Swat 4 Full Türkçe İndir – Güncellendi 2022

Indir
5.0/5 Votes: 1

Report this app

Description

Swat 4 Full Türkçe İndir - Güncellendi 2022

Bir zamanlar gururlu hardcore PC oyunlarının konsollara ne kadar kusurlu olduğunu fark ettiniz mi? Örneğin Bioware’in hayat kurtaran RPG serisi Baldur Kapısı’nı ele alalım. Seviye 14 Tespit büyüsünde bile, daha ağır bir stat tabanlı deneyim bulmak zor olurdu. Yine de PlayStation 2’de Baldur Kapısı bir RPG olarak değil, bir aksiyon oyunu olarak bilinir – klasik Gauntlet’in neredeyse 21. yüzyıl versiyonu. Şimdiye kadar bununla ilgili yapılacak çok şey var. Aslında, zar atma konusunda büyük olmadığım için PS2 oyununu büyük PC kardeşi için tercih ettim. Öyle olsa bile, savaş kapısını sallayan binlerce insanın güçlü Kapının ‘ucuzlandığını’ biliyoruz.

Elbette böyle sert bir dönüşümün bir nedeni var; Konsol oyuncuları, 32 inçlik bir televizyonun önünde 600 saatlik bir beardathon oynamaktan hoşlanmayacaktı, bir PC oyuncusu bir hiperaktif maymuna süpermarkette rehberlik etmekten zevk alacaktı. Tam da bu yüzden Xbox’a yöneltilen SWAT oyununa Global Strike Team denir ve önceki PC tabanlı SWAT oyunlarında olduğu gibi lightgun atıcı Virtua Cop ile ortak noktası vardır. Bununla birlikte, PC’ler ve Xbox’lar benzer organları paylaştığından ve crossover potansiyeli çok güçlü olduğundan, PC SWAT 4’ün Xbox’ın arcade odaklı adaptasyonunun bir limanı olması korku

“Hayır, hiç de değil,” diyor SWAT’ın baş yapımcısı Rod Fung: Serinin dördüncüsü Urban Justice. “Global Strike Team ve Urban Justice tamamen SWAT serisinin bir parçası olsa da tamamen farklı oyunlar. Her biri sadece kendi donanımı için tasarlandı. Elbette benzerlikler var ve oyunun bir versiyonunu seven oyuncular kesinlikle beğenecekler diğer.”

Polis Planı

Ancak, konsolun aşağı çekilmesi ve SWAT’in 80’lerde PC’de hayata başladığı hakkındaki bu konuşmayla unutuyoruz. Kökleri, doğrudan ölenler dışında bir tür olan Police Quest serisi aksiyon maceralarından (kutuya bakın) çekildi. Şimdi SWAT adı altında, seri, var olan en iyi taktik eylem örneği haline geldi ve eski Sovyet blok cumhuriyetlerinden ziyade Batı şehirleri arasında belirlenecek birkaç örnekten biri oldu.

Önceki SWAT oyunlarında olduğu gibi, Kentsel Adalet bir kez daha kaostaki bir şehre kamu düzenini geri getirme hedefi olan yakın gelecekteki Los Angeles’ın somut yayılımına yerleştirilecek. Geçen Eylül’den bu yana oyuna biyo-terörist bir tehdit getirme arzusu olup olmadığını sorduk, bir soru düzgünce savuşturuldu: “Oyun çete savaşına odaklandı, bu yüzden görünüm ve his çok ‘gangland’ Los Angeles” diyor Fung. “Los Angeles ana akım Los Angeles’a çete şiddeti patladı ve şehri güvenceye almak için SWAT çağrıldı. Bu bize daha ilginç karakterler ve durumlar sunmamızı sağladı. Güney Kaliforniya’yı ziyaret ettiyseniz oyunun görünüşünü ve hissini anlayacaksınız. “

Gerçekten de Güney Kaliforniya’yı ziyaret ettik. Hava bölümünde oldukça clement olmanın yanı sıra, LA Galaxy ve Dallas Burn arasındaki futbolun korkunç bir görüntüsünü izleyerek LA’nın Inglewood bölgesi etrafında sona eren bir gece kaybolduğumuzu hatırlıyoruz. Orada bulunmayanlar için kapanışta Cardiff’e benziyor, sadece evler daha büyük.

Tabanca Somunu Uyarısı

Selefi ve daha önce Rainbow Six’i sevdiği gibi, Urban Justice, ister çevrimiçi oynayın, ister tek oyunculu kampanyanın planlanan 16 misyonu ile çok fazla bir takım oyunudur. Her görevden önce, oyuncunuzu ve takımınızı bir bilgisayar oyununa kaymış en gerçekçi silahlarla donatırsınız. Aslında, SWAT 3 cephaneliği genişletiliyor – bunun belki de oyundaki en kapsamlı silah rafı olduğunu görmek demek değil.

“Çok sayıda yeni silahımız var,” diyor Fung. “Yeni HK PDW, FN-P90, Serbu BFG50 ve hatta flashbang el bombaları ve kimyasal ajanlar sağlayabilen 40mm’lik mermi fırlatıcıları gibi. Ayrıca, oyuncunun her silahı çok çeşitli şekilde yapılandırmasına izin veren benzersiz bir özellik. kızıl ötesi lazer işaretçiler, el fenerleri, çeşitli stoklar, dergiler, optikler ve tutamaklar gibi aksesuarlar … silah başına seçenek listesi oldukça geniştir. “

Futbol menajeri

Tabii ki SWAT, anında taktik seçenekleri olmadan SWAT olmazdı -Günümüzde SWAT 3, türdeki gerçek zamanlı taktiklerin en iyi örneği olmaya devam ediyor. Kayıt için Ghost Recon belki de bu alanda çok basit bir dokunuş iken, Flashpoint diğer yöne gitti. İyi haber şu ki, yeni oyun en son maceranın gazileri için çok farklı hissetmeyecek, ancak taktiksel olarak beceriksiz olan (ki ben mutlu biriyim) Sierra yeni seçenekler ekleyecek.

Fung, “Oyunu daha kullanıcı dostu hale getiren ek bir unsur ekledik” diyor. “‘Futbol tipi’ dediğim şeyi tasarladık {Amerikan futbolu, gerçek futbol değil – Ecf), takımınıza ‘Temas Etme İhlali’ gibi bir komut verebileceğiniz oyunlar oynuyor. Bu komutla takım kapıyı ihlal edip Şüphelilere ulaşıncaya kadar hareket edin.Bu nedenle takımınızı mikro yönetmek zorunda kalmayacaksınız. Takım taktiklerini daha yakından etkilemeye karar vermeniz durumunda, her üyenin hareketini herhangi bir zamanda tam olarak yönetme ve kontrol etme seçeneğiniz olacaktır. orijinal oyunda olduğu gibi. “

Duygu Motoru

Her şey için tam yüz animasyonları ve duygusal tepkiler ekleyecek yepyeni ‘Takedown’ motorunun yanı sıra, Urban Justice çok daha dinamik bir görev yapısı sunacak. En azından bu varsayım – ev sahibimiz bu konuya çekilmezdi. Ancak, seviyelerin SWAT3’tekinden çok daha büyük olacağı elbette. Bir süre için ne kadar gizem kalacağına göre.

“Dediğim gibi, her görevin Los Angeles’taki ünlü bir kayıt stüdyosu, Los Angeles Jewellery Mart, ünlü Çiftçi Pazarı, LA County Hapishanesi, Leon’un Otomatik Kurtarma, tarihi Olveria Caddesi, bir sanat müzesi, Tantra Budist tapınağı ve diğer birçok tanınmış mekan. ” Bu ayarların orijinalliği, İngiliz oyuncuların çoğunda kaybolsa bile, yine de bu duyguyu memnuniyetle karşılıyoruz. Bu gerçekçilik, görünüşe göre, mekanlarla sınırlı değil, aynı zamanda içinde bulunan insanlar ile de sınırlı. Şimdiye kadar oyunlarda bilinmeyen bir öngörülemezlik seviyesi yaratmaya yardımcı olmak için Sierra, SWAT4’ün 170 karakterinin her biri için ayrı Al rutinleri oluşturuyor. Jenerik görünüm artık bir düşmanın varlığınıza nasıl tepki vereceğini göstermeyeceğinden bu oldukça önemli. Her görevin rastgele yumurtlama noktalarına sahip olduğunu ve diğer karakterlerin sadece onlara bakarak nasıl tepki vereceğini bilmenin dışında, belirli bir köşede kimin olacağını tahmin edemeyeceğinizi de anlıyorsunuz. Sierra hiçbir görevin iki kez aynı olmayacağını iddia ediyor, tam olarak test etmeyi dört gözle bekliyoruz.

