğü için geliştirici Yaratıcı Meclisi tarafından RTS hakimiyeti trod yolunda adım attı.

Sadece dört yıl sonra ve Shogun’un konsepti, belki de en kapsamlı, görsel olarak etkileyici ve etkileyici olanı oluşturmak için ustalıkla bir araya gelen, savaş ve entrika, siyasi işlemler ve kişisel ilerleme, ince taktikler ve acımasız vahşilik haline geldi. savaş oyunu hiç hayal. Roma: Total War nihayet geldi ve hepsini fethetmeye hazır.

Yine de çok sayıda ilerlemesine rağmen, Roma’nın çekirdeği seleflerine hiç şüphesiz sadık kalır. Tıpkı daha önce Shogun ve Ortaçağ gibi, Roma iki ayrı bölüme ayrılmıştır. Birincisi, yeni toprakları (Avrupa, Kuzey Afrika ve Küçük Asya’yı kapsayan) ele geçirmek için ordularınızı oyun haritasının etrafında hareket ettirdiğiniz ve imparatorluğunuzu yönetmenin daha ince noktalarıyla da uğraştığınız sıra tabanlı bir strateji segmenti. Ve ikincisi, oyunun gerçek parlaklığının yattığı, dilini seven gerçekçi bir gerçek zamanlı strateji savaş bölümü.

Oyunu ilk başlattığınız andan itibaren üç Roma fraksiyonundan birine (Julii, Scipii ve Brutii), bayrağınızın bilinen dünyanın her köşesinde sadık Romanızın çılgın geçişine kadar açıldığı o güne kadar komuta etmeyi seçin. Denekler, Roma: Total War her gözenekten kaliteyi düşürüyor. Her fraksiyon, ezilmeniz için neredeyse sonsuz ve çılgınca değişen yollar sunan bir olasılıklar deniz sizi bekliyor.

Nereye Gitsem Roma

Julii olarak oynamak, Almanların, İngilizlerin ve Galyalıların vahşi boyalı yüzleri ve kitlesel ama dağınık orduları ile bekledikleri orta Avrupa’nın barbar elle tutulan, ağaç keçeli topraklarının kilidini açar. Brutii, taktiksel ve organize Yunanlılarla hemen çatışmaya girerken, Scipii, Kartaca ve Mısır’ın yayılan çöl düzlüklerine açık bir yol sunuyor.

Her iki taraf da kendine özgü bir yaklaşım getiriyor ve yukarıdaki gruplardan biriyle kampanyayı tamamladıktan sonra, hepsini Carthage, Mısır da dahil olmak üzere zamanın diğer büyük imparatorluklarından herhangi biri ile tekrar yapmakta özgürsünüz. , Yunanistan ve Galyalılar, yani oyunun oynanabilirliği çizilmiş bir kupa finalinden daha yüksek. Ama inanın bana, yakın zamanda bu diğer milletlerden herhangi biri olarak kampanyaya katılmayacaksınız.

Yeni başlayanlar, Roma kampanyasını orta zorluk seviyesinde bile tamamlamak için mücadele edecekler, ancak aralarınızdaki sertleştirilmiş veterinerler (şu anda pala ile tıraş oluyorsanız, bu sensin) bu seviyeyi biraz kolay tarafta bulacaksınız. Benim tavsiyem? Hard için düz gidin ‘.

Roma’nın Ortaçağ’dan en çok fark edilen yükseltmelerinden biri, sıra tabanlı strateji haritası. Düz, özelliksiz 2D eski harita yerine, artık görsel olarak çarpıcı, özelliklerle dolu bir manzaraya bakıyorsunuz. Tepeler, dağ sıraları ve yemyeşil ormanlar, ordularınızdan önce görkemli bir şekilde yükseliyor, binalar inşa ederken veya yükseltirken şehirler genişliyor ve yollar, her zamankinden daha geniş olan kasaba ve şehir ağınız arasında hiç bitmeyen ticaret arabaları gibi görünüyor. Ayrıca nakliye rotaları oluşturabilir ve hatta ordularınızı limandan limana tekne ile taşıyabilirsiniz, ancak gerçek zamanlı deniz savaşlarını beklemeyin çünkü bunlar ne yazık ki sadece strateji haritasında otomatik olarak çözülebilir.

Sadece imparatorluğunuzu yönetmek kendi başına bir oyundur. Savaş çabanızı beslemek için insanlara yaptığınız ekonomik talepleri dengelerken halkınızın mutluluğunu sürdürmek, ustura teliyle gerilmiş bir ipte yürümek kadar güvenlidir; diplomasi sanatında ustalaşmak, zafer ve hızlılık arasındaki farkı ortaya çıkarabilir. , soykırım yok etme.

