Report this app

Description

Windows XP Indir - Güncellendi 2022

Windows XP SP3 Professional ISO 32 Bit Ücretsiz İndir. Kasım 2013’e kadar tüm SATA sürücülerine sahip Orijinal Önyüklenebilir Windows XP Pro SP3 ISO 32 Bit güncellendi.

XP’nin genel arayüzü çok dostudur ve bir layman bile onu herhangi bir sorun olmadan kullanabilir. Windows XP süper hızlı. Windows XP’nin kullanıcı arayüzü en iyisiydi. Eski XP’nizi kaçırırsanız acele edin ve ISO dosyasını buradan indirin.

WINDOWS XP SP3’Ü INDIRIN

Windows XP görüntüsünü indirmek için aşağıdaki butona tıklayın. Sadece bu resmi yak. Veya usb ile yüklemek için aşağıdaki yöntemi izleyin. Bu XP iso güncellemeleri de içerir. Windows XP, Pentium III veya II gibi küçük performanslı bilgisayarlar için en iyisidir. Bu, Windows XP SP3 Önyükleme Görüntüsü için tek doğrudan bağlantıdır.

WINDOWS XP PROFESSIONAL SP3 KASIM 2013 + SATA SÜRÜCÜLER

Posta dosyasını SATA Sürücülerini içeren En Son Güncelleştirilmiş Microsoft Windows XP ile güncelledim.

Microsoft’un resmi ve orijinal Windows XP Professional SP3 (Service Pack 3) (32 bit) ISO’sudur. 23.11.2013, Internet Explorer 8, Adobe Flash Player 11.6 ve SATA sürücülerine kadar tüm Microsoft güncellemelerini içerir.

Windows XP 2001 yılında piyasaya sürüldü, ancak gelişimi 1990’ların sonunda Neptün olarak adlandırıldığında başladı. Neptün, ünlü Windows NT çekirdeği temelinde oluşturulan bir işletim sistemiydi. Neptün, belirli bir alandaki uzmanlar için değil, yalnızca ortak tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılıyordu. Neptün işletim sisteminin yanı sıra, işadamları tarafından kullanılması amaçlanan çalışmalarda Windows 2000 işletim sisteminin güncellenmiş bir sürümü vardı.

Ancak aynı yılın Ocak ayında, hem Neptün hem de Windows 2000 güncelleştirmesi kaldırıldı ve bunun yerine yeni bir İşletim Sistemi ortaya çıktı. Başlangıçta, Microsoft Disk İşletim Sistemini temel almayan ilk Windows işletim sistemi olan popüler Windows XP işletim sistemi için bir kod adı olan Whistler olarak adlandırıldı.

WINDOWS XP ISO’DAKI YENI ÖZELLIKLER

Windows XP, Windows’un önceki sürümlerinde görülmeyen bir tekne yükü özelliğiyle birlikte geldi. Önemli güncellemelerin bazıları, Kullanıcı Arayüzü, Ağ ve işletim sisteminin diğer temel özellikleri alanlarındaydı.

KULLANICI ARAYÜZÜ

Windows’da, yazılan uygulamaların GPU (Grafik İşlem Birimi) gibi grafikle ilgili donanıma doğrudan erişimi yoktur, bunun yerine Windows işletim sistemlerinde Grafik Aygıt Arabirimi kısaltması olan bir GDI bulunur. Windows XP yapıldığında, orijinal GDI’yı yalnızca C ++ dili ile kodlanacak bir Grafik Aygıt Arayüzü ile değiştirdiler ve buna GDI + sistemi deniyordu.

GDI + alt sisteminin piyasaya sürülmesiyle, metin ve diğer grafiklerde pürüzlü köşelerin yumuşatılması olan kenar yumuşatma nedeniyle ekrandaki metin ve diğer görüntüler çok daha iyi görünüyordu. Ayrıca yol yönetiminin daha sofistike bir versiyonu olan Gradient gölgeleme gibi çok daha fazla değişiklik getirdi.

Bu grafik uygulamaları nedeniyle, geliştiriciler işletim sisteminin grafiklerini ve görsel hissini yeni bir seviyeye taşıyabildiler. Masaüstünde şeffaf olan simge etiketleri tanıttılar. Menülerin altında gölgeler vardı ve bu da ekranın geri kalanının üzerinde daha gerçekçi görünmesini sağladı. GDI + herkes tarafından kullanılabileceğinden, daha önce olduğundan daha grafiksel olarak yetenekli olan birçok üçüncü taraf uygulaması ortaya çıktı. Bu nedenle, geliştiriciler, oturum başına maksimum Grafik Aygıt Arabirimi tanıtıcı sayısını yalnızca 16384’ün önceki değerinden Windows XP’de oturum başına kuyruklu 65536 GDI tanıtıcısına kadar artırdı.

ALTYAPI

Yazılımların Windows XP’de yüklenme süresini azaltmak için, geliştiriciler Prefetch adı verilen bir ram yönetim hizmeti içeriyordu. Prefetch, Windows’un Rastgele Erişim Belleğindeki (RAM) bir önbellekte belirli bir yazılım için gerekli olan dosyaları önbelleğe alarak Windows’un açılışını ve yazılımın açılmasını daha hızlı hale getirdi. Bu, uygulamaların önceki Windows sürümlerine kıyasla Windows XP’de daha hızlı çalışmasını sağlayan disk okumalarının sayısını azalttı.

