Report this app

Description

Windows 10 Indir - Güncellendi 2022

BILGISAYAR YETENEKLERININ SINIRLARINI ZORLAMAK

Microsoft’un Windows 10 işletim sistemi şirket için önemli bir dönüm noktasıdır – ilk kez, işletim sisteminin önceki bir sürümüne , yani Windows 7 ve Windows 8.1’e sahipseniz, Windows 10’u  ücretsiz  olarak  indirebilir . Microsoft, cihazınızın tüm kullanım ömrü boyunca tam destek sunmayı vaat ediyor. Yeni işletim sistemi, bir PC’de mümkün olanın sınırlarını zorluyor, performansta iyileştirmeler ve düşük anahtar, yüksek kaliteli geliştirmeler getiriyor.

WINDOWS 10 2004’Ü NASIL EDINEBILIRIM?

Windows 10 2004  , Windows 10’un işlevlerinde önemli yükseltmeler içeren “Mayıs 2020 Güncelleştirmesi” olarak bilinir. Bilgisayarınıza yüklemeye hazır olduğunuzda, Ayarlar  uygulamanızı  açın,  Güncelleme ve Güvenlik’e ve ardından  Windows Update’e gidin . “ Güncellemeleri kontrol et ” i seçin ve göründüğünde “ İndir ve yükle ” yi seçin . Cihazınızın Microsoft’un şimdilik değerlendirmekte olduğu güncellemeyle uyumluluk sorunları olabileceğinden, ilk olarak istemi göremeyebileceğinizi unutmayın.

Bu güncelleştirme, sisteminiz  daha iyi bir güncelleme deneyimi için en uygun olana kadar herkes tarafından yavaş yavaş kullanıma sunulacaktır  . İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, bilgisayarınızı ne zaman  başlatmak ve yeniden başlatmak istediğinizi seçerek yükleyebilirsiniz –  PC’nizi kullanmadığınızda bunu yapmak en iyisidir. Ayrıca   , Güç düğmenizi seçip “Güncelle ve yeniden başlat” veya “Güncelle ve kapat” ı seçerek kurulumu manuel olarak da etkinleştirebilirsiniz .

MOBIL VE MASAÜSTÜ CIHAZLARI BAĞLAYIN

Herkes için bir şeyler var, özellikle Microsoft’un başlattığı en yeni güncellemelerle. Bir ile  ağrısız kurulum, mükemmel performans ve akıcı bir kullanıcı deneyimi  bireyler ve işletmeler için, bu yeni işletim kendisini çoğu kullanıcı için mantıklı bir seçim yapar.

Yeni işletim sisteminin en önemli amaçlarından biri, erişmek için kullandığınız cihaz ne olursa olsun eksiksiz bir kullanıcı deneyimi oluşturmaktır. Windows 8  kullanıcıları ilişki kurmayacak, ancak  Windows 7’yi ücretsiz indirerek Windows 10’a yükseltenler  yeni Başlat Menüsünden keyif alacaklar. Bu karma, önceki sürümlerin geleneksel liste stili görünümünü Windows 8 Live Tiles ile karıştırır – tamamen özelleştirilebilir olduğu için seçim yapabilirsiniz.

İkisi bir arada aygıtlara yönelik bir başka baskı, Continuum özelliğinde yatmaktadır. Bu işlevsellik, Windows 10’un kullandığınız cihaz ve mod başına seçtiğiniz bir görünüm ve hissi benimsemesini sağlar.

Dahası, Microsoft cihazlar arasında tutarlı uygulamaları vurgulamaya devam ediyor. Microsoft Office 2019  paketinin dokunma dostu bir modelini geliştiriyorlar  ve platformlar arasında aynı görünen ve hissettiren uygulamalar oluşturuyorlar. Yeni sürüm, çok işlevli cihazlara çok daha güçlü bir vurgu ile öncekilerden çok daha kullanıcı dostu.

GELIŞMIŞ DEĞIŞIKLIKLER

Bir ile  Windows 10 ücretsiz yükseltme indirmek  de bazı heyecan verici sahne arkası değişiklikler gelecek. Microsoft, yalnızca çan ve ıslıklarla değil, cihazların çalışmasına iyileştirme sözü verdi. Birincisi, PC’ler için pil ömrü iyileştirmeleri vaadinde bulunuldu.

Ayrıca,  ücretsiz Windows 10  , CPU’nuzun ‘tercih edilen çekirdeklerini’ yeniden çalışacaktır. Özünde, işleri çekirdekler arasında daha eşit bir şekilde dağıtmak için daha az termal stres anlamına gelen bir rotasyon politikası getirecektir.

Ancak  Microsoft  , güncelleştirmenin sisteminize nasıl yardımcı olduğunu tam olarak belirtmez ve bu da markanın belirli bir güvensizliğine yol açar. Özellikle, cihazınızı kullanmadığınızda yükseltmelerin gerçekleştiği en son sürümlerde, bir değişiklik fark etmeyebilirsiniz.