Değişen Romlar

Yeni generallerin ve valilerin teşvik edilmesi, vatandaşlarınızın kanlılığını spor sahalarıyla doyurmak, her kasaba ve şehirde doğru boyutta garnizonu isyan etmeye açık bırakmadan korumak ve Senato’da ilerlemeyi sağlamak, seni bekler. Yine de, C&C: General’lerin stratejik karmaşıklığın yüksekliği olduğunu düşünen alaycıların ve mırıldanan crybabies’in ağıtlarının aksine, Roma hala geniş gözlü yeni gelenler için bile büyüleyici bir şekilde erişilebilir kalmayı başarıyor.

Bataklık, şaşkın veya kayıp hissettiğinizde, sadece bir küçük fare tıklamasıyla sizi yönlendirecek / her şeyi adım adım karmaşık ama jf’de anlaşılabilir – ayrıntılı 3 adımda yönlendireceksiniz. Ve eğer tüm bunlardan sonra, hala monitörünüzde gormless olarak gawping ve başınızı bitli bir maymun gibi kaşıyorsanız, o zaman tüm şehirlerinizin bilgisayar tarafından otomatik olarak yönetilmesini ve hepsine konsantre olmanızı seçebilirsiniz. öldürmenin ve fethetmenin önemli eğlencesi.

kutsal Roma imparatorluğu

Tıpkı Ortaçağ’daki Vatikan gibi, Senato da Roma’da önemli bir rol oynar. Söylemeye gerek yok, köle oğlan çevreleyen Senatörler arkadaşınız değil ve nihai hedefiniz bu iltihaplı domuz yağı kovalarını atmak ve Senato’nun kontrolünü ele geçirmek – ve sonunda Roma’nın kendisini.

Kursun zamanında, ilk olarak size tahsis edilen Senato görevlerini tamamlayarak politikacılarla etki ve köri lehine kazanmak zorundasınız. Bunlar genellikle ya belirli bir yerleşim yeri ile barışı müzakere etmek ya da fethetmekle yükümlüdür ve bu, özellikle önceki Total War oyunlarının hayranları için temel bir akar sesi gibi görünse de, bu görevler sizi arkadan saklamak yerine düşman topraklarına daha da derinlere itmenize yardımcı olur surlar ve sağlamlaştırma.

Ordularınızı harita etrafında hareket ettirmek hızlı ve kolaydır, ancak İmparatorluğunuz egzotik ve uzak topraklarda kökler bırakmaya başladığında ve izole edilmiş gruplar geniş alanlardaki birlikler hem sinir bozucu hem de zorlayıcı olabilir. Orta Çağ’dan beri Total War karmasına düşen bir başka büyük yenilik, bölgeye duyarlı savaş haritalarının sunulmasıdır. Her ilin sadece bir tane savaş alanına sahip olduğu Ortaçağ’dan farklı olarak, yani bir kampanya sırasında aynı savaşı tekrar edersiniz – Roma neredeyse sonsuz sayıda potansiyel kan banyosuna sahiptir.

Aslında, ordunuzun saldırdığı (veya saldırıya uğradığı) zaman stratejik haritanın üzerinde durduğu yer, gerçek zamanlı savaş alanında muhteşem bir şekilde 3D olarak çoğaltılır. Ve birbirine yakın iki ordunuz varsa, bilgisayar diğerini kontrol ederken birini kontrol edersiniz – bu Al generalleri sizi destekleme konusunda çok fazla geri yatırılmaktan çok suçlu olsa da, Eğer bu sayı çok fazla sayılarak yardımlarına güveniyorsanız her türlü soruna neden olabilir.

Roma Kalbin Olduğu Yer

Doğru, bu sadece bir şey bırakan stratejik haritayı kapsıyor. Savaşlar. Şüphesiz en iyiyi sonuna kadar kurtardığımızı bilmekten memnuniyet duyacaksınız.

BBC2’nin Zaman Komutanlarını izlemek için ayarladıysanız, Roma’nın gerçek zamanlı savaş motoruna aşina olacaksınız. Bilmeyebileceğiniz şey, televizyonda kullanılan sürümün iki yıldır devam ediyor olmasıdır. Oh evet. Anlam? Roma’nın bitmiş versiyonundaki motorun Beeb’de gördüğünüzden daha etkileyici olduğunu.

Benden al. Savaş alanına ilk kez taşındığınızda gerçek bir coşku hissedeceksiniz. Vistas görkemli bir şekilde ufka doğru yayılıyor, ormanlar arasında dolambaçlı akışlar ve orta mesafedeki düşmanlarınız sayısız, sayısız hayvan gibi bayılıyor ve silahlarını meydan okuyor. Her askerin zincirlerindeki bireysel halkalara kadar inanılmaz bir ayrıntı seviyesi vardır.

Her savaştan önce, ordunuzun generali (binlerce ses örneğinden anında üretilmiştir) ve düşmanlarınız hakkında önemli bilgileri açıkladığı bir konuşmadır. Bu taktik külçeler paha biçilemez hale gelebilir ve sık sık rakibinizin üstesinden gelmek için doğru stratejiyi bulmanıza yardımcı olabilir.