Kentsel Saldırı Gücü

SWAT 4’ün tek oyunculu oyun geçtikten sonra uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için Sierra, 24 oyuncuya kadar çok oyunculu iyilikler eklemeyi planlıyor. Neden standart 16 veya 32 değil, 24 belirsizdir, ancak uyuyacağımız bir şey değildir.

“Bir SWAT subayı, bir LAPD devriye subayı ve hatta bazı durumlarda siviller arasından seçim yapabileceğiniz üç tane olan bir LA çetesinin üyesi olarak oynayabileceksiniz.” bilmek istiyorum … “Kesinlikle Counter-Strike büyük bir başarı ve biz SWAT benzer bir oyun olacak: Kentsel Adalet” Olduğu gibi, çok oyunculu modları listesi Al düşmanları veya diğer karşı takım tabanlı kooperatif maçları içerir oyuncular, geleneksel ölüm maçı, takım ölüm maçı ve Trophy, Hunted ve Airsoft olarak bilinen üç yeni mod. Bu ilginç sondaj varyantları hakkında herhangi bir ayrıntı yoktu, ancak bildiğimiz anda bileceksiniz.

Bush Ateşi

Kuşkusuz, Kentsel Adalet, George ‘Dubya’ Bush’un en son ABD kolluk baskıları için kod adı gibi geliyor. Ancak, bir gung-ho LAPD işe alım videosu hissi vermek yerine, oyunun önceki Polis Görevi oyunlarının daha ahlaki olarak belirsiz hissini koruyacağına dair umutlarımız yüksektir. İşaretler iyi: Yeni grafik motoru mekanlara hayat solmalı ve Al oyuncularının yüzlerini duygusal tepkilerle kutsamalı. Bunu SWAF’lerin oyununu karakterize eden yakın çeyrek savaşları ile birleştirin ve oldukça cesur, uzlaşmaz bir hisle karşı karşıya kalabiliriz. Göreceğiz.

Oyun, selefinde sadece biraz gelişmeyi başarsa bile, çok mutlu olacağız. Elindeki silahları görebilmek gibi küçük şeyler hoş karşılanmıyor. Genişletilmiş çok oyunculu seçeneklerden ve eski ve yeni taktik seçeneklerin karışımından bahsetmiyorum. Hepsi SWAT’ın taktik hiyerarşisinin en üstündeki yerini almasını sağlamalıdır.

Oyun İncelemeleri

Tanıklık

Will : Tahminime göre bu paranın satın alabileceği en iyi kooperatif. Kuşkusuz biz ona çöp veriyoruz ve her zaman ölüyoruz ve tek birimiz iyi bir lider yapmıyoruz, ama onu harika kılan şey, onu oynarken bir takım gibi hissetmemiz. Bir top yuvarlama, hepinizin vidalandığınız anlamına gelir – bu yüzden hepsine gerçek bir uç hissi vardır. Ben de uyuşturucu-den temizlenmiş bir alanda olduğunuz gerçeğini seviyorum. garaj ya da her neyse, hepiniz güvendesiniz ve komedi için zamanınız var. Yüksek gerginlik ve sarsıntılı bedeninde gülmek anlarında tazermg Sefton’dan kesinlikle daha iyi bir şey yoktur. aslında, aptal, kuzey, dijital yüzünün önünde yanlışlıkla fırlatılan bir flashbang’ı yanlış bir şekilde yanlış yerleştirmek.

Prez : Açıkçası. Will’in Sefton’la ilgili çözülmemiş bazı sorunları var, ancak bu potansiyel mayın tarlasında düzgünce atlanıyor. Katılıyorum. Gerçekten aptal, kuzey, dijital bir yüzü var. Ayrıca. SWAT 4 şu anda muhtemelen en iyi kooperatif deneyimidir. Oyunun doğası sıkı, kontrollü, stratejik düşünme ve taktiksel farkındalığı eşgüdümlü bir takım olarak oynamak için bir ön koşul haline getirir. Öyle yazık ki hepimiz limonlu pudingin durumsal farkındalığına sahip bir grup şanssız moronuz. Yine de, gezegenler aynı hizaya geldiğinde ve bu berrak berraklık anları ortaya çıktığında, o zaman bir oyun tezahüründen başka bir şey yoktur.

Potansiyel Hakkında öfkelenerek : Sadizm, buradaki tünüyü yönetir, çünkü yaşlı bayanların yüzlerine topuz atmanızı, sivillere panik yapma konusunda elektro-şok terapisi sağlamanızı ve dikkatlice yerleştirilmiş bira şişeleri raflarında ateşleme torbalarını mükemmel hale getirmenizi sağlar. . Arkadaşların tazermg’i de büyük bir komikliğe yol açar, ancak en iyisi hiyerarşik bir komut yapısının olmamasıdır, yani herkes sorumlu gibi davranabilir ve arkadaşlarını makineli tüfek paketleme psikotikleriyle dolu bir odaya sipariş edebilir. ahem, arka tarafını kaldır.

Co-Op Değerlendirmesi: 5/5

E3 2002. İki yıl önce. SWAT 4, bekleyen bir kalabalığa duyuruldu. En son taktik atıcıyı önden görmek için kafaları sürdük ve … Gülmeye kızdık. Bir atıcıdan ziyade bir kongeye benziyorsa, bu tam bir utanç, oyun dışı ya da sorumlu PR kişisinin sözleriyle “bir sopa üzerinde bok” idi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde tüm SWAT 4 cephesinde sessiz gitti. Daha sonra resmi olarak konserve edildi, sadece geçen ay ufukta aniden yeniden ortaya çıkmak, İrrasyonel Oyunlar dümende.

Heyecanlanmak için nedenler: Irrational  System Shock 2’yi  (SS2 hala en sevdiğimiz oyunlardan biri) yaptı ve gelişmiş bir Unreal motoruyla güçlendirildi (Irrational tarafından yaklaşan  Tribes: Vengeance  oyununda kullanıldığı gibi). Ayrıca üç çok oyunculu mod ve işbirlikçi bir kampanya modu ile birlikte geliyor ve otantik saldırı ekipmanı, gerçekçi balistik ve Havok tanımlı fiziğe sahip. Woo-woo! Ve yay!

Beş memurdan oluşan bir ekibin sorumluluğunu üstlenir ve rehineleri kurtarmak, terörle mücadele ve kedileri uzun ağaçların tepelerinden kurtarmak (muhtemelen) – polis protokolünü izleyerek ve Burger dükkanına gitmek için siren koymaktan kaçının. Tekrar heyecanlıyız ve siz de öyle olmanız gerektiğini düşünüyoruz – kısa süre içinde daha ayrıntılı bir önizleme arayın.

Burada düzenli bir oyun günümüz var ‘i ZONE (ironik, biliyorum). Bir sorun çözüldükten sonra, sayfalar kontrol edildi, düzeltildi ve koşullandırıldı ve bodrumdaki devasa baskı-o-tron makinesine gönderilen dosyalar, gevşemek için kendimize bir gün boyunca oyun oynamaya izin veriyoruz. Eskiden striptizci ve kola gibiydi, ama gider hesaplarını haklı çıkarmak zorlaşıyordu …

Bu resmi olmayan tatillerin en sonuncusu, zırh taktığımızı ve bir gün SWAT4-ing için biber spreyi yüklediğimizi gördü ve herhangi birimizin sahip olduğu en iyi lanet Oyunlar Günü olmasaydı beni uçurdu.

Evet, SWAT 4’ün çok oyunculu oyunu gerçekten çok iyi. En azından, takımınızdaki diğer hukukçuların yüzünde olduğunuzda ve emirleri, hakaretleri ve öfkeleri haykırmanız iyi olur. Kolayca modların en iyisi kooperatiftir – beşiniz tek oyunculu kampanyada oynamak, taktikleri planlamak, birbirinizi yedeklemek, yanlışlıkla gaz bombalarını atmak için bir araya geliyorsunuz. En az üç oyuncunuz veya 16’lık paketlenmiş bir sunucunuz olsun, şaşırtıcı bir şekilde çalışan VIP eskort modu yakın bir saniyede geliyor. Mükemmel dengelenmiş ve onları öldürmek yerine gerçek bir oyuncuyu yakalamak zorunda kalmanın ek dokunuşu sıradan ölüm maçı oyunlarını oynamayı neredeyse imkansız kılan taktik düşünme düzeyi.

SWAT 4’te ölüm maçı, bir tarafın diğerini yok ettiği (tek oyunculu haritaların hafifçe genişletilmiş versiyonlarında) SWAT şüphelilerine karşı bir takım olayıdır. Dudak hizmeti, tutuklama için ekstra puanlara izin verilerek kaynak malzemeye ödenir ‘, herkesin görmezden geldiği bir şey ve yetkin ama oldukça zayıf bir bomba avı modu içeriği tamamlar.