Windows XP’de, herhangi bir donanım bileşeni için yüklenen herhangi bir sürücünün güncellemelerini geri alma seçeneği kullanıcılara verildi. Bu, herhangi bir sürücü yazılımı yanlış bir şekilde kurulmuşsa, orijinal durumuna geri döndürülebilirse yardımcı olmuştur.

Windows XP ayrıca, Windows XP’de bulunan bir kopya koruma sistemi ve sunucu tarafında çalışmak için Windows XP olan Windows Server 2003 ile birlikte geldi. Yeni ürün etkinleştirme sistemi ile, her Windows lisansı bilgisayarın donanımına göre oluşturulduğu için her bilgisayara özgü benzersiz bir kimliğe sahipti. Bu benzersiz kimlik daha sonra Internet üzerinden veya bir Windows etkinleştirme hattına telefon çağrısı yapılarak Microsoft’a gönderilecekti.

Sisteminin benzersiz kimliğini göndermeyen ve otuz günlük bir süre içinde pencere kopyalarını etkinleştirmediyse, pencereler artık çalışmaz. Ayrıca, birden fazla makinede pencere kullanımını önlemek için, Windows bilgisayarın donanımını taradı ve donanımda önemli bir değişiklik tespit edildiğinde, Windows’un tekrar etkinleştirilmesi gerekir.

NAVIGASYON

Windows XP’de, başlangıç ​​menüsü bilgileri daha iyi görüntüleyen daha şık bir sürüme döndürüldü. Başlat menüsünde yüklü programların görüntülendiği çift sütunlu bir tasarım vardı. Yüklü programlarla birlikte, en çok kullanılan uygulamalar önde görüntüleniyordu ve kullanıcılar favori uygulamalarına kolay erişim için belirli uygulamaları Başlat menüsüne sabitleyebilirler.

Görev çubuğu, düz bir görev çubuğuna sahip pencerelerin önceki sürümlerinden daha iyi görünen daha iyi grafiklere sahip görsel bir yükselme aldı. Görsel yükselme ile birlikte, Windows XP’deki görev çubuğunda aynı uygulama tarafından açılan pencerelerin tek bir sekmede gruplanması gibi birçok yeni özellik vardı. Daha sonra ayrı ayrı pencerelere fare imlecini pencerelerin daraltılmış sekmesinin üzerine getirerek erişilebilir ve uygulamanın her bir örneği gösterilir.

Görev çubuğunun bildirim alanı artık etkin olmayan ve kullanılmayan bildirimi varsayılan olarak kullanılmayan bildirimlerin daraltılmış bir baloncuğuna gizleyebilir. Bu, görev çubuğundaki bildirim alanını daha fazla bildirimin görüntülenmesi için alan haline getirdi.

Windows Gezgini dosyalarda gezinmek için birkaç önemli güncelleştirme aldı. Windows Gezgini’ne, açılan klasör türüne göre görevler içeren dinamik bir kenar çubuğu eklendi. Örneğin, klasör müzik dosyaları içeriyorsa, müzik çalma ve müziğin CD’lere yazılmasıyla ilgili görevler kenar çubuğunda görüntülenir.

WINDOWS XP ISO’YU YÜKLEMEK IÇIN GEREKEN TEKNIK ÖZELLIKLER

Windows XP bir süre önce piyasaya sürüldüğünden, 2001’de donanım gereksinimi bugünün bilgisayarlarına kıyasla oldukça düşük. Yine de, Windows XP’yi bilgisayarınıza kurmak için gereken özellikler.

Windows XP Home Edition’ı yüklemek için aşağıdaki minimum gereksinimlere sahip olmanız gerekir: –

 1. Bir Pentium 233 megahertz işlemci veya daha hızlı bir işlemci. Sorunsuz çalışma için en az 300 megahertz işlemciye sahip olmanız önerilir.
 2. En az 64 megabayt (MB) RAM (128 MB önerilir)
 3. Sabit diskte en az 1,5 gigabayt (GB) kullanılabilir alan
 4. CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsü
 5. Klavye ve Microsoft Fare veya başka bir uyumlu işaretleme aygıtı
 6. 800 × 600 veya daha yüksek çözünürlüğe sahip Süper VGA özellikli video adaptörü ve monitör
 7. Ses kartı
 8. Hoparlörler veya kulaklıklar

WINDOWS XP ISO’YU ÜCRETSIZ INDIRME

Windows XP ISO’yu web sitemizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bilgisayarınıza Windows XP ISO’yu indirmek ve yüklemek için şu adımları izleyin:

 1. İlk olarak, Windows XP ISO dosyasını indirin.
 2. Artık bir kalem sürücü kullanabilir veya Power ISO gibi bir yazılım kullanarak ISO dosyasını bir diske yazabilirsiniz.
 3. USB sürücüsüne veya CD / DVD’ye önyükleme yapın
 4. Şimdi Windows XP’yi bilgisayarınıza başarıyla yüklemek için adımları izleyin.
WINDOWS XP ISO: WINDOWS XP ÜCRETSIZ INDIRME (32 VE 64 BIT)

Windows XP 24 Ağustos 2001’de piyasaya sürüldü. Windows 95’in piyasaya sürülmesinden bu yana muhtemelen Microsoft’un en ilginç ürünlerinden biriydi. Windows XP’nin piyasaya sürülmesinden bu yana on sekiz yıl geçti ve hala çok fazla hayranı var. Bu makale Windows XP ISO ve Windows XP ISO’yu ücretsiz indirme hakkındadır.

Fiyat Para Birimi:  USD

İşletim Sistemi:  Windows XP

Uygulama Kategorisi:  OS

Leave a Reply

Your email address will not be published.