Ancak bu savaşların gerçek dehası gerçekçi taktiklerdir. Ağırlıkların her zaman geçerli olduğu RTS oyunlarının çoğundan farklı olarak, Roma gerçek savaş savaş dinamikleri ve taktikleri sayesinde cann generalinin görünüşte kazanılamaz durumlardan zafer kazanmasına izin veriyor. Sunulan yüzlerce birimin her birinin gücü ve zayıflığı, kullanıldığı takdirde bir savaşın geleceğini lehinize çevirebileceği bir amaç ve kullanım vardır. Yükseklik avantajı, kuşatma ve kombine kolların kullanımı öğrenilmesi gereken temel becerilerken, karşıt bir ordunun zayıflıklarından nasıl yararlanacağını öğrenmek, dünya hakimiyetini daha gerçekçi bir olasılık haline getirecektir.

Ah insanlık

Askerler, acımasız vahşeti, itme, soyma, itme, bıçaklama ve düşmanlarına saldırırken zıplama ile çatışırlar. Süvari ve savaş filler, kötü savunulan ayak askerlerinin taşlaşmış saflarını yok ederek, dişleriyle havaya oyulmuş düzinelerce gönderiyorlar. Erkekler, sadece koşarken acımasız atlılar tarafından kesilmek için, hayatlarını kurtarmak için umutsuz bir girişimde dönüp kaçarlar. Ve şimdi Ortaçağ’ın hantal kontrol arayüzü denenmiş ve test edilmiş RTS sürükle ve seç mekaniğini içeren daha akıcı bir sistem lehine düştüğü için bu oküler zevklerin tadını çıkarmak için daha da fazla zamanınız var.

Ortaçağ’dan bu yana yenilenen kale kuşatmasını da unutmayalım. Bunlar artık devasa operasyonlar, kapılar dövülecek ve duvarlar ölçeklenecek, savunmacılar ise ateş oklarının kalın battaniyelerini (okçular duvarları sıralayabilir) ve işgalci ordulara yanan petrol galonlarını yağdırıyor.

Şiddetli yüksek atmosferi süsleyen gök gürültüsü müziği ile, çatışmalar daha önce hiç bir RTS tarafından koklamayan bir dalma ve parlaklık seviyesine ulaşır ve ara sıra Al aksaklığı (karışık birlikler: garip kırpma hatası) bile oyunun kalitesini herhangi bir şeye düşüremez. önemli ölçüde.

İşte burada, Roma istediğimiz her şey ve daha fazlası, şu anki rekabetin çok ilerisinde bir RTS, neredeyse mutlak hakimiyetinden utanması gerekiyor. Hiç şüphe yok ki, parlaklığına rağmen, hala bir oyun – hayat dolu bir deneyim değil – ve onları zamanında geri taşımadığından (kelimenin tam anlamıyla) geri dönmediğini, eyerlediğini unutan gerçekçi olmayan beklentileri olanların ateşi altında olacak. at üstünde paslı bir pala tutun ve arkalarını ipeksi tuvalet kağıdıyla silin, zira köylülerin sarsıldığı bir süvari saldırısına yol açarlar. Bu onların kaybı.

Savaş ve siyaset, taktik ve ekonominin bir simülasyonu olarak Roma’ya eşit değil. Yerlerde göz korkutucu olabilir ve (çok) ara sıra pürüzlü kenarı görüntüleyebilir, ancak çoğunlukla istisnai bir durumdur. Benim tavsiyem? Zevkin her onsunu, ondan alabileceğiniz her eğlenceli damlayı sütleyin, çünkü Yüzüklerin Efendisi: Orta Dünya için Savaş koz ortaya çıkmazsa, bu kalitede çok uzun bir süre başka bir strateji oyunu göremeyebiliriz gelmek.

Ya sen Brute?

İç savaşa ihtiyacımız yok

Oyunun son üçte birinin vazgeçilmez bir sonuç olduğu Ortaçağ ve Shogun’dan farklı olarak, Senato’nun rahatlığı için biraz fazla güçlenmeye başladığınızda Roma’nın son bir sürpriz daha var.

İmparatorluğunuz çok fazla tehdit olarak görülür görülmez Senato size kendi hayatınızı almanızı emreder. Bunu yapamadığınızda, diğer iki Roma grubunun sizi toplayıp akşam yemeği paranızı ve İmparatorluğunuzu çalmaya çalıştığı bir iç savaş patlar. Kolay olacağını hiç söylemedik, değil mi?