Tarayıcı Rahatsızlığı

SWAT 4 harika bir LAN oyunu olsa da, İnternet genelinde işler daha dağınık bir dokunuş. Sunucu tarayıcısı çok düzensiz ve gezinmesi zor, gecikme sorunları hala oldukça yaygın ve oyun topluluğunun çoğunun her şeyi çok, çok ciddiye aldığı görülüyor. Pahalı bir hata yaptığınız her seferinde kötüye kullanıma hazır olmadıkça, burası nOObs için yer değildir.

Kesinlikle yardımcı olacak şey, daha yapılandırılmış bir komut kurulumu zinciri olurdu. Şu anda, herkes kendinizi iyi holanlanmış bir klanın parçası bulmadıkça, genellikle herhangi bir taktiksel kavramın dağınıklığına hizmet eden emirleri havlayabilir. Siparişler bir veya iki takım lideriyle sınırlı olsaydı, işler muhtemelen herkes için çok daha keyifli olurdu.

Oyuncuların profesyonel doğasının sizi ertelemesine izin vermeyin. SWAT 4, sahip olabileceğiniz en iyi çok oyunculu deneyimlerden biridir. Bir LAN partisine katılıyorsanız, bu neredeyse zorunlu bir fikstür olmalıdır. Çevrimiçi olmak biraz alışmak biraz zaman alıyor ve sizi çaba göstermeye teşvik ediyoruz. Bu yeni Counter-Strike olmayı hak ediyor  .

VU garip öksürük sesleri çıkardıktan ve SWAT’ı süpürdükten sonra: Kentsel Adalet halının altına gizlice girerken, franchise iplerde görünüyordu. Neyse ki, serinin taktik fikirli takım çekim hayranları orduları için, mevcut endüstri altın erkekleri Irrational tarafından yapılan yeni başlangıç ​​harikalar yaratmış gibi görünüyor. Daha akıcı bir arayüz sistemi ile birleştiğinde stratejik bir dönüşü hedefleyen oyun, manyaklarla ilgili 911 çağrılarına cevap vermekten, kapakları patladıktan sonra gizli polisleri kurtarmaya ve silah satıcılarını adalete teslim etmeye kadar her şeyi yapıyor.

Beanbag av tüfeği, sersemletici silahlar ve biber gazı gibi öldürücü olmayan yayından arındırma araçları da dahil olmak üzere beklenen tüm saldırı gereçleri sizin için mevcut olacak. Bununla birlikte, durum yıpranmada birkaç mermiye daha ihtiyaç duyarsa, oyun şimdi bir keskin nişancıya fırtınanın olduğu lisanssız bahislerin (ya da her neyse) dışına tünemiş olmasını sunmaktadır. Dahası, bir seviyeye her başladığında oyun düşman yerleşimini değiştirdiğini görmek, ona ihtiyacın olabilir …

Önümüzdeki ay derinlemesine bir önizleme yapacağız, burada SWAT 4 çok oyunculu potansiyel zaferlerine de gireceğiz. Sonuçta, Irrational oldukça özel bir şey pişiriyormuş gibi görünüyor …

On dakikadan az bir süredir iş başındayım ve zaten yaşlı bir kadını adalet adına bilinçdışına elektrotlu hale getirdim. Evet, ya SWAT’sınız ya da değilsiniz, ancak birkaç milyar dolarlık kıvılcım suyu kıvılcım suyunu yaşlı vatandaşlara pompalamaktan şüphe duysam, Samuel L Jackson’ın söylediği zaman aklında olan şey buydu.

Bununla birlikte, 2005, İrrasyonel Oyunlar’daki sosyal olarak sorumlu ruhlar söz konusu olduğunda, ölümcül olmayan bir yayılma yılı olarak görünmektedir. SWAT serisini, iptal edilen SWAT ile ilgili şikayetleri takiben tekrar kurgulamak için getirildi: Kentsel Adaletin gung-ho, önce oku-haklarını-sonra-haklarını-‘gerçek hayattaki Özel Silahlar ve Taktikler satış bölümünden (veya birinden), İrrasyonel şeyleri tamamen yeniden şekillendirdi.

Ya da daha ziyade, SWAT3’teki şeyleri geri getiriyor – ultra sadık polis prosedürleri ve mermi yerleştirmenin makul kullanımı yoluyla ülkenin hapishanelerindeki aşırı kalabalık durumu hafifletmek yerine şüphelileri tutuklamaya vurgu. Dahası, şeyleri mevcut FPS türü düşüncesiyle uyumlu hale getirmek için görseller ve oyun mekaniğini de güçlendirdi.

Sıfır tolerans

Söz konusu yaşlı kadın, yeteneksiz araç cephanemin gazabını hissetmek için böyle bir şüpheliydi. Tabii ki, SWAT 4 cephaneliği, çağdaş set FPS kadar dünyanın hayatını kazananların bir dizi içerir. Bunlar arasında tabancalar, av tüfeği, tüfekler, yarı otomatikler ve daha ilginç gaz bombaları, biber topu silahları (hafta sonu takım bağlama çalışmalarında çeşitli ormanlarda meşgul olan paintball silahlarına çok benzeyen paintball silahlarına çok benzeyen) yer alıyor. , tazers ve puf av tüfeği. Atış menzilinden uzakta, kapı takozları ve Opti-Wand gibi yuvarlak köşeleri, kapıların altını ve etekleri görmek için kullanılan teleskopik bir kamera da bulabilirsiniz. Bekliyorum, umuyorum.

Pratikte, herkesin bir veya iki kullanımdan sonra bu tür yeniliklerden kaçınacağını düşünürsünüz, ancak oyun, pratikte kullanımını teşvik eder, görevdeki başarılarını hala (biber spreyi olsa bile) yargılamanın sonu. Yine de izin olmadan çok fazla aşırı güç ve kendinizi cezai suçlamalardan kendiniz bulmak istemeyeceksiniz.

Bu silahların gerçekçi simülasyonu ile birleştiğinde, itfaiyecileri inanılmaz derecede gergin hale getirme konusunda sıra dışı bir etkiye sahiptir. Hedefe ateş etmek kadar örtü ve yedekleme için dua ederek zaman harcıyorsunuz. Gösterildi motor ile bir dezavantajı, sahne büyük miktarda yok edilebilir oldu. Half-Life 2’nin (her şeyin sarmal yaylardan yapılmış gibi göründüğü) fizik motorunun zevklerini takiben, bu şeyleri umduğumuzdan daha basit bir şekilde boyar.

Pislik ve pislik

Yine de,% 50 köşelerde sinsice dolaşan ve tırnaklarınızı ısırdıran atmosfer, daha fazlası, savaşa katıldığında% 50 all-out kaos atmosferinden oluşuyor. Özellikle güzel, rakiplerini vurmak yerine silahlarını teslim etmek ve silahlarını düşürmek için körüklemek ya da pantolonlarını doldurup bebek gibi vazgeçmek umuduyla yakındaki havaya (veya daha az hayati uzuvlara) uyarı atmak yerine korkutma seçeneği. . Etkili bulduğum taktiklerden biri, bir şüphelinin üzerine gizlice girmek, silahı elinden çıkarmak ve daha sonra muşamba yemesini söyleyerek kitlesel olarak sıçramaktı. Görevler basit barikatlı şüphelilerden (eş-dövücüler, silahlı soyguncular vb.), Emri sunumu (şüphesiz goons hariç daha fazla aynı görünüyordu) ve rehine kurtarma, hepsi ortalama bobby tutmak için bol miktarda mutlu yendi, özellikle farklı konumlarda. Pis bir zindanda genç bir kızı kilitleyen kiddiefiddling paedo gibi bazıları özellikle acımasızdı, ama daha da ilgiliydi.

Burada Görecek Bir Şey Yok

Sarı polis bandının arkasında hala ipin koptuğu bir alan çok oyunculu oyundu. Kısıtlı çok oyunculu bir beta testi, kısa bir süre önce rehin kurtarma oyun moduna ilginç bir bakışla tek bir VIP harita gösterdi. Rastgele bir silahsız oyuncuyu bir çıkarma noktasına kadar eşlik etmek zorunda olan SWAT üyeleri ve oyuncuyu öldürmek yerine kaçırmak zorunda olan Şüpheli oyuncular, ölümcül olmayan donanım, koordineli ekip çalışması ve sürekli olarak şanssız VIP oyuncudan çok küfür etmek zorunda kaldı. gazlanır, zaptedilir ve müdahale edilir.

Kulağa kıvrık geliyor, ama şaşırtıcı olan şey işe yaradığı ortaya çıktı. Ya da en azından şifreli bir Fransız sunucusunun yanı sıra les graphiques’te hayretle dolaşan yalnız bir teröristin olduğu herhangi bir aktif sunucu varken bunu yaptı. Sadece dört oyuncuyla bile, geleneksel atıcılardan daha yavaş tempolu bir oyuncunun alışması oldukça gergin bir durumdu.

