Report this app

Description

Farenizi özelleştirmek için ücretsiz yardımcı program

Pek çok insan, bilgisayar farelerinin işaret edip tıklamaktan çok daha fazlasını yapabileceğinin farkında değil  . Ücretsiz yardımcı program, X-Mouse Düğme Kontrolü (XMBC), yeni işlevleri düğmelerine eşleyerek farenizin tüm potansiyelini ortaya çıkarmanıza olanak tanır  . XMBC ile farenizin  özelliklerini yeniden yapılandırabilir ve genişletebilirsiniz  .

X Mouse Button Control Indir

X-Mouse Button Control’ü nasıl indirebilirim?

X-Mouse Button Control, Windows PC’lerde bulunan güvenli, virüssüz bir programdır  . Windows 10 ile uyumludur ve  daha eski işletim sistemleri için sürümleri mevcuttur . Başlangıçta Windows’un x64 sürümlerinde yerel olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır, ancak 32 bit sürümlerinde de tam olarak desteklenir. Gereken sürüm (x64 veya x86) kurulum sırasında otomatik olarak belirlenir.

Program ayrıca  Vista’da Flip3D, Windows 8’de ModernUI/Metro ve Windows 10’da Sanal Masaüstleri gibi farklı Windows işletim sistemlerindeki çeşitli işlevleri destekler .

XMBC,  Mac bilgisayarlarda kullanılamaz . X-Mouse Düğme Kontrolüne alternatifler arasında  Mouse Speed ​​Switcher ,  Remote Mouse ve  AutoHotKey bulunur . Ayrıca, X-Mouse Button Control Portable adlı taşınabilir bir XMBC sürümü de bulunmaktadır  .

X-Mouse Button Control’ü indirmek kolaydır. Sadece kurulum exe’sini çalıştırın ve ardından lisans sözleşmesini kabul etmek de dahil olmak üzere ekrandaki talimatları izleyin. XMBC, topluluk tarafından çevrilmiş dil paketleri aracılığıyla İngilizce dışında çeşitli dillerde mevcuttur.

XMBC’yi açmak  için sistem tepsisine gitmeniz  ve ilgili simgeye çift tıklamanız gerekir. Simgeye sağ tıklama, yardımcı programdan çıkmak da dahil olmak üzere ek seçenekleri ortaya çıkarır.

Fare düğmelerimi nasıl yeniden eşlerim?

XMBC, fare düğmelerini yeniden eşlemek için kullanılabilir. Her birine yeni görevler atayarak fare düğmelerinin ve kaydırma tekerleğinin davranışını değiştirmenize olanak tanır  . Bununla birlikte, yazılım yalnızca düğme eşleme için değildir. Ayrıca , işaretçiyi ve kaydırma tekerleğini ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak da dahil olmak üzere çeşitli gezinme özelleştirmelerine izin verir  .

XMBC, değişikliklerinizi bağlama bağlı da yapabilir  . Bu, bir yazılım parçasındaki bir düğmenin işlevinin diğerindeki işlevinden farklı olabileceği anlamına gelir.

Bu, sistem tepsisinin veya bir YouTube  videosunun üzerine gelindiğinde fare tekerleğinin ses seviyesini değiştirmesi gibi  belirli pencerelerde farenizin davranışını değiştirmek de dahil olmak üzere birçok senaryoda kullanışlıdır  . Veya belki de dördüncü ve beşinci fare düğmelerini doğal olarak desteklemeyen belirli oyunlar oynuyorsunuz. İlgili tuş komutlarını bu fare düğmelerinin her birine eşleyebilirsiniz.

Uygulamaya ve pencereye özgü davranış,  tek tek uygulamalar veya pencereler arasında geçiş yaparken farenin nasıl davranacağını kontrol eden profiller oluşturularak  programlanır  . Varsayılan olarak  profiller  , fare tanımlanan pencere veya uygulama üzerinde hareket ettiğinde otomatik olarak etkinleştirilir .

Her profilde,   kısayol tuşlarını veya fare düğmelerini kullanarak arasında geçiş yapabileceğiniz farklı düğme yapılandırmalarından 10’a kadar ‘katman’ yapılandırabilirsiniz .