Ateşe atlamak

Kampanyalar Wimps İçin …

Haftalar bir kampanya oynayarak geçirme fikrini sevmiyorsanız, korkmayın, çünkü Roma sekiz sinematik ve son derece vergi veren tarihi savaşlarla birlikte gelir. Bunlar, alevli onagers (Roma mancınıkları) ile duvarları yıktığınız şehir kuşatmasından, bir Roma lejyonunu barbarların istila ettiği ormanlarda güvenliğe yönlendirmeye kadar uzanır. Ayrıca Al ya da insan muhalifler / müttefikler için sekiz alana kadar özel savaşlara itiraz edecek sayısız harita var. Savaş bundan daha iyi olamaz.

Buğulardan, kırmızı ve altın sütunlarda bir dayak davul gibi yürüyorlar. Oklar kararan gökyüzünden aşağı doğru iniyor. Kuşatma kuleleri çökmekte olan duvarlara, kıvrımlı tekerlekleri kıyametin tepelerine doğru yuvarlanıyor. Sonra, bir fincan char süslüyorsun, kaçışa basın ve su ısıtıcısını takın. Roma: Total War olağanüstü bir iyilik içeriyor – onu sadece askeri bir RTS olarak nitelendirmek açık bir suç olacaktır. Tarih, teknoloji, eğlence, kuzey bölgelerinizdeki güvenilmez sarhoş generaller ve kanlı ölüm yığınları onu Britanya Adaları’nda hazırlanmış en büyük PC oyunu haline getiriyor. Şu anda The Creative Assembly ile eşleşebilecek stratejik fikirli bir oyun stüdyosu yok; Ortaçağ II: Total War iyidir, ancak Roma’nın kavrayışı dayandığı medeniyete kadar devam eder. Ya da en azından bir sonraki oyun gelene kadar.

Bir hayalim var. Bir şehrin surlarından aşağıya bakabileceğim ve aşağıdaki koy savaşçılarının bir denizini gözetleyebileceğim bir rüya, imparatorluğumun son savunma savunmasına öncülük ederken kulaklarım cesurca ağlayan savaş davulları gibi çarpıyor. Sadece bilgisayarımı açarak binlerce savaşçıyı titanic düşman kuvvetlerine karşı pitoresk savaş alanlarında komuta edebileceğim bir rüya. ve gerçekten orada olduğuma inanıyorum. Sonbahar gel, bu rüya Roma ile gerçek olabilir: Total War.

Yakın zamanda dünyaya özel bir izlemede, Yaratıcı Meclis’in stüdyo pazarlama müdürü Ian Roxburgh, geliştirme müdürü Mike Simpson ve CA’nın kurucusu ve genel müdürü tarafından yönetilen bu çarpıcı 3D RTS’nin son yapısını gezmek için birkaç saat geçirdik. Tim Ansell. Bulduğumuz şey, dünyanın gördüğü en iddialı ve fethedici RTS idi. Şaşırmış olmak için önyargı.

İlk olarak Ian, beni kampanya için mevcut olan üç Roma grubuyla tanıştırıyor. “Başlangıç ​​olarak, Scipii, Julii veya Brutii olarak oynayabilirsiniz. Her biri biraz farklı bir oyun tarzına sahiptir. Julii, Galyalı topraklara ve anakara Avrupa’ya kuzeye hareket etme eğilimindedir. Brutii, Yunanlılar ve Makedonlar, Scipii Kartaca, Afrika ve Mısır’a doğru hareket etme eğiliminde olacak. ” Ama toplamda 21 fraksiyonun yer aldığı oyunla, neden sadece üç seçim? “Oyunu bunlardan biriyle tamamladığınızda, diğer tüm grupların kilidini açacaksınız,” diye endişelendiriyor Ian, endişeli ifademi mükemmel bir şekilde okuyor.

İhtilaf seçiminiz Senato ile olan ilişkilerinizi de etkileyecektir. Ortaçağ’daki Papa’ya benzer şekilde, bu devasa etkili domuz yağı koleksiyonu size Gaul yerleşimini bozma veya bir düşman generali suikast etme gibi görevler sağlayacaktır. Bunları tamamlayın ve beyaz toga giyen deliklerle etkinizi ve kaldıraçınızı yükseltin, Senato’nun kontrolünü ele geçirmeye ve kendinizi Roma imparatoru olarak kurmaya çalıştığınızda sizi oyunda mükemmel bir konuma getirin.

Senato misyonları aynı zamanda Roma’nın radikal olarak serbest biçimli doğasından korkan yeni başlayanlar için de yararlı olmalı. Tim Ansell’in açıkladığı gibi: “Sana biraz yön veriyorlar, bu yüzden bu önceden belirlenmiş görevleri takip etmek istiyorsan, yapabilirsin.” Bu Yaratıcı Meclis’in, Roma’yı her tür oyuncu için erişilebilir hale getirme taahhüdüdür, çünkü neredeyse sonsuz karmaşıklık vaat eden bir başlık yaratır, ancak anında oynanabilirlik. Bunun daha fazla kanıtı, Ian’ın Roma’nın her bir ünitenin görkemli 3D’de işlendiği ve karmaşık bir Al komut dizisine sahip olduğu bir oyun için şaşırtıcı derecede düşük bir sistem gereksinimi olan minimum bir Pill 800 spesifikasyonuna yönelik olduğunu söylediğinde geliyor. pırıl pırıl savaş zırhı.