İhtiyacı Olan Bir Arkadaş

SWAT4’ün çok oyunculu şansı için gerçek testin işbirliği modu olması muhtemeldir. Mevcut görevlerde olduğu gibi oynamak ya da – haritaların kilidini açarak – görev oluşturucu aracılığıyla uygun gördüğünüz kadar çok sivili ve sivili içerecek şekilde ayarlamak, SWAT’ın taktik eğilimleri, eşli oyunlara daha kolay borç verir çoğu atıcı. Emirlerinizi ihlal etmek isteyen arkadaşlar bulabilirsiniz. Bang and Clear “, açıkça yetkisiz ses tonlarınızla söylendiğinde ciddiye alın.

SWAE’lerin son gezisinde bu komutlar çok geliştirildi. Bağlama duyarlı menülerin müzakere edilmesi ve isteyebileceğiniz her taktik seçeneği sunması kolaydır. Ekibinizi iki öğeye ayırmak, daha büyük durumlarda özellikle etkili olur ve SIVAT 3’ten bu yana kask kamera görünümleri büyük ölçüde geliştirilir ve takım arkadaşlarınız üzerinde sınırlı gerçek zamanlı kontrol sağlar.

Buna ek olarak, çok şerefli keskin nişancı modu, çevreniz üzerinde daha fazla kontrol sunarak haritanın uzak bölgelerinde kötü adam hareketini gösterir ve sahnede olduğunuzu bilmeden potansiyel sorun çıkarıcıları seçmenize izin verir.

Tüm bunlar elle veya oyunun Al’in eline geçirilerek ele alınabilir, ki bu da takımınızın iş için iyi eğitilmiş gibi görünmesi gerçeği için korkutucu bir ihtimal olabilir. Siparişler minimum telafi ve genellikle maksimum verimlilikle gerçekleştirilir. Sadece kişisel olarak işleri yeterince planlayamadığınızda işler yanlış gidiyor gibi görünüyor. Ya da benim durumumda, kötü amaçlı gaz bombalarım kapı çerçevesinden sektiğinde ve takımımın ortasına indiğinde, hepimizin genellikle bir kedi kürk fabrikasında astımlılar tarafından görülen öksürük uyumuna neden olur.

O zaman tek tip fetişistler için bir yenilikten daha fazlası? Potansiyel olarak, evet. Özellikle çok oyunculu modda. Splinter Cell, geçen yıl birbirimizle savaşma şeklimizi sarsmaya çalıştığında, bu başaramayan asil bir çabaydı (Paula Radcliffe’nin sırıkla atlama denediğini hayal edin ve fikri anladınız). Sadece dörtten fazla oyuncu için yiyecek ve içecek sağlamak yardımcı olur – kooperatif beşinizin Amerikan gibi davranmasına izin verirken, diğer modlar 16 oyuncuya hitap eder. Ancak, gizli ve aksiyon arasındaki denge, tek oyunculu oyunun gerginliğini ve atmosferini mümkün olduğunca yeniden yaratarak, geleneksel çok oyunculu savaş heyecanı sağlarken gerçek büyünün gerçekleşeceği yerdir.

Peki bu tek oyunculu oyun? Fizik motoru, burada ve orada daha büyük bir gerçekçilik hissi sağlamak için biraz ince ayar yapabiliyorsa (oyunun raison d’etre), taktik atıcı türünün dikilmesi gerekir. Veya ütülerde çırpılır. Ya da başka bir policebased pun.

Jiggers, Bu Fuzz

SWAT serisinin uzun zamandır unutulmuş bir metin girişi macera serisinden evrimleştiği göz ardı edilen bir trivia titbit. Polis Görevi: Ölümün Peşinde Angel, Sierra’nın 80’li yıllardaki uzun süredir Quest macera serilerinden sadece biriydi ve 16 renkli grafiklerle olabildiğince doğru bir gerçek polislik fotoğrafı sunmaya çalıştı. mono hoparlör sesi. En azından geliştirici tüm Miami Vice’a gitmeye karar verdiğinde ve bir seri katil hakkında Hollywood tarzı bir anlatıya girdiğinde ve sonunda basit bir aşk hikayesi taradığında, Polis Görevleri İntikam’a kadar yaptı.

Polis Görevi 3: The Kindred morina Hollywood dramatizmine devam ederken, dördüncü (Darryl F Gates’in Polis Görevi: Açık Sezon) foto-gerçekçi grafikler deneyen tuhaf bir olaydı.

SWAT serisi, Police Quest 5 (Darryl F Gates’in Police Quest: SWAT) adıyla başladı, ancak daha çok insanları vurma konusunda sürüş teorisi testi yapmak gibi bir tepki tahmin oyunuydu. Bu noktada macera oyunu türü öldü, bu yüzden Police Quest: SWAT 2 izometrik bir Komando tarzı strateji oyunu olma alışılmadık adımlarını attı. SWAT 3: Close Quarters Battle’a geldiğimizde aklımız hüküm sürdü ve SWAT4’ün FPS-antics tohumları ekildi.

“TUTUKLU HIM, OLACAK!”

“Hareketsiz kalmayacak!”

“Nereye gitti?”

“İNDİR! YERDE İNDİR!”

“Jamie, kaçmaya devam ediyor!”

“Neden beni tutuklusun? Onlar oradalar!”

“ELLERİNİZİ HAVAYA KOYUN VE HAREKET ETMEYİN!” “Durdur onu!” “Yardım … Yardım …” “Bekle …” Bir tazer atışının elektrostatik çatlaması havayı doldurur. “Doğru, düştü. Kelepçeleyin.”

Belki de uygun polis prosedürüne uymamakla birlikte, panikli bir sivil değerinden daha fazla sorun ve en azından işi yaptı. Evet, bu ay çoğunlukla Irrational Games’in silahlı bir rozzer olan SWAT 4 simülasyonunda kooperatif çok oyunculu modunu oynuyoruz.

Geçtiğimiz ay, tek oyunculu oyunla, tüm biber topu, flashbanging ve optiwanding ile bunu içeren uygulamalı bir oturum teklif edildi. Bu ay, tüm çok oyunculu modları gri olmayan ve kesin olarak seçilemeyen bir oyunun daha gelişmiş bir versiyonunu teslim ettik. O zamandan beri öğle yemeği hiç aynı olmamıştı. Güneş hala sarı mı?

Keystone Kops

SWAT 4’ün çok oyunculu oyununu potansiyel bir komedi dehası çalışması olarak belirleyen sadece sivillerin rastgele kötüye kullanımı değil. Astım fanları, yanlış ellerde (Sefton), kötü atılan bir mermiden sonra ciğerlerinizi öksürerek geçirilen eğlenceli dolu dakikalarla sonuçlanabilen çok çeşitli duman bombaları ve biber gazı dağıtıcıları ile iyi bir şekilde karşılanmaktadır.

Daha sonra, tazer ikincil silahınızı tutarken takım arkadaşınızın arka ucuyla karşılaştığında gerçek bir tuz oyununu dolduran karşı konulmaz dürtü var. Will bunu izleyen yaklaşık üç dakikayı zeminde sarsarak geçirdi. Artı tarafta olmasına rağmen, titreme vücudu geride saklanmak için yarı iyi bir insan kalkanı olarak hizmet etti.

Yerde!

Gerçekten, çoğu FPS tüccarı, uzaylı ölüm maçı manzaralarına, kötü terörist merdivenlerine veya İkinci Dünya Savaşı savaş alanlarına kaçınılmaz sıralarıyla bir numarayı kaçırdı. Kesin eğlence değeri için, hiçbir eşinizin Kwik-E-Mart tarzı marketlere girip taşlaşmış yaşlı kadınlara pompa eylemi av tüfeğinizin iş ucunu arka tarafına koyamayacak şekilde bağırmak için hiçbir şey yapamaz. Kim demiş oyunlar fantezilerinizi yaşamanıza izin vermiyor?

Elbette, modern bir taktik müdahale polis memurunun hayatı tamamen gülmüyor. SWAT 4, maskeli banditolarla dolu bir kuyumcu deposunu saklamakla ilgili gerilimi yeniden yaratma işini yapar. Gizli tetikleyiciler, boynunuzdaki tüyleri yükselten uyuşukluk hissi havası müziğini başlatır ve karanlık bir koridor boyunca sessizce süren dakikalar geçirdikten sonra takım arkadaşlarınızın arkasına yanlışlıkla deşarj, oyun birimlerinizin eski üyelerinin neredeyse sahip olmasına neden olabilir koronerler (acı deneyimlerden öğrendiğimiz gibi – bu sefer benim hatam).

Hepsi iyi iletişimin önemini vurguluyor. SWAT 4’ün iyi bir kooperatif oyununun ayrılmaz bir parçası, arkadaşlarınıza onlara söylediğinizde tam olarak hangi yüksekliğe atlamaları gerektiğini söyleyebiliyor. Tek oyunculu oyunun içeriğe duyarlı komut menüsü mevcut ve doğrudur, ancak daha tutarlı bir komut zincirine duyulan ihtiyaç, yayınlanmadan önce üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Şu anda, herkes sol, sağ ve orta komutları yayınlamakta özgürdür, bu da sadece şanssız Optiwand operatörünüzün sinsi kapı altı / yuvarlak köşe kamera cihazı) karışıklık bir miasma içinde ileri geri koşmasıyla sonuçlanmaz.