EN YENI EKLEMELER

Yeni işletim sistemini yükledikten sonra Windows 10 güncelleme indirmesi otomatik olarak ve ücretsiz olarak  gerçekleşir  . Sistemin operasyonlarında birçok yeni özellik ve arka uç iyileştirmesi yapıldı.

Tasarım söz konusu olduğunda, yeni bir hafif tema ve masaüstü arka planı göreceksiniz. Karanlık  ve aydınlık mod için daha fazla arabirim öğesi ve güncellenmiş varsayılan masaüstü arka planı vardır   . Artık özel bir arka plan da seçebilirsiniz. Ayrıca,  ekran parlaklığı  artık basit bir kaydırıcı ve emojilere hızlı bir şekilde erişmek için bir Kaomoji seçimi ile birlikte geliyor.

Kullanıcı verimliliğine katkıda bulunmak için Microsoft, tam ekran Görev Görünümü’nün yanı sıra görev çubuğunda bir simge de sundu  . Çok fazla bir fark yaratmasa da, kullanıcıların cihazlarında çoklu görevler için akıllı bir moddur. Buna ek olarak, birden fazla masaüstü seçeneği sunar.

Sesli asistan Cortana da daha ince. Dinlemeye başlamak için tek yapmanız gereken Cortana simgesini tıklamak. Daha önceki bir yükseltme Cortana akıllı ev kontrolünü getirdi.

Uygulamalar da birçok güncelleme gördü. Yapışkan notlar  hiç olmadığı kadar etkileşimlidir; Oyun Bar  şimdi tam teşekküllü bir uygulama, ve daha fazlasıdır. Ayrıca, kullanmadığınız uygulamaları daha önce hiç olmadığı kadar kaldırabilirsiniz.

Sorun Gider  sayfası ve yedeklenmesi çok Windows 10’da geliştirilmiştir. Ayrıca telefonunuzu PC’nizle her zamankinden daha sorunsuz bir şekilde entegre edebilirsiniz.

İşletim sistemi, .exe dosyalarını Web’den açarken sanal makine arayan uyanık kullanıcılara hitap eder. 2019 güncellemesi,  bu adımı gereksiz kılan bir Korumalı Alan  özelliği sunar  . Sistem, bir dosyayı çalıştırdıkları tek kullanımlık, geçici bir masaüstü ortamı oluşturur, böylece hem dosyayı hem de beraberinde gelen olası zararı yalıtır. Ancak, bu özelliği kullanmak için bir Windows 10 Pro indirmesi başlatmanız gerekir.

HATALAR VE ALTERNATIFLER

Windows 10 ayrıca birkaç hata ile birlikte gelir  . Önemli bir şey değil, ancak bazı sorunlar kesintisiz bir deneyim umuduyla kullanıcıları rahatsız etti.

Özellikle, Ekran görüntüleri turuncu bir renk tonu ile geldi, sesler belirli oyunlarda yeterince yüksek değil, NEC PC’lerin modellerinde Wi-Fi uyumluluğu ile ilgili sorunlar vardı. Çoğunlukla, bu sorunlar birkaç hafta içinde çözüldü, ancak her durumda değil.

Bir diğer önemli konu dizüstü bilgisayar kullanıcılarıydı. Yeni işletim sistemlerini kurduktan sonra, dokunmatik yüzeyleri durur. Bunun kolay bir çözümü var, ama yine de endişe verici.

Alternatif çözümler söz konusu olduğunda, kullanıcılar Windows 10 indirilmeden önce bir sonraki güncellemeleri bekleyebilirler. Alternatif olarak, Linux’un ChaletOS ve  Ubuntu  makul, yüksek kaliteli seçenekleri temsil eder.

DAHA IYI VE DAHA HIZLI

Bu işletim sistemi   şimdiye kadar Windows’un en hızlı sürümüdür . Kendinizi yerleşik uygulamalarla sınırlarsanız, hız dışında çok fazla fark görmezsiniz. Ancak, biraz daha derine inerseniz, hemen hemen her açıdan çeşitli iyileştirmeler göreceksiniz.

Alternatifler için hala gitmeniz gereken bazı durumlar vardır – örneğin; henüz Microsoft’un Spotify sürümü   yok. Yine de, entegre ve pürüzsüz deneyim rakiplerinden daha iyi görünüyor ve bu bir öneri – en azından Windows kullanıcıları için.

Artıları

  • Cihazlar arasında tutarlı performans
  • Özelleştirilebilir bir deneyim
  • Spartan ve Cortana işlevleri aramayı geliştirir
  • Gelişmiş sürüm yükseltmeleri

EKSİLERİ

  • Tek cihazlı kullanıcılarda kaybedilen birçok özellik
  • Birkaç hata düzeltilmedi
  • Sürekli güncellemeler kullanıcıları rahatsız edebilir

Leave a Reply

Your email address will not be published.