Sıranıza Girin

Sıra tabanlı kampanya haritasına. Selefinin haritasının sadece bir savaş alanına sahip bir dizi özelliksiz 2D eyaleti olmasına rağmen, Roma serinin tamamen yeni bir stratejik boyutunu getirecek tam bir revizyon aldı.

Yeni başlayanlar için, harita tamamen dönüştürülmüş ve gerçek hayat bölgelerini ve siz inşa ettikçe zeminden filizlenen binaları yansıtan güzel bir şekilde oluşturulmuş 3D manzaralar. Görkemli, karla kaplı dağlar, orta Avrupa ve Almanya’ya doğru ilerlerken yemyeşil, yoğun ormanlara dönüşerek güney Avrupa’ya yayılıyor. Doğuda kurak kum tepeleri, göz korkutucu arazi alanlarının üzerine uzanırken, İskandinavya ütülenmiş bir krepten daha düz görünüyor. Volkanlar tehditkâr bir şekilde sigara içerken, gelgitler kıyıları nazikçe kucaklayarak denizin uykululuk gücünü azaltıyor.

Darbeyi izle

Ian oyunu birkaç tur ileriye doğru hareket ettirdikçe, Volkan daha şiddetli bir şekilde sigara içmeye başlar, daha sonra yavaş yavaş, yavaş yavaş patlar, havaya doğru itilen erimiş kayalar, doğaüstü bir kuvvetle çöker ve çöker ve yakındaki şehirleri tahrip eder. Avrupa, Kuzey Afrika ve Küçük Asya turumuz sona erdiğinde, Ian, haritada bulunduğunuz yere bağlı olarak sel ve kıtlığın da sizi yakacağını açıklıyor. Sanki dünya hakimiyeti yeterince zor değilmiş gibi.

Muhtemelen kampanya haritasının en radikal revizyonu bölgesel birlik hareketini içeriyor. Ortaçağ’dan farklı olarak, şimdi her ilde orduları hareket ettirebilir, tepelere yerleştirebilir ya da gitmeyi hayal eden herhangi bir oportünist ulus için pusu kurmak için ormanlara saklayabilirsiniz. Bu birlik konumlandırma, oyun 3D RTS moduna geçtiğinde hem başlangıç ​​konuşlandırmanızı hem de savaş alanının düzenini belirler. Kampanya haritasının tüm coğrafyası gerçek savaş alanında da mevcut olacak.

Bu yeni konuşlandırma özelliği sayesinde, savaşmanız için neredeyse sonsuz miktarda savaş alanı var – Shogun ve Ortaçağ’ın maruz kaldığı tekrarlardan kaçınmak – savaş taktiklerinizin daha da çeşitli olması gerekecek. Sandalyesine yerleşmiş olan Tim, “Etkili olması için düz araziye ihtiyaç duyan Yunan falankslarıyla karşı karşıyaysanız, birliklerinizi yüksek zeminde tutarak savaşı onlar için zorlaştırabilirsiniz.”

Fırtına öncesi sessizlik

Zaman ilerledikçe ve sonunda sürekli temettü ödeyen gerçek bir savaşı izlemekten memnuniyet duyduğum için, Ian hızla bir çöl karşılaşması yüklerken kampanyanın iki ayrı bölümünü açıklıyor. “Haritanın belirli bir miktarını kontrol ettiğinizde, oyunun ikinci yarısı devreye girecek ve diğer iki Roma grubunun size karşı döndüğü ve Senato’nun sizi bir veya iki peg’i düşürmeye çalışacağı bir iç savaş olacak. Yani sadece imparatorluğunuzu korumakla kalmayacak, aynı zamanda diğer iki Roma grubuna karşı da savaşacaksınız. ” Açıkçası cesur ve yenilikçi bir fikir, ilk çatışmadan, oyunun nihai titanik çatışmasına kadar meydan okumanızı sağlayacak.

Ama sonunda, kavga zamanı. Tim, Ian ve Mike’ın eğlenceyi izlerken sabırsızlıkla koltuğumda beklediğim şey buydu. Savaş başlasın.

Çölde Ölüm

Sabah, ama güneş zaten yüksek, yakındaki piramitleri zirveye çıkarıyor ve çorak manzarayı koyu sarı renkte yıkıyor. Sağımızda, üç lejyonlu süvari süvarisi, mükemmel oluşumda emirleri bekliyor, afişler yüksekte uçuyor, biniciler hazır. Solumuzda praetorians, pilum toting javelineer’ların arkasında sıralanıyor ve arka okçularımızın yaylarını inceliyorlar.