Zaten bu kooperatif oyunu. Çok oyunculu smorgasbord’un geri kalanı VIP eşlik etme, hızlı konuşlandırma bomba savunmaları ve soyguncuların ölüm maçı tarzı çatışmalar karşısında standart polisler şeklinde rekabetçi takım eyleminden oluşur. Yine de burada, SWAT 4 biraz farklıdır, rakiplerini tutuklayan oyunculara, uçan ölüm peletleri aracılığıyla adalet dağıtanlardan daha fazla puan sunulmaktadır.

VIP oyunun son sayısını ele aldık, ancak bir Alman seks turisti gibi diz çökmüş bir oyun ortamının etrafında zorlanmaktan kaynaklanan tuhaf hissi çabucak hatırlatmaya değer olsa da. Hapless VIP için de çok eğlenceli değil. Ho ho.

Hızlı Dağıtım modu, takım tabanlı bir çevrimiçi atıcıda görülen nokta yakalama oyun varyantında basit bir varyasyon. Üç ila beş bavul ‘kirli’ bombaları, seçim haritası hakkında rasgele dağılmış ve yavaşça patlamaya geçmiştir. SWAT, böcekleri bulmalı ve etkisiz hale getirmeli, Şüpheliler (kötü adam ekipleri) onları gıdıklamaya devam etmeli, garip bir şekilde size bir intihar bombacısının gözüyle yaşama şansı veriyor. Blimus!

Polis Topları

SWAT 4 kodu bitmeye yakındır. Bir veya iki kozmetik ince ayar ve grafik motorunun sıkılaştırılması (birkaç doku yırtılması hala görülebilir, böylece kapının arkasında durup durmayacağınızın gerginliğini ortadan kaldırırsınız – meşru bir taktik olduğu gibi).

Al’ın da biraz cilaya ihtiyacı var. Örneğin, panik vatandaşını başlangıçta ele alalım. Voltajla kızarıncaya kadar durağan durmayı ve güvenliğe götürülmeyi reddetti, doğru bir terör simülasyonu veya sadece bir hata mı? Bu net değil, ama bitmiş ürün gel, en azından böcek test cihazlarının ne kadar sıkı çalıştığını görmek için kanıtlara sahip olacağız. Ha ha! Kanıt. Görüyor musun?

Fotoğraf içinde fotoğraf

Arkadaşların Sizi Nasıl Görüyor?

Tek oyunculu oyunun daha ilginç özelliklerinden biri, takım arkadaşlarınızın bakış açısından bir şeyler görebileceğiniz (ve hatta eylemlerini küçük bir ölçüde kontrol edebileceğiniz) kask-kam bakış açısıdır. Aynı cihaz çok oyunculu, eksi kontrol seçenekleri, teorik olarak, giriş eylemlerinizi odanın diğer tarafındaki arkadaşlarınızla koordine edebileceğiniz anlamına gelir, ancak gerçekte kendinizi arka tarafta sindirildiğini görmek için garip bir varoluşsal yöntem sağlar. sözde en iyi arkadaşın tarafından. Hangisi güzel.

Sanırım hepimiz yasalarla ilgili çalışmalarımızı yaptık – kesinlikle kendi tırmık fırçamı askerlikle hatırlıyorum. Bölgemdeki polis gücü hakkında farkındalığı artırmak için ilkokul görevindeydim. Onları dediğimiz gibi yerel bir bobi bulmamız ve çalışma sayfamızdaki soruları cevaplamalarını sağlamalıydık. İlk sorum. cevaplarını verdiler, “geç dönüş ve ebedi dehşetime onu göl dönüşü olarak işaretledim, bunun bir çeşit alan tabanlı cevap olduğunu düşündüm. Doğal olarak, memur sorgulama sonunda cevaplarımı kontrol etti ve o korkunç, korkunç sahte pasmı düzeltti. Bir daha asla adalet ve doğruluk yolundan kaçmak için utanç verici ve yemin etmedim. Düşünmeden hapse giremem: Orada ama tanrının lütfu için gidiyorum …

Bu yüzden doğal olarak, suçluluğun erken yaşamım için değişiklik yapabileceğim herhangi bir bilgisayar oyunu simülasyonu, gerçekte koynumda benimsenecek. SWAT 4 sadece suçluları tutuklamama izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda önceden yüzlerine çeşni squir etme seçeneği sunuyor. Sevinç sınırsız olsun!

Rap Sayfası

TAMAM. bundan daha karmaşık bir dokunuş. Düzenli okuyucular, elbette, son iki konuda konuyla ilgili önceki makalelerimden birine değil, ikisine muamele ettikten sonra hiçbir tanıtıma ihtiyaç duymayacaklardır. Ancak son üç aydır hapiste kalmanız durumunda (belki de içki kullanan bir suçlama veya bir şekilde barışı rahatsız etmek). Hızla özetleyeceğim …

Suçlular kötü bir şey yaparlar. Özel silahlı müdahale polisi açıldı. Biraz gizlice, kapıların arkasına bakarak yapıyorlar. Sonra derin bir nefes alırlar ve … BANG! YÜRÜ! YÜRÜ! YÜRÜ! EĞİL! SİLAH TUTUN! ONU VUR! Aargh! BİR GRENADE CHUCK! “Tutuklananın altındasın!”

Polis Beş

Fikir mektuba uygun SWAT prosedürlerini takip etmektir. Gece kulübü isyanlarından, yüksek teknoloji ürünü bir mücevher mağazasındaki silahlı soyguna, bir araştırma tesisini bombalayan anti-kürtaj fanatiklerine – ve her beş kişiyi yönlendirmek zorunda kaldığında – etkisiz hale getirmek için gittikçe zorlaşan bir dizi ceza durumuyla karşı karşıyasınız harekete geçirin. İyi olduğu yerde (en azından benim bakış açımdan), anında taktik komutlar verme yeteneğidir. O kapıyı biriktir. Bir flashbang atın ve odayı temizleyin. O adamı tutuklayın. Koridorun o tarafında bir pozisyon alın. Kırmızı takım beni koruyor, Mavi takım saldırısı.

Bu tür bir şey. Her şey temelde bir tedavi sunan son derece kapsamlı bir içeriğe duyarlı menü aracılığıyla ele alınmaktadır. Fareyi sağ tıklatıp seçin, seçiminizi yapın ve iyi delinmiş Al polis botları ekibinizin her yasadışı arzuyu gerçekleştirdiğini izleyin.

Oyunu gerçekten açık yapan şey, her seviyede ilerlemeniz ve içindeki perplerle uğraşmanız gereken özgürlük miktarıdır. Ölümcül cephane, ölümcül olmayan cephane, kamera araçları, kapı ihlal patlayıcıları, biber gazı, gaz bombaları, Taser sersemletici silahlar – 007’nin bahçe kulübesini yaşlı bir adamın servis kulübesine benzetmek için yeterli ekipmana sahipsiniz. hepsi aynı şeyin çeşitlerinden daha fazla.

Diyorum ki, İyi Şov

Esasen tüm oyunun en önemli unsuru olan Al’a devam ediyor ve bu nedenle varantlar erken bahsediyor. Kısacası, şaşırtıcı derecede iyi. Öyle iyi ki bazen bir emir vermek ve onunla başa çıkmalarına izin vermek dışında bir şey yapmak zorunda kalmazsınız. Ama buradaki eğlence nerede?

Tabii ki, eğer düşman Al çizilmeyecekse bu bir şey ifade etmiyordu, ama inanılmaz derecede bu ikna edici. Belki de STALKER inandırıcı değildir, ancak polisleri bağırarak ve şişirerek, teslim ederek, deli bir panik içinde çok hızlı kaçarak veya akıllı bir yerde kapak alarak ve ateş açarak ekibinize tepki gösterecek kadar iyi olacaktır.

Oyuna yardımcı olan şey, her oynadığınızda SWAT 4’ün seviye öğelerini gizlice rastgele ayarlamasıdır, böylece kötü adamlar, rehineler, siviller vb. Her seferinde asla aynı yerde olmaz. Elbette bunun anlamı, hiçbir zaman basit bir şekilde deneme yanılma yoluyla bir seviyeyi öğrenemezsiniz, ancak aslında ilerleme kaydetmek için zekâya güvenmek zorundasınız. Bu sadece kendi başına arzu edilmez, aynı zamanda tek oyunculu oyuna iyi bir tekrarlanabilirlik derecesi verir.