X-Mouse Düğme Kontrolünü nasıl kullanırım?

X-Mouse Button Control’ü kullanmak ilk başta biraz göz korkutucu olabilir:  birçok seçenek vardır  ve arayüz, temiz ve anlaşılması kolay olmasına rağmen, bunları atama sürecinde size rehberlik etmez. Kafası karışmış kullanıcılar , özellikle başlarken bir kullanıcı kılavuzu veya öğretici için çevrimiçi arama yapmak isteyebilir  . Kolaylıktan yoksun olduğu şeyi, yine de, çok yönlülük oluşturur.

Yazılım  , fare düğmelerinizi eşleştirmek için kullanılabilen kapsamlı bir  işlev listesi sunar . Bunlar, farklı eylemleri gerçekleştirmek için kaydırma/birleştirme düğmeleri; bir düğmeyi ne kadar süreyle basılı tuttuğunuza bağlı olarak değişen zamanlı düğme eylemleri oluşturma; bir fare düğmesine bastığınızda özel tuş vuruşları, tuş dizileri veya fare eylemleri gönderen benzetilmiş tuş vuruşlarını eşleme; ve belirli Windows uygulamalarını başlatmak.

Toplamda,   seçebileceğiniz yaklaşık 100 farklı eylem var .

X-Mouse Button Control’ü açtığınızda, Uygulama/Pencere Profilleri listesini içeren ana pencereyi göreceksiniz  . Bu liste, oluşturduğunuz ve çeşitli uygulamalara veya pencerelere atadığınız tüm profilleri içerir. Buradan profilleri hızlı bir şekilde ekleyebilir, etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz  . Bir profilin metni kırmızıysa, etkin profildir.

İlgili  Profil Bilgileri kutusu  , XMBC’nin seçilen işlemi veya pencereyi nasıl sınıflandırdığını gösterir. Bu, profil oluşturulurken girilen bilgilerle aynıdır.

Eşleme Komutları listesi,  farenizdeki  en fazla dokuz olası kontrolün her birine atanan görevleri gösterir. Her düğme için eylemler, açılır listelerden seçilir . Komut listesinin her XMBC sürümüyle değişebileceğini ve bazı öğelerin yalnızca belirli işletim sistemlerinde kullanılabileceğini hatırlamak önemlidir  . Örneğin, yalnızca Windows XP’den sonraki işletim sistemleri standart eğimli tekerlek mesajlarını destekler.

Fareye tuş vuruşlarını atarken (yani belirli bir fare düğmesine tıkladığınızda, bir set tuş komutunu etkinleştirir),  atanmış tuş vuruşunuzu göndermek için kullanılabilecek dokuz yöntem vardır . Bunlar, fare düğmesine basıldığında veya bırakıldığında tuşların gönderilmesini, fare düğmesi basılı tutulduğunda tuşların gönderilmesini veya fare düğmesi basılı tutulduğunda sürekli olarak tuşların gönderilmesini içerir.

Tüm bu işlevler   , en gelişmiş kullanıcının bile fare özelleştirme ihtiyaçlarını karşılayabilen oldukça kapsamlı bir program oluşturur. Farenizi tam istediğiniz gibi ayarlamak biraz zaman alabilir, ancak bu çabaya değecektir.

Güçlü ancak karmaşık fare özelleştirmesi

X-Mouse Button Control,  güçlü bir fare özelleştirme aracıdır . Tek bir tuşa tıklayarak veya kaydırma tekerleğine dokunarak çok çeşitli farklı işlevleri gerçekleştirmek isteyen kişiler için idealdir. İle  100 civarında farklı eylemler  ve kullanılabilir dokuz fare kontrollerine up, yapılandırmalar neredeyse sınırsız.

Ancak bu geniş seçenek yelpazesi nedeniyle, X-Mouse Düğme Kontrolü  deneyimsiz kullanıcılar için oldukça korkutucu ve karmaşık görünebilir  . Yardımcı program aracılığıyla kolayca erişilebilen bir kullanıcı kılavuzu olmadığından, çoğu kullanıcının neyi başarabileceklerini tam olarak anlaması zaman alacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.