Uzakta Mısırlıları, yaklaşımlarına ihanet eden toz izlerini, kitlesel safları açıkça kendi sayımızdan daha fazla görebiliriz. Komutanımız, adamlarına dönerek, kendimizi bulduğumuz durumu mükemmel bir şekilde tasvir eden heyecan verici sözler bağırmaya başlar. Bir savaş çığlığı sessizliği deler.

Bununla birlikte, süvari direksiyonumuzu yönlendiriyoruz, kurşun oluşumlarını çift tıklıyoruz, bu yüzden müzik, vurucu bir Mısır savaş şarkısına dönüştükçe, omuzlarında – çarpıcı bir sinematik bakış açısı – oturuyoruz. Tek bir fare tıklaması ile ana kuvvete geri dönüp düşmana ilerlemelerini emrediyoruz. Şimdi onların kapalı yüzlerini görebiliriz, nefret dolu gözler hayvanlar gibi gözüküyor ve öne doğru dalgalanıyorlar. Okçularımız bir voleybolu serbest bıraktı, oklar görünmez bir kuvvet alanı gibi pistlerinde durdu. Bazıları acımasızca kalkar ve ücrete tekrar katılır, sadece mızrakçılarımız tarafından atılan bir dolu pilis tarafından karşılanır. Daha fazlası düşer.

Mısır rütbeleri mermi saldırısı tarafından dağınık ve sersemletilirken, adamlarımız kısa kılıçlarını çiziyor ve son itmeye hazırlanıyorlar. Roma’nın çoklu oluşum seçme özelliğini kullanarak, tüm gücümüzü vurgular ve düşmanın kalbine doğru yönlendiririz ve adamlarımızın Ortaçağ’ı sık sık engelleyen türden bir darboğazdan kaçınmak için akıllıca fanatik olarak izlediklerini izleriz.

Kan ve Gök Gürültüsü

İki ordunun etkisi hastalanıyor. Birbirine yaklaşarak, birlikler bire bir savaşır, itme, soyma, karşı koyma, itme ve birbirine vurma, bireysel istatistiklere ve Al’a sahip olan her insanın yanı sıra hurda olarak 12 adet hareketli ele geçirilmiş saldırı ve savunma animasyonu.

Ancak zafer henüz kesin değil ve ana gücümüzü terk etmek konusunda isteksiz olduğumuz için, hala yeni bir özellik olan, yine de yeni bir özellik olan güvenilir bir Al teğmen, atları arkaya almayı ve Mısırlıları kuşatmayı söyledi.

Düşman hasat zamanında buğday gibi düşüyor, ancak sayılarının ağırlığı daha küçük ama üstün gücümüzü kuşatmaya başlıyor ve savaş aniden kaybedilebilecek gibi görünüyor. Tam olarak, kumdaki toynakların fırtınası çölde yükseliyor ve üç Al liderliğindeki süvari lejyonumuzun Mısır’ın arkasına çatladığını görmek için zamanla kamerayı geri çekiyoruz, böylece saflarının ikiye kesildiği bir şiddet dalgasına neden oluyoruz .

Savaş açıkça kazanıldı, ancak yeterince gördük ve Ian quit tuşuna basıyor ve savaşın kapanış aşamalarını hesaplamak için yeni savaş ortası otomatik çözme işlevini kullanıyor. Zafer bizimdir.

Birlikler Ralli

“Sekiz oyunculu bir çok oyunculu oyunda 48.000 askere ve minimum spec makinede 4.000’e kadar savaşa bakabilirsin,” diye açıklıyor Tim, şaşkınlık içinde otururken sessizliği kırarak.

Şimdi kuşatma savaşı vakti geldi ve Ian onu kurarken, Mike beni oyunun yeni birimlerinden geçiriyor, bunlar arasında etli savaş köpekleri, düşman birliklerini havada sadece bir vuruşla gönderen filler, insan doğrama arabaları ve tabii ki pilum atıcılar. Yine de en iyisi, yangın çıkaran ve yakındaki filler üzerinde gevşeyen bacaklarda katran kaplı domuz pastırması, büyük kulaklı canavarları dehşete düşüren ve korku içinde kaçmalarına neden olan acı veren çığlıklarıdır. Inspired.

Ian hazır ve dikkatimiz tekrar ayrıldığımda gizlice pantolonumu gizlemeyi planladığım devasa duvara monte edilmiş geniş ekran monitöre dönüyor. Ekranda bir Kartaca kalesine saldıran 5.000 Romalı asker, onbirleri (mancınık) burkulan taş siperlerinde kayaları fırlatırken, korkunç bir şekilde hayat benzeri balistalar, duvarları kaplayan düzinelerce okçuyu vurgular.