Polis Kadrosu

Bu da bizi çok oyunculu oyuna düzgün bir şekilde getiriyor. Normalde, inceleme sırasında herhangi bir sunucu bulunmadığı konusunda burada bir uyarı vereceğiz, böylece gelecekteki bir Çevrimiçi Bölgeye daha derinlemesine bir görünüm getireceğiz. Ancak, hem kooperatif hem de VIP modlarını gözden geçirme kodunun ortaya çıkmasından bu yana ofiste oldukça kapsamlı bir şekilde oynadığımızdan (ve sinek sinekleriyle ilgili çok fazla şaka olduğu için), görmezden gelmek oldukça hatırlatıcı olacaktır. o.

Geçen ayın önizlemesi mevcut modları, özellikle de tek oyunculu kampanyada oynamanız için en yakın ve en sevdiğiniz dört kişiyle takım halinde çalışabileceğiniz kooperatif oyunu ayrıntılı olarak detaylandırdı. O zaman sahip olduğumuz tek böcek, kabul edilebilir bir komuta zincirini sürdürme meselesiydi ve maalesef Irrational bunu çözmeye bile çalışmadı.

Oyuncular hala eşcinsel terk ile sol, sağ ve orta emir vermekte özgürdür, yani önceden kimin olduğuna ve erkeğin küçük yardımcıları olana karar vermedikçe, muhtemelen koordinatsız bir süre içindesiniz. Özellikle dikkat sürelerinin çok küçük olduğu internette oynarken, sadece basketbol sahası rakamlarını ölçmek için atom mikroskoplarına ihtiyacınız var ve yasayı kendi ellerine almaya ve yanan tüm silahları fırlatmaya karar vermek için sadece bir tane küçük Herbert var.

Elbette, kendinizi mantıklı bir şekilde oynamak isteyen iyi yapılandırılmış bir ekipte bulursanız, kooperatif SWAT 4 çok oyunculu oyunlarda tüm zamanların en yükseklerinden biridir. Evet, o kadar iyi. İyi yağlanmış çok takımlı bir odayı yayından kaldırmanın getirdiği başarı duygusu hiçbir şey ikinci değil, ancak oyun bir şeyleri düzgün bir şekilde koordine etmek için bir tür entegre ses iletişimi için ağlıyor. TeamSpeak gibi üçüncü taraf programlar, yalnızca adalet dağıttığınız oyuncuları zaten biliyorsanız ve bu nedenle rastgele Net oyunlar için işe yaramazsa çalışır.

Yapış onlara

Kooperatiften uzak. hala eğlenilecek çok şey var. Yukarıda bahsedilen VIP oyunu ilginç hale getirmek için yeterli yeniliğe sahiptir. A noktasından B noktasına ulaşmak için basit bir zorluktan ziyade, Şüpheliler (kötü adamlar için SWAT konuşması) onu öldürmek için izin verilmeden önce VIP oyuncusunu tam iki dakika boyunca tutmalı ve tutmalıdır. Doğru ellerde (İnternet oyunlarında olduğu gibi) oldukça güzel silahlı çatışmalar yapabilir. Şüpheliler, yakalama noktası etrafında hazırlıksız savunma bariyerleri kurmakla suçlanıyor, SWAT üyeleri her yönden fırtına yapmaya çalışıyor, gaz bombaları ve flashbanglar havayı dolduruyor ve ortasında tüm VIP oyuncuları, hayatı herkes için zorlaştırıyor.

Counter-Strike: Source’un online takım oyunu olarak yerini alacak mı? Tabii ki olmayacak. Yakın gelecekte hiçbir şey olmayacak ve ilk etapta düşünceyi ortaya koymak en saf iyimserlik eylemidir. Ancak Splinter Cell’in çok oyunculu oyun üzerindeki benzersiz dönüşü küçük ama sadık bir kitle yakaladığında, SWAT 4’ün standart ölüm maçı senaryolarından ilginç sapması da. Çok oyunculu oyun nihayet büyüyor, ayak parmaklarını biraz uzatıyor ve neler yapabileceğini görüyor. Bunun için Yaşasın.

Görevde

Çok oyunculu oyunun ötesinde, uzun ömürlülük SWAT4 görev editörlerinde de bulunabilir. Birincisi, tek oyunculu kampanya görevlerinin parametrelerini değiştirmek için bir araçtan biraz daha fazlası olan oyun içi editör. Daha önce terk edilmiş bir seviyeyi teröristlerle doldurun, kötü adamların iç içe geçmiş bir yuvasını tek bir mano-a-mano tabanca avına düşürün – oldukça kapsamlı ama biraz uzun vadeli ilgi. Fikir, arkadaşlarınızla takas etmek için senaryolar oluşturmaktır, ancak arkadaşlarınızın yakında aynı seviyeyi tekrar tekrar oynamaktan yorulacağı güvenli bir bahistir, ancak fark edilebilir bir ödül için ateş etmek için kötü adamların farklı bir kombinasyonuyla.

Daha da ilgi çekici olan, tam SWAT 4 düzenleme aracıdır (aslında UnrealEd aracının değiştirilmiş bir sürümü). Her ne kadar gerçekten de denemek ve kullanmak için korkutucu bir şekilde karmaşık olsa da – kullanmak için korkutucu olsa da – ustaca derece olanlara yönelik aracın dahil edilmesi, şaşırtıcı derecede dipsiz olanı dahil etmek, Irrational’ın modding topluluğunu desteklemenin arkasında dört ayak olduğunu gösteriyor. Herhangi bir şansla, SWAT3 ile aynı yıllar boyunca yaptığımız gibi, çok sayıda ekstra harita ve görev görmeye başlamamız uzun sürmeyecek.

Bobbies üzerinde bu beat

SWAT 3 özel sürümlerinden hatırlayabileceğiniz bir diğer şey, oyunun çok oyunculu tarafının ancak daha sonra hayranların ezici baskısı nedeniyle eklendiğiydi. Harita oluşturmanın yanı sıra, küçük ama sadık SWAT topluluğunun bu zaman zarfında kampanya yapmak isteyebileceği bir şey, kullanılan fizik motorundaki bir gelişmedir.

Belki de SWAT 4 için merhemdeki tek büyük sinek (Sinek? SWAT? Bu şakaların sınırlı olduğunu söylemiştim) oyun dünyasının oldukça statik doğasıdır. Half-Life 2 ve Havok fiziğinin bu modern çağında, SWAT 4 oldukça eski okulu hissedebilir – şüphesiz uzun süreli gelişim döneminden kalma. Kapılar, bazı pencereler ve ara sıra bira şişesinin yanı sıra, SWAT4’ün kentsel kurtarma dünyasında çok fazla etkileşimli değildir. Oyunun genel zevkinden çok fazla etkilenmez, ancak işleri çok hızlı bir şekilde güncellemeye hizmet eder. Sen yardım edemez ama silah oyun çok daha zorlayıcı sandalyeler ve masalar doğaçlama kapak olarak kullanılabilir olmuştu merak ediyorum.

Olduğu gibi, SWAT 4 kesinlikle önceki nesil FPS motorlarından ve hala mükemmel bir şekilde oynanabilir olsa da, Half-Life 2, FEAR, Brothers In Arms, hatta Doom 3’ün tümü, teknik özellikleri ittiğinizde neler yapılabileceğini gösteriyor türünü yeni sınırlara taşıyor. Sonuç olarak, SWAT 4’ten teknik pantolonlarda biraz kısa olduğunu düşünerek uzaklaşabilirsiniz.

Kilitle

Unutmayın, Irrational kesinlikle en iyi şekilde yararlanmak için elinden geleni yaptı ve görev tasarımı genellikle etkileyici bir atmosfer ve gerginlik duygusu elde ediyor. Genç bir kız çocuğunu kaçırmak ve onları kameraları için yapmaya zorlayan bir psiko loner’ın aldığı Fairfax Residence gibi bazı seviyeler özellikle rahatsız edici. Bu özellikle hayalet yüz maskelerini geçtiğinizde, bir video kamera önünde kaybolan bir şilte ve kaçırılan çocuklarla ilgili gazete kupürleriyle dolu duvarlarda yatan bir fısıldayan kız ile sürünürken doğrudur. Küçük oğlunun masumiyetini sürekli protesto eden yaşlanan annesini bastırmak zorunda kaldığınız için daha da ürkütücü. Bazen her şey eve çok yakın, özellikle de günümüzde TV’de neredeyse her gün sübyancıların kırpıldığı haberleri var.

Bazı yönlerden hırsızlar, terör bombacıları ve kültistler gibi güvenli ‘nesnelere bağlı kalmak yerine böyle bir şey eklemek irrasyonel ve VU’nun cesurudur. Uygun gravitazlarla ele alınması ve en ufak bir önemsiz hale getirilmemesi neredeyse herkesin oynamasını talep ediyor ve kesinlikle siviller üzerinde ölümcül olmayan cihazları kullanma konusunda kasıtlı olmayan komediyi keskin bir rahatlamaya sokuyor.