Kartacalılar parçalanmaya başladıkça, Romalılar dövüş koçlarını, kuşatma kulelerini ve merdivenlerini öne çıkarırlar ve savunucuları kalenin tüm genişliği boyunca meşgul etmek için tırmanırlar. Kapıların patlaması ve saldırganların sular altında kalmasından çok önce değil, iki ordu kısır sokak savaşına karıştı. Kralın Dönüşü ‘Minas Tirith Savaşı’na benzeyen, sadece Romalılar orklar yerine savaşı yaparken, gerçekten harika bir manzara.

Yapabildiğimiz kadarıyla, Roma yapımda bir başyapıttır – herhangi bir acil rakip tarafından benzersiz bir RTS. Ve oyun bittikten sonra ve şu anda Yaratıcı Montaj’ın gönderilmeden önce ekleyebileceği ekstra özelliklerle dolmasıyla, sonbaharda daha da iyi olacak. Bu sene ilkbahar ve yaz atladığımızı söylüyorsun, hmmm? Sonuçta, Roma’ya sahip olduğunuzda güneşe kimin ihtiyacı var: Total War?

Diplomasi Sanatı

Eğer fethedemiyorsanız, pazarlık yapın

Ortaçağ bir çatlama oyunuyken, hatasız değildi – CA’nın farkında olduğu bir gerçek. Diplomasi, özellikle yeni başlayanlar için, çok esnek, beceriksiz ve kafa karıştırıcı olduğunu kanıtlayan böyle bir zayıflıktı. Ancak, Ian Roxburgh’un da belirttiği gibi, bu sorunlar yakında geçmişte kalacak. “Diplomatik teklifler ve talepler yapmak için birçok farklı seçenek oluşturduk. Size belirli bir miktar para vermeleri halinde birine saldırmamaya bile söz verebilirsiniz. Oyundaki her varlık da özelleştirilebilir ve hatta onlara bakmak için para ödeyen koruma devletleri kurma seçeneği. “

Bununla birlikte, anlaşmalarınıza geri dönün ve itibarınız, bir otel odasındaki eylemde yakalanan lüks bir babanın kızından daha hızlı oluk içine düşecektir. Tabii ki, her zaman sadece herkesin parasını alıp ordularınızla birlikte dolaşabilirsiniz, çünkü CA’nın kurucusu ve MD Tim Ansell’in dediği gibi: “Büyük ordularınız olduğunda kim güvenilir olmalı?” Lanet olsun.

Birkaç Strateji oyunu o kadar iyi ki, onlara dayalı ana TV şovları alıyorlar. Aslında, serbest bırakılmadan önce, Roma: Total War, muhtemelen böyle bir unvanın tek iddiasıdır. Ancak BBC2’nin son Zaman Komutanları serisindeki motorun harika göründüğünü düşünüyorsanız, Total War kampındaki haberler henüz hiçbir şey görmediğinizdir. Bu yıl PC’nizde izleyecekleriniz şovu gölgede bırakacak.

Yaratıcı Komutanlar’ın geliştirme direktörü Mike Simpson, Time Commanders’ın oyunun yayınlandığı zamana kadar bir yaşında olacak olan bir sürümünü kullandığını söylüyor. O yıl oyunu parlatmaya harcanıyor. Genel oyun, kullanıcı arayüzü, Al ve görsel görünüm neredeyse her gün gelişiyor. Ne zaman yeni bir özellik girse, hepimiz masa ve sırıtışları dolaşıyoruz. “

Korku Grupları

Kartacalılar (Hannibal ve fillerini düşünün), Mısırlılar (Kleopatra ve Firavunlar düşünün) ve Galyalılar gibi barbarlar (sanırım kıçlarını tekmeleyen Gladyatör başlangıcı). Fakat Romalıların kendilerine komuta etmenin en fazla çeşitliliği sunacağı anlaşılıyor.

ve iyi oyna. Oyunu çok daha geniş bir kitleye açacak. “

Ganimet Bölümleri

Bu delegasyon ilkesi de savaş alanına girmiştir. Birimlerin kesin hareketlerini kontrol edebilir veya ordunuzu bölümlere ayırabilir, kaptanları sorumlu tutabilir ve bölümlere o hili almak veya merkeze saldırmak gibi emirler verebilirsiniz ” diye açıklıyor Mike.

Birliklerinizin daha fazla birim düzeyinde zekası vardır ve yerel olarak kendilerini organize etmelerine izin verebilirsiniz. Otomatik olarak düşmanla yüzleşecek ve düz bir çizgi sunmak için her iki taraftaki birimlere bağlanmak için şekil ve pozisyon değiştirecekler. Savaş hatlarını organize etmek için, birimleri belirsiz bir şekilde aynı alana boşaltın – kendilerini çözecekler. Ancak kesin kontrol istiyorsanız, yine de elinizde. “

Mike’a önceki Toplam Savaş oyunlarından daha fazla kapsam umarak çok oyunculu seçenekler hakkında baskı yaptık. Tam tek oyunculu kampanya oyununu kullanan çok oyunculu bir kampanya olmayacak – oyunlar o kadar uzun sürecek ki pratik değil. Oyuncuların bir fraksiyona katıldığı ve istedikleri zaman oynadığı daha basit bir özellik setine sahip çok oyunculu bir kampanya seçeneğine bakıyoruz. Henüz bir söz yok … “

Ve tüm bunlar sizi heyecan paroksizmlerine kırmak için yeterli değilse, o zaman fare ve kısayol tuşları listenizi kapatma ve eve gitme zamanı. Roma: Total War’ın neredeyse harika olacağı garanti ediliyor, bu yüzden şimdi sallanmaya başlayın.