Onları Ayırt

Maalesef, bunların hepsi oldukça ciddi ve ağır oldu değil mi? (Başka bir sinek sinek şakası deneyin – Ed.) Zaman yok. Bunun yerine, muhtemelen Irrational’ın SWAT serisini daha önceki Kentsel Adalet enkarnasyonu gibi ölüm gibi görünen şeylerden kurtarmak için kesinlikle bir patlama işi yaptığını söyleyerek özetlemeliyim. Şimdi tek ihtiyacı olan bir devamı için daha gelişmiş bir motor, bir çift SWAT ayakkabısında daha fazla eğitim ve yaşam duygusu. Bu ve herhangi bir yumruk atmadan gerçek dünya suçluluğunun karanlık göbeğiyle uğraşmaya devam etme isteği.

Kaçırılmış Fırsat

Deneyim Bir Şeydir, Ancak Bazı Uygun Eğitimler Yardımcı Olabilir

Irrational’ın gerçekten şehre gidebileceği bir SWAT 4 alanı oyunun antrenman yönü. Deneyimden biliyorum (Discovery üzerine bir belgesel izledim), bir SWAT ekibi sahadaki kötü adamları vurmadığında, zamanlarını taktiklerini fırçalamak ve havalı silahlar ve aletlerle eğitmek için harcadıklarını biliyorum. Bununla birlikte, oyun içi eğitim, bataklık standardıdır – kılavuzun etkileşimli bir versiyonundan daha fazlası değildir. Nasıl hareket edeceğinizi öğreniyorsunuz. Fare ile nasıl bakılır. Bir kapı nasıl açılır.

Hatta değinmediği şey, bir GB36’ların üzerindeki bir durumda Colt M4A1 saldırı tüfeği kullanmanın göreli değeridir. Ya da bir flashbang üzerinde bir gaz bombası kullanmanız gerektiğinde. Veya bir SWAT görevlisinin gerçekten bilmek isteyebileceği faydalı herhangi bir şey.

İrrational’ın yapması gereken şey, bir SWAT ekibinin yaşamını doğru bir şekilde simüle etmektir – yeni acil durum çağrılarıyla size yeni teknikler öğreten devam eden eğitim oturumlarını karıştırmak. Size az ilerleme duygusu ile bir dizi bağlı olmayan görev vermek yerine bir miktar uyum duygusu yaratmak.

İki buçuk yıl önce E3’te Sierra tarafından geliştirilen stratejik atıcı SWAT 4: Urban Justice’in bir gösterisini izledik. Biz yetersiz kaldığımızı söylemek, onu hafifçe koymak olurdu. Oyun açıkçası Al dehşet verici bir rezaletti. Tam olarak neden gösterildiğini kimse tahmin ediyor.

Ama korku değil – o zamandan beri çok şey değişti. Aslında o zamandan beri her şey değişti. Şimdi gel ve al gözlerimle bu sayfalardan size bakan SWAT 4, tamamen farklı bir takım (mükemmel Tribes: Vengeance’den sorumlu olan) tarafından geliştirilen tamamen farklı bir oyundur. Ayrıca tamamen farklı bir motora sahiptir. Unreal motoru ve Havok fizik kütüphanesi kesin. Biraz lezzetli değil mi?

Bu yüzden, SWAT4’ün Vivendi Universal Games’teki yardımcı yapımcısı Paul Pawlicki ile yakalandık ve 2005’in en büyük vurucularından biri olmakla tehdit eden şey hakkındaki son bilgileri açıklayana kadar parmaklarını bir çekişte çarptı …

Harekete Geçme

SWAT 4, sizi tehlikeli kentsel görevler üstlenmekle görevli Özel Silahlar ve Taktikler ekibine sıkıca yerleştirir.

SWAT 4, kolluk kuvvetini stratejik atıcı türüne getiriyor “diye açıklıyor Paul. Bağlama duyarlı arayüzümüz. Ayrıca barikatlı şüpheliler, düşman şüpheliler ve rehin kurtarmaları için varantlar gibi kolluk kuvvetlerine özgü oyun durumlarıyla da mücadele ediyorsunuz. “

Gerçek anlaşma

Oyunun gerçekliğini sağlamak için. Irrational, 25 yıllık bir SWAT ekibi emektarı olan Ken Thatcher’i, oyunun gelişiminin her bölümünü denetliyor. Paul, “Takım için görsel olarak otantik bir deneyim yaratmak ve bunu gerçek dünya SWAT taktiklerine dayanan taktik oyunla noktalamak önemliydi” diyor.

Ken, animasyondan Al’ın düşmanca bir durumda nasıl davranması gerektiğine kadar her şeyi denetledi. Al-kontrollü takım arkadaşlarınızın kapıları kırdığını, odaları temizlediğini ve gerçek hayattaki benzerleriyle aynı köşelere yapıştığını görüyorsunuz.

Şüphelilerle mücadele de çok stratejik – örtbas etmeli ve ateş altında sakin olmalısınız. Sadece kendi hayatınızı değil, aynı zamanda takım arkadaşlarınızın hayatlarını da riske attığınız için silahların alev aldığı bir odaya giremezsiniz. oyunun içeriğe duyarlı ve – Paul’e göre – sezgisel komut arayüzü ile daha kolay hale getirilecek.

Çantada keklik

“Mantıksız Oyunlar, kullanımı kolay bir arayüz oluşturmak için harika bir iş çıkardı. Yemin ederim ki tarif etmek öğrenmekten daha fazla zaman alıyor – bu kadar kolay,” diyor. “Varsayılan komutlar dinamiktir ve artı işaretinin konumuna göre anında değişir. Oyun aslında ne yapmak istediğinizi tahmin eder. Bu nedenle, bir kapıyı işaret ediyorsanız, varsayılan komutunuz Açık ve Temizle’yi belirtir. Takımınıza sipariş vermek için ara çubuğuna basmanız ve kapıyı açıp odayı temizlemesini izlemeniz yeterlidir …

Varsayılan komuttan başka bir şey yapmak istiyorsanız, fareyi sağ tıklayın ve kapıları ihlal etme veya kamalama, aynalarla köşelere bakmak, şüphelileri güvence altına alma veya flashbangs veya CS kullanarak odaları temizleme gibi mevcut komutların bir listesi açılır. gaz. İstediğiniz birini tıklayın ve ekibinizin yanıt vermesini izleyin. “

Paul’un söylediği doğru olduğu kanıtlanırsa, SWAT 4, kitlelerin zevk alması için genellikle erişilemeyen bu türden esinlenen bir oyun olduğunu kanıtlayabilir.

Paul’a göre, Irrational, 2002’de E3 felaketinin tekrarlanmamasını sağlamak için SWAT 4’ün Al üzerinde ateşli bir şekilde çalışıyor. Al, savaştığında savaşmayı, örtüşmeyi veya vazgeçmeyi seçebilir onlara uymaları için övünür, Paul ile övünür. Bazı durumlarda, eğer Al’ın morali yüksekse vazgeçmezler. Onları uymaya ikna etmek için biraz baskı uygulamak size kalmış. Bunu yapmak için biber gazı ve Taser’lardan ölümcül kuvvete kadar her şeyi kullanabilirsiniz – ya da sadece bacağınıza ateş edebilirsiniz. “

Ve takım arkadaşlarına ne dersin, onlardan ne görmeyi bekleyebilirsin? “Gerçek SWAT taktikleri kullanarak davranıyorlar,” diye geliyor Paul’ün kendine özgü cevabı. “Onlar bir kapıya yığılır, kontrol ederler, ihlal ederler, odaya girerler ve temizlerler – her zaman birbirlerini örterek ve gerçek SWAT üyeleri gibi davranırlar. Tabii ki, bu yenilikçi Al olarak adlandırılan tüm düşmanlar boşa giderse her zaman aynı yerlerde bulundu, Irrational’ın kaçınmak için çok istekli olduğu bir eksiklik. “SWAT durumunun en iyi özelliklerinden biri, daha önce misyonu oynasanız bile kapının arkasında kim olduğunu bilmeyeceksiniz.

Paul ayrıca, Hızlı Görev Oluşturucu sayesinde, her düşmanın moraline kadar her küçük ayrıntıyı özelleştirebileceğiniz kendi senaryolarınızı ve seviyelerinizi oluşturabileceğinizi bildirdi.

Şimdi Bir Fikir Var

SWAT 4 de gerçekten orijinal fikirler vaat ediyor. Bunlardan ilki, ekibinizi bölmenizi ve diğer grubun mini pencerede ne yaptığını görmenizi sağlayan Kask Kamera Penceresi. Bu sadece diğer ekip üyelerinin nerede olduklarını takip etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda uzak ekip üyelerine anında komutlar vermenize de izin verir.