Her zaman hem sıra tabanlı hem de RTS strateji oyunlarının büyük bir hayranıydım ama şimdiye kadar Total War serisindeki tekneyi kaçırdım. Roma: Total War  şüphesiz oynadığım en iyi strateji oyunlarından biri. Activision, tam RTS ve dönüş tabanlı türleri bir oyunda başarıyla birleştirirken, aralarındaki dengeyi koruyarak ciddi bir strateji hayranını test etti.

Benim gibi dizide yeniyseniz, oyunun farklı yönlerine alışmak biraz zaman alabilir. Hem savaş (RTS) sistemi hem de harita (sıra tabanlı) sistemde size yol gösterebilecek iyi bir öğretici var. Eğitim daha sonra ilk kampanya için hazır olmak için yeterli ama kollarını almak için çok şey var.

Başladıktan sonra harita sistemi başlayacağınız yerdir. Harita sistemi, şehirlerin yönetildiği, orduların yaratıldığı ve taşındığı ve oyunun siyasetinin yer aldığı yerdir. Bu, kendi başına bir oyun için iyi bir temel olabilirdi çünkü sıra tabanlı tür oyunlarının hayranlarını bir süre meşgul edecek birçok yön var. Beklenen unsurların yanı sıra, diğer kavramlar strateji olasılıklarını arttırmaktadır. Pozisyon orduları, örneğin pusuların mümkün olduğu ve savaştan önce ordunun stratejik yerleşiminin bile dikkate alınması gerektiği için savaşın nasıl yapıldığını etkiler. Buna ek olarak, ordular kombine edilebilir, bir şehir kuşatma altına alınabilir, ailenizin generaller veya valiler olmak için büyümesini ve hatta öldürülmesini ve hatta dinamik bir deneyim yaratan diğer birçok seçeneği izleyeceksiniz.

Eğer savaşa girerseniz, bir muamele içindesiniz. Grafiklerin son derece etkileyici ayrıntılara ve sizi savaş alanına sokan ses efektlerine ek olarak, birimler de görülmesi gereken bir şey. Süvari yükünü bir piyadeye izlemek, toynakların sesleri yere vurmak gibi, örneğin piyadeler eskimiş ve atlar namluya geldiğinde atılmış gibi eskimiş. Bununla birlikte, pikemende aynı manevrayı denerseniz, sonuçlar biraz farklıdır. Okçulardan kuşatma ekipmanına kadar çok sayıda farklı tipte birim vardır ve her birinin kullanılabilecek özel saldırıları vardır. Bu birimler de gruplandırılabilir ve savaşın gerektirdiği şekilde farklı oluşumlara ayarlanabilir. Sarıldıklarını, cesaretlerini kırdıklarını göreceksiniz, ve hatta savaş güneye çıkmaya başlarsa, rütbeleri kırmaya çalışın. İyi bir general (siz), zafer birçok farklı yoldan gelebileceğinden çok sayıda savaş alanı kararı vermenin yanı sıra birliklerini yeniden odaklayabilir.

Roma: Total War  , tekrar tekrar oynanabilecek bir deneyim yaratır ve hatta çevrimiçi olarak çok oyunculu bir seçenek sunar. Ancak derinlemesine bir oyundur, bu yüzden oturup oynamaya başlarsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Strateji oyunlarına veya sistemi öğrenecek kadar sabırlı olanlara ancak  Roma: Total War  muhtemelen bir süre PC’nizde kalacak.

Dealer’s Life Indir

The Long Dark Indir

Sniper Elite 3 Indir

Raft Indir

Mortal Kombat 9 Indir

Call of Duty Black Ops 2 Indir

Papers Please Indir

Getting Over It Indir

Farming Simulator 15 Indir

Ben Ve Ed Indir

Cuphead Indir

GTA 5 Pc İndir

Efendisi Oyunu indir

Swat 4 Full Türkçe İndir

NBA 2k14 Indir

Battlefield 4 İndir 

My Friend Pedro İndir

Stronghold Crusader HD İndir

Microsoft Office 2010 Pro Plus SP2 VL Full Türkçe İndir

Download links

Indir

How to install Rome Total War İndir - Güncellendi 2022 APK?

1. Tap the downloaded Rome Total War İndir - Güncellendi 2022 APK file.

2. Touch install.

3. Follow the steps on the screen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.