Bir diğer yaratıcı özellik ise • Dost Keskin Nişancı’dır. Keskin nişancılar, hedefinizin dışında stratejik yerlere yerleştirilir, diye açıklıyor Paul. “Şüphelileri veya rehineleri gördüklerinde size rapor veriyorlar. Bu noktada keskin nişancı kontrolünü HUD keskin nişancınızdaki bir pencereden HUD’nuzdaki bir pencereden alıp çekim yapabilirsiniz.” Bu basit ama güçlü bir ekleme ve daha önce kimsenin düşünmemesi şaşırtıcı.

Gördüğünüz gibi, SWAT 4 şimdi Irrational sayesinde bir çubuktaki bir boktan daha fazla ‘boktan sıcak’ görünüyor. Potansiyelini yerine getirmeyi başarırsa, SWAT 4, taktik atıcı türünü ana akıma iten bir oyun olabilirken, yine de SWAT serisini bu kadar harika yapan tüm hardcore stratejik unsurları korumayı başarıyor. Gelecek ay özel uygulamamıza dikkat edin.

Bir Yumruk Paketleme

Bir Taser Sallayabileceğinden Daha Fazla Silah

Korkunç bir silah koleksiyonu olmadan hangi taktik atıcı tamamlanacaktı? SWAT4 değil, kesinlikle. Her bir ekip üyesinin cephaneliği, her görevin başlangıcından önce tamamen yapılandırılabilir durumdayken, M4A1 tüfekleri, susturulmuş alt makineli tüfekler, Colt 9mm tabancalar ve Benelli av tüfeği gibi donanımlardan en iyi şekilde yararlanabileceksiniz.

Hafif ve ağır zırh, gaz maskeleri ve gözlükler gibi toplarınızı korumak için bol miktarda koruyucu ekipman da bulunmaktadır. Ayrıca, daha bağışlayıcı bir türseniz, Tasers ve Pepper Ball silahları gibi ölümcül olmayan silahlarla donatabilirsiniz. Burada herkes için bir şey var.

Eğlenceyi Çarpma

Swat 4’ün Çevrimiçi Polis Gücüne Katılın

SWAT 4 çok oyunculu düşünülerek tasarlanıyor – Irrational şu ​​anda üç farklı çok oyunculu mod üzerinde çalışıyor. Bunlardan ilki, SWAT’ı Şüphelilere karşı çeken Takım Ölüm Maçı. Şüphelileri tutuklayarak onları vurarak daha fazla puan kazanabilirsiniz. Şüpheliler ayrıca Zip Manşetleri ile donatılmıştır ve SWAT memurlarını kısıtlayabilecek, Paul’e söz veriyor.

Sıradaki Hızlı Dağıtım Bu, SWAT’ın bombaları bulmak ve etkisiz hale getirmekle görevlendirildiği bir oyun modudur. Bombalar rastgele seviyelere yerleştirilir ve SWAT onları bulup etkisiz hale getirmelidir. Şüpheliler SWAT’ın bunu yapmasını engellemelidir. Ah, intihar bombacıları olduğunu söylemiş miydim? “Kulağa korkunç geliyor.

Son olarak, oyun, SWAT’ın VIP’yi bir çıkarma noktasına kadar eşlik ettiği bir VIP modunu içerecek şekilde ayarlanırken, Şüpheliler güvenliğe ulaşmadan önce VIP’yi çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu tür çok oyunculu çantanız olmasa bile endişelenmeyin – siz ve arkadaşlarınız tek oyunculu kampanyayı birlikte oynayabilirsiniz. Sıralama.

SWAT 4, Irrational Games tarafından geliştirilen bir taktik atıcıdır ve kurgusal bir Doğu Amerika şehrinde bir grup SWAT memurunun görevlerini takip eder. Üstlenilmesi gereken 15 görev vardır ve her biri yaklaşmak için eşsiz bir senaryo sunar. Gerçek bir SWAT subayı gibi, kesinlikle gerekli olmadıkça ölümcül güç kaşlarını çatar. Bu nedenle, tehditleri ortadan kaldırmak ve durumları etkisiz hale getirmek için çok çeşitli ekipman ve strateji kullanacaksınız. Diğer atıcıların aksine, SWAT 4 gerçekçiliğe ve sonuca öncelik verir. Bu nedenle, her eyleminizin önemli olduğu yoğun ve taktik bir atıcı.

Oyunun başlangıcı karakterinizi komutanınız tarafından yönetilen bir eğitim tesisinde görür. Burada, görevlerinizi tamamlamak için gerekli becerileri hızla alacaksınız. SWAT 4, saldırı tüfeklerini ve kıkırdayan bombaları patlatmak yerine, oyuncuları akıllıca düşünmeye ve tüm cephaneliğini kullanmaya teşvik ediyor. Flaş ve sarsıntılı el bombalarından isyan kalkanlarına ve lastik mermilere kadar, kullanacağınız çok çeşitli silahlar ve aletler var. Doğru bir şekilde ilerlemek için odaları ihlal etmeniz, potansiyel tehditleri güvence altına almanız ve bilinmeyen tehditlere karşı dikkatli olmanız gerekir. Eğitim tesisinden sonra, rehine durumlarını etkisiz hale getirdiğinizi, tehlikeli suçluları devirdiğinizi ve genellikle günü kurtardığınızı gören bir dizi göreve başlayacaksınız.

SWAT 4’te alacağınız suçlular çeşitli bir cins; aptal, tetikleyici mutlu uyuşturucu satıcılarından akıllı planlama krallarına kadar. Hedeflerinizi minimum kan dökümü ile tamamlamak için beş kişilik ekibinizi düzgün bir şekilde sipariş etmeniz, hedefleri doğru bir şekilde tanımlamanız ve çıkışları kontrol etmeniz gerekir. Her seviye son derece ayrıntılı bir senaryodur ve bir konutta kaçırma olayını araştırıyor ya da bir gece kulübünde silahlı çatışma gerçekleştiriyor olsanız da, zekanız olmalıdır. Taktiklere ve stratejiye büyük bir odaklanma var ve saldırınızı planlamazsanız muhtemelen başarısız olacaksınız. SWAT 4 daha sert bir oyuncu için tasarlanmıştır; içeri girmeden önce birden fazla strateji düşünecek ve bir oyun planı hazırlayacak.

Tek oyunculu moddaki 15 ana görevin yanı sıra, tadını çıkarmak için çeşitli çok oyunculu modlar da var. Oyuncuların birkaç çok oyunculu mod arasında seçim yapabileceği özel ve genel sunuculara katılmakta özgürsünüz. Bir takım ölüm maçı gibi davranan “Barikatlı Şüpheliler” var. “VIP Escort” takımın bir üyesini savunmaya karar verirken, karşı takım onu ​​kaçırmaya ve infaz etmeye çalışır. Son olarak, “Hızlı Dağıtım” da etkisiz hale getiren yoğun bombaların tadını çıkarabilirsiniz. Bu üç çok oyunculu moda ek olarak, Co-op modunda tam bir arkadaş grubuyla tek oyunculu görevleri de üstlenebilirsiniz. Genel olarak konuşursak, tekrar oynatılabilirliği artıran ve yatırım yapmanızı sağlayan çok çeşitli rekabetçi ve işbirliğine dayalı içerik vardır.

Genel olarak, SWAT 4 akıllı strateji, uyumlu planlama ve ustaca yürütmeye odaklanan mükemmel bir nişancı oyunudur. Koşarak ve vurarak başaramazsınız, bunun yerine çekimlerinizi seçip saymanız gerekir. Counter-Strike  ve  Rainbow Six gibi oyunlara benzer olsa da   , çeşitli senaryolar ve polis rol oynama ilginç bir avantaj sağlıyor. Yalnız veya arkadaşlarınızla olsun, SWAT 4 mükemmel içerik ve zevk alabileceğiniz görevler sunar. Kesinlikle zor bir oyun ve mükemmele yakın olmayı gerektiren bir oyun. Bununla birlikte, tamamlanması en ödüllendirici oyunlardan biridir, çünkü sadece en sabırlı ve disiplinli zirveye çıkacaktır.

Dealer’s Life Indir

The Long Dark Indir

Sniper Elite 3 Indir

Raft Indir

Mortal Kombat 9 Indir

Call of Duty Black Ops 2 Indir

Papers Please Indir

Getting Over It Indir

Farming Simulator 15 Indir

Ben Ve Ed Indir

Cuphead Indir

GTA 5 Pc İndir

Efendisi Oyunu indir

NBA 2k14 Indir

Battlefield 4 İndir 

Rome Total War İndir

My Friend Pedro İndir

Stronghold Crusader HD İndir

Microsoft Office 2010 Pro Plus SP2 VL Full Türkçe İndir

Download links

Indir

How to install Swat 4 Full Türkçe İndir - Güncellendi 2022 APK?

1. Tap the downloaded Swat 4 Full Türkçe İndir - Güncellendi 2022 APK file.

2. Touch install.

3. Follow the steps on the screen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.